Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki system alarmowy do sklepu samoobsługowego?

marcindu35 08 Feb 2015 08:46 747 7
Optex
    marcindu35
    Level 12  
    Jaki system alarmowy zamontować do średniej wielkości sklepu samoobsługowego. Powierzchnia do zabezpieczenia to około 180 m kw na planie prostokąta. Ile czujek zamontować i na co zwracać uwagę przy wyborze alarmu?
  • Optex
    fred4u
    Level 26  
    Próba odpowiedzi na to pytanie byłaby niczym innym niż wróżeniem z fusów.
    Poszukaj solidnego instalatora z okolicy, opierając się o swoje doświadczenie oszacuje ryzyko i w oparciu o to zaproponuje konkretny sprzęt.
    Jeżeli system ma zapewnić bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na to żeby był dobrany adekwatnie do wymagań konkretnego obiektu (minimalizując ryzyko "fałszywek", jednocześnie zapewniając solidną ochronę).
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    suworow
    Admin of Property security
    Norbert,
    Temat poważny, a ty sobie jaja robisz. Nie wiem jak Ty, ale ja już dawno z tego typu tematami nie chodzę do wróżki, a korzystam z wzorów. W/g nich wychodzi mi coś pomiędzy 10 a 15 sztuk.( Tak swoją drogą to na oko trochę dużo, dobrze jakby ktoś to sprawdził, bo być może gdzieś popełniłem w wyliczeniach błąd lub przyjąłem błędne dane)
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    xbajt
    Level 16  
    Normalny system oparty o czujniki ruchu i tyle w zasadzie. Wystarczy do tego chociażby coś z Satela - sporo wątków jest poświęconych temu systemowi. Do podstawowych rzeczy wystarczy w zupełności Micra. Do bardziej zaawansowanych Versa lub Integra. Można pod nią nawet podłączyć lodówki - gdy temperatura spadnie, dostaniesz powiadomienie na sms - tutaj masz opis jej funkcjonalności - Link. Najlepiej to umówić się z jakimś instalatorem, to dobierze coś konkretnego. Ewentualnie z wróżką jak koledzy wyżej proponują.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1