Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

termet minimax gco-dp 13-10-13 błąd e1

keraz123 07 Feb 2015 22:44 3333 6
    keraz123
    Level 7  
    Witam!
    Błąd E1 był opisywany już wiele razy ale to co przeczytałem nie pomoglo a i sytuacja jest inna niż we wcześniejszych postach.
    Kocioł jak w temacie ma co jakiś czas problem polegający na tym że po zapaleniu płomienia-który jest ładny i równy gaśnie-błąd E1. Czas od zapalenia płomienia do zgaśnięcia waha się od kilku nawet do 10-15s. Oczywiście po 3 nieudanych próbach następuje blokada i błąd E6. Niestety nie ma jakiejś sensownej reguły pojawienia się tego błędu.Czasami wystarczy jeden reset błędu, a czasami nawet i pół dnia nie grzeje. Elektroda jonizacyjna czystą a nawet była probowana nowa-efekt ten sam. Ciśnienie gazu było mierzone i jest dobre. Nie ma znaczenia czy grzeje CWU czy CO.
    Jedyne co subiektywnie mogę zauważyć to że na wyższej temperaturze CO błąd występuje jakby rzadziej (>50 stopni) przy niższej 40 kilka stopni mam wrażenie że błąd występuje częściej trudniej jest przełamać passę E1-E6. Proszę o pomoc
    zybie
    Level 30  
    Ustaw elektrodę jonizacyjną 6 milimetrów nad palnikiem
    keraz123
    Level 7  
    Poprawiłem elektrode bo po czyszczniu dałem ja trochę niżej (czyszczenie miało miejsce już po wystąpienia problemów) -teraz jest poprawnie 6mm - zobaczymy.
    Jeśli chodzi o start problemów to mogę jeszcze dodać, że pojawiły się one bodaj od dnia wymiany licznika gazowego na nowy-choć może to tylko przypadek
    keraz123
    Level 7  
    Niestety rada nie poskutkowała.
    keraz123
    Level 7  
    dodatkowo moge napisać, że jeśli chodzi o pory dnia to rano piec ma b.duży problem aby zaskoczyć na stałe - zdarza się że nie grzeje od rana do 13-16 by wieczorem wrócić do w miarę stabilnej pracy - tak jest właśnie dzisiaj
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Podłącz manometr i odczytaj ciśnienie gazu na dojściu. Potem w czasie pracy. Sprawdź też, czy nie pojawia się napięcie na bolcu w gniazdku.
    keraz123
    Level 7  
    Rozwiązaniem okazało sie wysłanie płyty do producenta i jej przegląd