Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung R540 notebook - Nie widzi menadżera urządzeń, brak dźwięku, brak wifi

07 Feb 2015 15:17 1113 3
  • Level 8  
    Witam, koledze w laptopie nagle zniknął dźwięk (brak zainstalowanej karty dźwiękowej) i karta wifi (nie wykrywa).

Wziąłem komputer do siebie celem sprawdzenia co i jak, co widzę, menadżer urządzeń jest zupełnie pusty! Nie ma tam nic, wartość 0 bajtów. Pomyślałem sobie, że jest problem ze sterownikami płyty głównej, ściągnąłem ze strony samsunga stery do chipsetu, które mi się nie chcą zainstalować "system nie spełnia wymagań". System jest 64bitowy z oryginalnym windowsem 7ką. Próbowałem bez instalacji chipsetu wrzucać same sterowniki (ze strony samsunga) do karty wifi i karty dźwiękowej ale po instalacji nie dzieje się zupełnie nic. Nadal nie wykrywa niczego. Jeszcze dodam że bios działa prawidłowo i wszystkie podpunkty typu karta wifi itd jest enabled.

Nie mam pojęcia jak mu wrzucić odpowiednie sterowniki, mógłby ktoś pomóc, bo nie przychodzi mi do głowy jak go naprawić.

Model laptopa jak ze strony: http://www.samsung.com/pl/support/model/NP-R540-JA06PL

• Level 43  
    W Trybie Awaryjnym urządzenia są widoczne?
  • Level 43  
    Co do managera urządzeń sprawdź:
    1. Stan usługi plug&play (czy działa);
    2. W rejestrze dla HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum uprawnienia (Wszyscy - tylko do odczytu, System - pełna kontrola).

Co do całości - zawsze można posłużyć się przywracaniem.
  • Level 8  
    W trybie awaryjnym również nie widzi urządzeń, w rejestrze posiadam pełne uprawnienia. Problem pozostaje :cry: .