Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wytrzymałośc spawu z róznego rodzaju spawarek

RafalGT2 08 Feb 2015 10:10 8577 4
    RafalGT2
    Level 24  
    Witam koledzy, mam pytanie odnośnie spawania. Nie dawno kolega powiedział ze słyszał gdzieś ze spaw z spawarki transformatorowej ma mocniejszy spaw niż z inwertorowej. I teraz pytanie czy ktoś coś takiego słyszał i nie chodzi mi o jakość czy łatwość spawania, ale o wytrzymałość mechaniczna. Zakładając ze oba metale spawane w tych samych warunkach i takimi samymi elektrodami może gdzieś już jakiś naukowiec to stwierdził.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zmień kolegę... Metoda spawania ma wpływ na właściwości spoiny, a nie sprzęt. Przy spawaniu z użyciem łuku elektrycznego, MMA, MIG, Tig, masz określane dwa parametry, napięcie i natężenie. Czy wytworzone przez transformator, czy przez inwerter, są to te same wartości.
    saskia
    Level 39  
    manta wrote:
    Zmień kolegę... Metoda spawania ma wpływ na właściwości spoiny, a nie sprzęt. Przy spawaniu z użyciem łuku elektrycznego, MMA, MIG, TIG, masz określane dwa parametry, napięcie i natężenie. Czy wytworzone przez transformator, czy przez inwerter, są to te same wartości.

Niby tak, ale jeśli kolega autora wątku pomylił elektrody stosowane np. tylko przy zasilaniu DC (zwłaszcza żeliwne) i podłączył zasilanie odwrotnie, to przy AC będzie spora różnica (jeśli w ogóle da się położyć normalny spaw).
    RafalGT2
    Level 24  
    Kolega tylko słyszał zmieniał go nie będę a bylismy ciekawi.Człowiek uczy się całe życie :) a on to gdzieś usłyszał pytałem czy przy włąsciwych parametrach elektrodach i warunkach spawy moga sie roznić wiecie koledzy mamy 21 wiek może jednak naukowcy robili jakies badania na ten temat tak samo jak słyszałem ze naukowcy badali czy kaczki lubia wodę wiec chyba nic mnie nie zdziwi. Ale dziekuje za odpowiedz człowiek istota ciekawa wszystkiego :)
    Oprysk Stonki
    Level 29  
    Ależ nie ważny sprzęt, ważne jak położona jest spoina. Idąc tą drogą- czy herbata, gdzie woda gotowana była na gazie, kuchence elektrycznej lub kuchni opalanej drewnem ma różnice w smaku?