Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka cofania/parkowania (fabryczna Toyota) - awaria

kaitek_91 07 Lut 2015 21:08 1221 1
  • #1 07 Lut 2015 21:08
    kaitek_91
    Poziom 5  

Witam wszystkich!
    Posiadam fabrycznie montowane czujniki parkowania TYŁ + centralkę PZ464-J0421-01.
    Niestety po wrzuceniu wstecznego buzzer wydaje nieprzerwanie dźwięk (również po wypięciu wszystkich czujników).
    Podejrzewam więc jakiś błąd w centralce.
    Czy posiada ktoś z Was schemat elektryczny do tej centralki (albo podobnego modelu)?
    Nie mogłem znaleźć schematu w internecie. Część schematu odtworzyłem za pomocą multimetru, jednak nie pozwoliło mi to na zdetekowanie usterki.
    Proszę o pomoc.

0 1
  • #2 22 Maj 2015 00:09
    kaitek_91
    Poziom 5  

Jednak na chwilę obecną moja diagnoza jest taka, że:
    - centralka jest sprawna (widoczne na oscyloskopie generowane pobudzenia dla wszystkich czujników o dużej amplitudzie napięcia)
    - centralka podajac sygnal na buzzer sygnalizuje blad czujnika/czujnikow
    - schematu centralki niestety nigdzie nie znalazlem, a odtworzenie go na podstawie omomierza jest trudne i praco-czaso-chlonne
    - przy tescie DOTKNIECIA PALCEM czuc wibracje na 2 czujnikach, a na 2 czujnikach nie czuc (wiec pewnie cos z nimi nie tak)

Zastanawiam sie czy trudno bedzie dostac sie do tych czujnikow, bo bez demontazu zderzaka chyba niestety sie nie obejdzie.

Mimo wszystko jak do tej pory to ciekawe doswiadczenie, ze chociaz glowna zasade dzialania centralki i trzon schematu elektrycznego udalo sie odtworzyc i zrozumiec.
    Mam nadzieje, ze w wolnym czasie (kiedy to bedzie?) doprowadze do konca sprawe z tymi czujnikami i mam nadzieje, ze zrobie to bez pomocy warsztatu.

2