Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do wokalu HH

15 Maj 2005 17:34 4597 14
  • Poziom 13  
    Witam jaki mikrofon polecacie do nagrywania wokalu HH cena powinna byc nie zbyt wysoka.
  • Poziom 21  
    Klasyka to Shure szczególnie model odmiany 58. mój wokal ma PG58 za 200zł i spisuje się całkiem dobrze. Wyższe modele są troszkę lepsze lecz stosunej jakości do ceny staje się lawinowo niekożystny.
  • Poziom 13  
    A powiedcie mi jaką karte dzwiękową polecacie do nagrwywania i jakiś moze do tego mikser albo wznacniacz.
  • Poziom 21  
    Jeżeli chodzi o kartę to coś z wyższej półki, bo wszystkie noise blaster są do pupy. Najlepszym rozwiązaniem do nagłośnienia zespołu w amatorskich warunkach to jakiś powermixer. za ok 1000 mozna kupic LDM ma 150w RMS i do tego 6 albo 8 kanalow niepamiętam.

Jezeli nie masz tyle kasy mozna upolwać coś fotmy z DDRowa, która się zwie Vermona, swojego czau robili powermikserty, chodzą na allegro do 300zł.
  • Poziom 13  
    Chodzi mi o wzmacniacz żeby był lepszy dziek przy nagrywaniu, wiesz podłaczas mikrofon do miksera albo wzmacniacza i masz dużo lapesze wzmocnienie.
  • Poziom 18  
    Faktycznie, jeśli chodzi Ci o jakośc dzwięku, to lepiej nie podłączaj mikrofonu pod wejście mikrpfonowe, tylko liniowe o wyższym poziomie, ale do tego potrzebny będzie Tobie wzmacniacz.
    A czy jesteś w stanie, lub ktoś może z kumpli zbudować przedwzmacniacz do mikrofonu, czy chodzi Ci o fabryczny sprzęt?
  • Poziom 13  
    Panowie ja jestem amatorem mam 16 latek i się nie znam na elektronice, więc interesują mnie raczej tylko już gotowy sprzet co nie znaczy że bym tego nie zmontował ale muciałbym się bardzo namęczyć.
  • Poziom 21  
    witam
    ja powiem tak: zalezy na ile profesjonalnie chcesz nagrywac wokale... bo jak badziewnie (czyt. weselnie) to pewnie ze Ci taki shure beta wystarczy... to sa mikrofony sceniczne glownie dynamiczne... do nagrywania potrzebny Ci pojemnosciowy... shure rowniez produkuje i takie jednakze te prawdziwe pojemnosciowki w ich wykonaniu to paluszki (nie pamietam dokladnie symboli b.g... a moze jakos inaczej) sa to mikrofony z mala membrana i nadaja sie do naglasniania instrumentow perkusyjnych glownie talerzy, hihatow itp... absolutne minimum to np mikrofon t.bone sc-300 na allegro sprzedaje je sklep MOstrowski w cenie ok 150 pln (pasmo ok 40-18000Hz) podczas gdy dynamiczne mikrofony najwyzej przenosza do 15khz... niejednokrotnie ponizej co jest najczestszym zjawiskiem... bazarowki do 12khz - to znacznie ponizej max pasma przenoszenia magnetofonu kasetowego a do epoki rylcow woskowych i patefonow to chyba nie chcesz wracac;)
    do takiego mikrofonu potrzebujesz cos co nazywa sie "przedwzmacniacz" jest to wmacniacz o ktorym pisales i jest on potrzebny poniewaz sam mikrofon nie wysteruje wejscia karty ani mixera... (chyba ze masz takowy posiadajacy wejscia mic) druga sprawaktora troche tu utrudnia podlaczenie to to ze sygnal jest podawany z mikrofonu symetrycznie wiec 3 a nie 2 kable jak z bazarowek... i na koniec najwazniejsza sprawa wszystkie mikrofony pojemnosciowe wymagaja zewnewtrznego napiecia zasilajacego wkladke ktore to napiecie nazywa sie phantom (w profesjonalnych mikrofonach) i wynosi 48V... zdarza sie ze mikrofony pracuja juz od 9-12V (czasami nawet od 1,5V) ale standard jest od 36-52V
    jako przedwzmacniacz najtanszy jest chyba behringer mic-200 (cena ok 230-260 pln) ale uwazam ze mozesz kupic np mixer i minimum to chyba rowniez behringer ub-802 (cena ok 180-200pln) moze tez byc to zupelnie co innego zaznaczajac ze musi posiadac zasilanie phantom i miec przynajmniej jedno wejscie mikrofonowe symetryczne
    (sam buduje preamp dla mikrofonow pojemnosciowych na razie mam problem z phantomem tzn z odfiltrowaniem smieci... cena powinna finalnie byc ok 50pln... urzadenie w podstwowej wersji jako montowane do komputera wykorzystujace jedna kieszen na cd-rom, korzystajace z zasilania pc)
    to o czym pisze to sprzet raczej amatorski poniewaz profesjonalny zaczyna sie w tys pln... a jak mniemam chodzi Ci o poczatki zabawy z muza... potem mozesz pomyslec o nemuannie za 7000 - 10 000pln i preampach za 3000 - 14 000;) np tl audio, focusrite itd
    ten zestaw ktory zaproponowalem na pewno Ci wystarczy i spokojnie mozesz na nim nagrywac nawet fianalne produkcje do wydania... bedzieto tylko wymagalo dluzszej obrobki gdzies w studiu ale pominiesz cale nagrywanie w studiu i kase jaka trzeba na taka zabawe wydac;)) a najtaniej 1h nagrywania w studiu to jakies 30 pln wokal... musisz liczyc przynajmniej 2h jezeli sam wokalujesz bo jezeli w kilku to rosnie Ci to lawinowo... wiec 5 h na jeden numer to chyba minimum... a plyte jak bys chcial zrobic to sobie juz sam policz;)
    co do kart to raczej nie ma to znaczenia... jaka bys nie kupil do 1000 pln to bedie to samo co SB np Live... a w zestawie w ktorym Ci zaproponowalem i tak wpinasz sie w wejscie liniowe karty pomijajac wejscie mikrofonowe... w warunkach domowych i tak nie nagrasz wokalu wyzsza dynamika jak 60db... a taki sound blaster ma tej dynamiki chyba cos kolo 80-90db wiec wystarcza spokojnie
    pozdrawiam

