Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kupić licznik do zliczania impulsów z licznika energii elektrycznej?

elekmarek 07 Lut 2015 22:59 2256 6
  • #1 07 Lut 2015 22:59
    elekmarek
    Poziom 2  

Cześć.
    Jaki kupić licznik zliczający impulsy licznika energii elektrycznej? Każdy licznik energii elektrycznej posiada dwa zaciski pozwalające podpiąć coś do zliczania impulsów (np. 1kWh to jest 1 impuls), jaki licznik do tego podłaczyć?

0 6
  • #2 07 Lut 2015 23:28
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

A co się stało? Licznik przestał zliczać zużycie prądu czy problem z odejmowaniem?

0
  • #3 08 Lut 2015 00:46
    boguslaw robak
    Poziom 20  

Witam nadał by się taki licznik z telekomunikacji po każdym impulsie przesuwa jedną cyfrę mam takie z 4 szt ale nie wiem kiedy będę w Tychach to bym ci je podrzucił bo mi one tylko leżą w piwnicy.

0
  • #4 08 Lut 2015 13:11
    tzok
    Moderator Samochody

elekmarek napisał:
    Każdy licznik energii elektrycznej posiada dwa zaciski pozwalające podpiąć coś do zliczania impulsów
    To jest sprzęg optyczny (IR) i to w dodatku dwukierunkowy... IEC1107. Można też czytać z migającej diody.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2448389.html
    jaki kupić licznik do zliczania impulsów z licznika energii elektrycznej?

0
  • #5 08 Lut 2015 20:31
    elekmarek
    Poziom 2  

Nie jest problem w odejmowaniu, ale bardziej mi chodziło o coś co zliczy te impulsy i przekaże wynik dalej (np. do Satel 128WRL) a owy satel będzie mi wyświetlał/przesyłał to gdzie trzeba dalej.

0
  • #6 08 Lut 2015 21:13
    TvWidget
    Poziom 32  

elekmarek napisał:
    Każdy licznik energii elektrycznej posiada dwa zaciski pozwalające podpiąć coś do zliczania impulsów ...

Popularne liczniki energii elektrycznej nie maja takich zacisków. Prawie zawsze jest jednak migająca dioda LED.
    Do zliczania mignięć tej diody możesz zastosować np. coś takiego http://i-node.pl/i-node/inode-energy-meter/
    Dane z tego czujnika są stale wysyłane przez Bluetooth 4.0. Można je więc bezpośrednio odbierać (bez nawiązywania połączenia) na PC/smatfonie/tablecie. Do bardziej wyrafinowanych zastosowań są również odbiorniki z wyjściem UART lub podłączane do sieci LAN.

0
  • #7 17 Lut 2015 00:21
    elekmarek
    Poziom 2  

Ostatnio montowałem cztery liczniki (różnych firm 1 i 3 fazowe) i wszystkie takie zaciski posiadały. Nawet fajny patent ten w linku ale chcę uniknąć dodatkowych baterii i transmisji BT/Wi-Fi - wolę stałe połaczenie kablowe.

0
  Szukaj w 5mln produktów