Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tajga pilarka spalinowa - dostaje wysokich obrotów i gaśnie

Piotr1. 07 Feb 2015 19:19 3570 9
 • #1
  Piotr1.
  Level 14  
  Mam problem od dłuższego czasu z tą piłą. Do dzisiejszego dnia było tak, że do dwóch godzin chodziła bardzo dobrze. Po tym czasie dostawała coraz szybszych obrotów i gasła. Dzisiaj natomiast od samego początku dostawała wysokich obrotów tak jakby brakowało jej paliwa i gasła. Jak wyciągnąłem ssanie to załapała. Po wyłączeniu ssania i odpaleniu znów chodziła jak wściekła i gasła i tak na okrągło. Może ktoś mi pomoże z tym problemem.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Piotr1.
  Level 14  
  Jak sprawdzić odpowietrznik zbiornika paliwa? Czy jeżeli leży na boku i po wlaniu paliwa do pełna paliwo leci tym odpowietrznikiem to oznacza, że jest drożny?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  Piotr1.
  Level 14  
  Odkręcę gaźnik i go dokładnie przeczyszczę. Filtr w tej pile jest zastosowany siatkowy i na pewno nie filtruje jak trzeba. Widzę pod nim sporo syfu. Uszczelkę łączącą gaźnik z cylindrem wytnę z kartonu nową oczywiście uważając aby nie zatkać tego otworka (chyba od podciśnienia). Nie wiem tylko jak sprawdzić membranę czy jest odpowiednio miękka. Bym musiał mieć jakieś porównanie z drugą dobrą. Kręciłem też tymi dwoma śrubkami od składu mieszanki i teraz nie wiem jak powinny być ustawione w tej pile. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ją prawidłowo ustawić. Zastanawiam się jak wyczyścić ten odpowietrznik od zbiornika. Czy to wypełnienie się wyciąga? Rycho T dziękuję za odpowiedzi.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Piotr1.
  Level 14  
  Gaźnik rozebrałem jak tylko się dało i przedmuchałem. Niestety nic to nie pomogło. Wczoraj zmieniłem uszczelniacze wału. Jeżeli komuś się przyda ich rozmiar to podaję 28x15x7. Ja wczoraj założyłem doraźnie takie tanie (po 3 zł chińskie) bo akurat innych nie było. Udało mi się piłę uruchomić ale jeszcze obroty samoczynnie się zwiększały chociaż było już lepiej. Ponieważ było zbyt późno więc nie starałem się ustawiać gaźnika. Zobaczę dzisiaj. Te uszczelniacze, które założyłem niestety nie są odporne na benzynę i po pewnym czasie spuchną. Tak powiedział mi pan, który je sprzedawał. Ważne aby wytrzymały jeden dzień czyli najbliższą sobotę. Takie lepsze odporne już na benzynę może mi sprowadzić ale muszę poczekać. Te lepsze (koszt około 17 zł/szt) będą o rozmiarze 28x15x 6,3 czyli troszkę węższe.
 • #8
  Piotr1.
  Level 14  
  A może ktoś się orientuje czy jakaś pilarka Husqvarna lub Stihl ma uszczelniacz wału o podobnym rozmiarze? Najważniejsze aby wymiar zewnętrzny i wewnętrzny się zgadzał. Grubość nie jest taka ważna. Próbowałem się podpytać w serwisach ww. pilarek ale oni dysponują tylko numerami katalogowymi.
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  Piotr1.
  Level 14  
  Kupiłem te droższe za 17 zł. Pilarka pracuje jako tako. Myślę, że nie ma sensu się już zajmować taką starą pilarką i wydawać pieniądze. Dziękuję za porady. Zamykam temat.