Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca NEC 10,4" - Podłączenie VGA

Aspir440 08 Lut 2015 00:18 456 2
  • #1 08 Lut 2015 00:18
    Aspir440
    Poziom 13  

Witam,
    Ostatnio w moje ręce wpadł ekran NEC NL6448AC33-18, który prawdopodobnie jest sprawny. Nie znam się za bardzo na temacie wyświetlaczy ale chciałbym go podłączyć do komputera.
    Z tego co udało mi się dowiedzieć potrzebuję inwertera i pytanie brzmi czy inwerter ze skanera mógłby się do tego nadać? Skaner to HP ScanJet 2200c. Nie wiem co siedzi w środku bo nie chcę go rozbierać dopóki nie potwierdzą się moje przypuszczenia.
    Drugie pytanie.. Wydaje mi się, że ekran ma wbudowany sterownik matrycy więc jest możliwe podpięcie go do komputera bezpośrednio przez D-SUB?

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Zamieszczam notę katalogową:

0 2
  • #2 08 Lut 2015 18:57
    Aspir440
    Poziom 13  

Przetrząsnąłem pół Internetu i nie mogę znaleźć informacji jak podłączyć taki wyświetlacz. Zacząłem robić próby z podłączaniem tego bezpośrednio przez VGA.
    Zastanawiam się nad jednym.. Do każdego z trzech kolorów mam 6 pinów danych. np G0,G1,G2,G3,G4 i G5 dla koloru zielonego.. Znalazłem schemat z podłączeniem podobnego wyświetlacza, na którym połączone są wszystkie te piny. Mógłby ktoś obeznany wyjaśnić czy tak można i jeśli można to w jakim celu jest ich tam 6?

0
  • #3 09 Lut 2015 10:48
    Aspir440
    Poziom 13  

Poczytałem jeszcze trochę w temacie i okazuje się, że ta matryca nie ma żadnego wbudowanego sterownika. Potrzebny mi chyba będzie do niej kontroler TTL. Ten schemat, który znalazłem wygląda trochę zbyt banalnie. Czy to by działało? Są na nim spięte piny danych od każdego koloru. Sterują one podobno jasnością poszczególnych kolorów gdzie na każdy kolor przypada 6 bitów. 000000 to najmniejsza wartość, a 111111 to największa. Czyli jeśli dobrze rozumiem, gdy wszystkie 6 bitów jest spięte razem mam tylko dwie opcie. 1 i 0 na każdy kolor. Ogranicza to chyba niestety liczbę kolorów ale działałoby? Proszę o rozjaśnienie tematu :)

Temat powoli zmienia się w opis tego jak dochodzę do podpięcia tej matrycy bo nikt się nie udziela

0