Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana komputera, jaki zestaw kupić

bolekf2 08 Feb 2015 00:29 708 9
    bolekf2
    Level 15  
    Witam będę wymieniał komputer. Do tej pory służył mi leciwy:
    AMD Sempron 3000+ 1.6GHz
    1.50 GB RAM
    NVIDIA GeForce 8600 GT 256 MB
    jakiś dysk 320 GB

Na co można by było zmienić ten sprzęt.
    Chciałbym wydać na komputer ok. 1200-1300zł.
    320GB na dysku twardym myślę, że wystarczyło by mi do szczęścia, więc pewnie dysk by został.
    Największą zagawozdkę mam z kartą graficzną, czy zostawić tą GeForce 8600 GT 256 MB, czy wymienić na jaką, jaką?
    Dobrze by było, żeby oprócz pracy można było trochę pograć na tym nowym komputerze. Nie chodzi może o najnowsze produkcje, ale dobrze by było, żeby można było uruchomić jakieś trochę starsze tytuły.
    Co moglibyście polecić?
    Pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    Obudowę rozumiem masz, jaki zasilacz, napędy ATA czy SATA?
    bolekf2
    Level 15  
    Obudowę też bym zmienił, oby była w miarę tania, nie zależy mi na wyglądzie.
    Może stary komputer w całości udało by się też sprzedać za parę groszy, więc na obudowę zdecydowałbym się nową jw.
    Jeśli chodzi o zasilacz teraz mam Modecom'a MC 350 i jakiś stary Allied 400W się wala. Więc nie wiem. Ten Modecom do tej pory chodził dobrze, ale może do nowego zestawu będzie za słaby.
    System pewnie też chciałbym wziąć w OEM lub kupię BOX. Z systemem OEM do powiedzmy 1500-1600zł. Nie wiem, ale chyba wolałbym win7, niż te 8, pomimo końca "wsparcia" przez microsoft dla win7. Nie lubię "kafelków".
    Dysk 320 GB mam SATA.
    sosarek

Level 43  
    Poleciłbym Ci Zestaw nr.3 z tego wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2726546.html
    Odliczając dysk zaoszczędzisz ok.200zł które odłożysz na system.
    Co do zasilaczy - ten Modecom MC jest dobry ale może ledwo dychać, co do Allied to Deer i wystrzegałbym się go jak ognia (dosłownie).
    bloodyman
    Level 26  
    masz napęd optyczny? http://www.morele.net/inventory/info/CsDzLa/ złożyłem coś takiego. Co do systemu możesz kupić używanego boxa z allegro taniej wyjdzie naklejka a najtaniej sam kluczyk ~70zł oczywiście z FV.

Dodano po 50 [sekundy]:

o i jeszcze jedno win 7 mają darmową aktualizację do win 10:)
    sosarek

Level 43  
    bloodyman wrote:
    najtaniej sam kluczyk ~70zł oczywiście z FV.

Kluczyk to możesz sobie dorobić u ślusarza.
    Co do karty to tylko r7 260x.
    bloodyman
    Level 26  
    sosarek wrote:
    bloodyman wrote:
    najtaniej sam kluczyk ~70zł oczywiście z FV.

Kluczyk to możesz sobie dorobić u ślusarza.
    Co do karty to tylko r7 260x.

Przepraszam. licencja ESD :). Niedawno kupiłem taką do laptopa by postawić obok linuxa. Rejestracja poprawna, aktywacja pomyślna, produkt legalny. Po co przepłacać za DVD i ładne pudełko od MS? ;)
    bolekf2
    Level 15  
    Witam jeszcze zacząłem zastanawiać się nad laptopem (mobilność). W związku z tym, że moja ogólna wiedza jest nieco ograniczona w tym temacie, może pomoglibyście porównać poszczególne parametry w lapku za ok. 1600 i w stacjonarce, z tego samego pułapu cenowego. Dla przykładu np. nr 3 stacjonarny z linku powyżej:
    speedy9 wrote:
    3. Zestaw za 1600zł

- Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)
    - Procesor Intel G3258, socket LGA1150, 64bit, 3.2 GHz, 53W, cache 3MB, BOX (BX80646G3258)
    - Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1866 GY1866D364L9A/4G
    - Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    - Zasilacz Fortron 460W, 460-60 HCN (efektywność do 84%), ATX 2.3 ACTIVE PFC, 12CM (FSP460-60HCN)
    - Karta graficzna MSI RADEON R7 260X 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, DVI-D, DVI-I, DP, BOX (R7 260X 2GD5 OCV1)
    - Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE
    - Obudowa Raijintek Arcadia - USB 3.0 - czarna (0R200004)

I laptop, przykładowo DELL Inspiron 3542 i3:

Procesor Intel Core i3-4050U 2 x 1.70 GHz
    Matryca 15,6" HD z podświetleniem LED
    4 GB pamięci operacyjnej DDR3
    Dysk twardy o pojemności 500 GB
    Karta graficzna NVIDIA GeForce 820M 2 GB
    Złącza HDMI, USB 3.0

Jak te dane mają się do porównania wydajności i możliwości np. w grach obydwu sprzętów?
    A jak w porównaniu poszczególnych elementów hardware, procesor, grafiki itd.?
    Czy do takiego laptopa można wybrać system np. XP, Win7 zamiast Win8?
    bloodyman
    Level 26  
    Grafika słaba w laptopie. Procek też. Co z tego że ma 4 wątki jak tylko dwa rdzenie po 1.7. Ten g3258 podkręcisz do 4.2 na w miarę dobrej płycie bez problemów. Dołóż 200 zł do i3 4160 i masz sprzęt do grania.
    PKpeter
    Level 16  
    Ten laptop nada się do podstawowych gier. Pytanie, czy potrzebujesz laptopa? Podzespoły dla komputera stacjonarnego są lepsze w relacji cena/wydajność, niż te laptopowe.

Sam komputer nie jest zły, odczujesz duży wzrost wydajności, system nie będzie się długo ładował. Niestety, nie da się zmienić systemu, możesz co najwyżej szukać modeli bez systemu.

Pozdrawiam.