Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.4 - rozładowuje się akumulator

07 Lut 2015 18:35 966 2
  • Poziom 8  
    Witam
    3 tygodnie temu padł mi czujnik od wiatraka chłodnicy w mojej Astrze F 1.4 96'. Silnik zagotował się ale pomału dojechałem do domu. Kilka dni później oddałem auto do mechanika który wymienił mi ten czujnik plus przekaźnik bo podobno też nie działał. Niestety po naprawie zaczął rozładowywać się akumulator. Mechanik wkładał swój własny ale po kilku godzinach postoju albo kilkudziesięciu minutach jazdy jego też padał. Zabrałem więc auto do domu (akumulator do odpalenia naładowano na odłączonych klemach). Po drodze znajomy, który jechał przede mną mówił że w czasie jazdy przygasały mi światła. Po dojechaniu do domu (30km) i zgaszeniu silnika auto odpaliło, ale po 10 minutach gdy chciałem wjechać do garażu już nie. Nie zaświeciła się nawet żadna kontrolka. Gdy podłączyłem prostownik do akumulatora przy zapiętych klemach akumulator podładował się kilka minut i spalił bezpiecznik w prostowniku. Co może go tak rozładowywać(radio, alarm odłączyłem)? Mogło spowodować ten stan przegrzanie silnika? Po weekendzie zawiozę akumulator do sprawdzenia, ale prawdopodobnie jest dobry.
  • Poziom 28  
    To mi wygląda na zwarcie w instalacji. Zmierz pobór prądu.
  • Poziom 8  
    Przy wyłączonym zapłonie i zamkniętych drzwiach miernik pokazał mi 0,3 A. Zacząłem więc wyjmować po kolei bezpieczniki i po wyjęciu bezpiecznika od świateł awaryjnych, klaksonu i oświetlenia kabiny pobór prądu spadł do 0,03 A. Odpaliłem trzy razy auto i trochę pojeździłem. Jutro zobaczę czy silnik odpali...