p.s. kol oman wprowadza w blad... im drozszy mikrofon tym wierniej prznosi nagrywane sygnaly... gdyby tak nie bylo w studiach by byly uzywane mikrofony po 200 pln a nie po 4000Eur (brauner)... o czyms to swiadczy... przeciez ktos by mogl sobie kupic lepszy samochod niz drogi mikrofon;)
  • Poziom 13  
    Hej, ja mam takie pytanie czy kabel od mikrofonu dynamicznego Shur (jakis tam) ze zlaczami XLR i JACK moge podlaczyc do mikrofonu pojemnosciowego i to do mixera z zasilaniem phantom? Chodzi o to ze mam kabelek od shur'a i mikrofon studyjny pojemnosciowy bez kabla i czy jak podlacze ten mikrofon kablem ktory posiadam bedzie on normalnie chodzil? :)

pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    witam
    teoretycznie mozesz... sprawdz tylko czy masz wszyskie 3 zyly podpiete.
    jezeli ktorejs brak - musisz zaopatrzyc sie kabel ktory ma je wszystkie albo samemu polutowac:) trudne to nie jest

yyy a jezeli jack to musi byc tylko i wylacznie TRS (stereo)
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam!!

Mam prosbe...jezeli ktos zna sie na sprzecie do domowego studia to prosze mi doradzic jaki przedwzmacniacz mikrofonowy do 450zl pasowalby do mikrofonu MXL 2006 Mogami tak zeby byla jak najlepsza jakosc wokalu....zaznaczam ze bedzie nagrywany na tym mikrofonie tylko wokal...

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz...
  • Poziom 21  
    witam
    nie wiem czy kupiles czy nie ale jezeli nie to hmm moze warto by sie zastanowic... lurcze jest taki niebieski sonorus czy cos mic tube... niby nie polecalbym tych ranich preampow lampowych ale teraz innych nie ma:(

tak czy siak to sprawa indywidualna szczegolnie jezeli chodzi o muzyke... ja sam wykonywalem preampy na spredaz m in (z phantomem 48V)

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mam pytanie czy budował ktoś z was preamp lampowy albo kompresory jak np. te IGS z Katowic ?? http://www.igs.prv.pl/ co byście radzili na początek ?? czy zbudowanie odpowiednika SSL Type 4000 produkcji IGS Audio było by trudne co sądzicie
  • Poziom 21  
    Witam
    Pewnie pozno odpowiadam ale jakos nie mialem tak dostepu do neta zeby zagladac co tu sie dzieje. No wiec ja buduje SSL 4000. Teraz siedze nad multiefektem i to nad debilnym problemem - cos mi odjelo myslenie hehe.
    Pozdrawiam
    P.S. : Latwizna cos takiego zbudowac (SSL4k) bo to nie ma lamp, z lampami jest troche problemow - np buduje mica i mam jakies buczenie. Podejrzewam ze to trafo nie jest dobre do tego coelu ktore tam zastosowalem ale juz mam nastepne;) No i akuratna membrane z AKG C12:)