Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania r 420 - Ogrzewanie postojowe z adr

07 Lut 2015 22:43 2844 9
  • Poziom 9  
    Witam. Ogrzewanie eberspacher D2. Ogrzewanie wyłącza sie po wyłączeniu zapłonu czyli po zgaszeniu zegarów na desce rozdzielczej. Następuje przedmuch 40s i komunikat na pilocie od ogrzewania "ADR OFF". Dodam że pod deska rozdzielczą mam kabel wolny czarny dość gruby 2.5 mm na którym pojawia sie prąd 22v po włączeniu ogrzewania. Scania 2006 rok
  • Poziom 28  
    Ogrzewanie działa zgodnie z przepisami ADR. W czym problem?
  • Poziom 9  
    W tym że to problem i trzeba pamiętać jak sie w kolejce podjeżdża bo się wyłącza.
    przed naprawą instalacji pod deska rozdzielczą ta funkcja adr wogóle się nie włączała a teraz nostop ogrzewanie sie wyłącza i trzeba odnowa włączać. Najgorsze te podjazdy w kolejce
  • Poziom 29  
    Podaj chociaż kolor kabiny abym dobrał odpowiedni schemat jak chcesz to wyłączyć!..
  • Poziom 9  
    Scania r420 kolor biały. 2006 rok. Jeżdzę z łódką. Kabina Cr19 standardowa. Steruje ogrzewaniem sterownikiem jak słuchawka na kablu (nr 02 Kostka przed sterowaniem), Przy ogrzewaniu kostka h13. Dodam że dzieje się to po naprawie instalacji elektrycznej i został ten dość gruby czarny kabel.
  • Poziom 29  
    Witam

I kolor kabiny pomógł... :D
    Na kostce ogrzewania odszukaj przewód z oznaczeniem AHS 47 szary i go wypnij powinno pomóc.
  • Poziom 9  
    kosta H13 próbowałem odpiac tj. pin2(Zadanie: sygnał do wentylatora kabiny;sygnał wyjściowy +24v;złącze c218 a nastepnie s3) szary kabel i nie było różnicy. przeciołem osobno nawet nr 4 niebieski(Zadanie:sygnał stop dla pojazdów ADR; sygnał wejściowy +24v; złącze C218 a nastepnie C419) i nr 6 niebieski(tylko pojazdy bez Adr; masa 31; złącze c218 a następnie g3)- ogrzewanie wyswietliło error i wogóle nie ruszyło
  • Poziom 9  
    Witam. Ten czarny kabel pod deska rozdzielczą podłączyłem do masy i po problemie. Dowiedziałem się że on jest podłączany pod masę wchodzącą do czujnika hamulca postojowego. Temat uważam za zamknięty.
  • Poziom 29  
    Widać,że ta instalacja potrzebuje pom :| ocy
  • Poziom 9  
    Naprawiłem i zamykam temat. naprawa jak wyżej opisałem.