Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault 19

piotr_m1 15 May 2005 18:16 1494 9
    piotr_m1
    Level 11  
    panowie czy można wyciągnąć skrzynie bez wyciągania silnika .mam sprzęgło do roboty no i oczywiście czy będzie łatwo tak samo ją wsadzić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    lechos
    Level 18  
    Mozna bez wyciaganie ale i tak trzeba go odpiac z poduszek, polosiek, wydechu i go podlewarowac do gory i wtedy rozlaczyc skrzynie, co prawda jej nie wyjmiesz ale sie da skantowac i rozpolowic. Do wymiany sprzegla starczy.
    balcer69
    Level 12  
    zrobić tak jak" lechos"-i śmiało można wyjąć skrzyneczkę tylko trzeba się troszkę pogimnastykować-sprawdzone w praktyce
    ewdar
    Level 14  
    Witam panie kolego napisz jeszcze czy jest to benzyna czy Diesel? oraz jaki rok auta ? A co do półosiek to tylko jedną lewa i wydechu nie ma potrzeby odkręcać . ale abyś się za wiele nie narozkręcał to odkręć 4 śruby mocujące przednie zawieszenie opuścisz na dół i masz prawie wszystko na spodzie. Ja tak zrobiłem bo tez wymieniałem tarczę i docisk w Dieslu!
    ewdar
    Level 14  
    Witka Sorki panie kolego pomyliłem się co do półosiek trzeba jednak odpiąć dwie!
    lechos
    Level 18  
    Panie kolego ewdar---mnie sie wydaje ze od spodu na przeszkodzie stoja sanie i tam sie nieda nic spuscic nawet samej skrzyni.
    ewdar
    Level 14  
    Witam "sanie ' masz na myśli zawieszenie? jeżeli tak to trzeba je odkręcić 4 śruby chyba na klucz 24. dwie z przodu i dwie z tyłu i całe przednie zawieszenie idzie na dół i wtedy masz duzo miesca na rozdzielenie skrzyni od silnika.
    Pozdrawiam. Darek
    lechos
    Level 18  
    A co w takim razie z wachaczami, drazkami, stabilizatorem? tez by to wszystko trzeba bylo porozpinac.
    ewdar
    Level 14  
    Nie ma potrzeby odkręcać wahacz, drązek stabilizatora.
    Ja wymontowałem lewy amortyzator wraz z lewą półośka. Wykręcasz trzy śruby ze skrzyni biegów która trzyma półośkę i jedną śrubę od wachacza która jest wpięta od spodu amortyzatora tuż pod przegubem. I wtedy wyciągasz całą lewą stronę tzn. półośka, i cały amortyzator i masz dostęp jeżeli uprzednio opuściłeś całą przednią belkę tzn. zawieszenie. Jeszcze wcześniej trzeba podwiesić silnik!
    Pozdrawiam Darek
    piotr_m1
    Level 11  
    dzięki panowie za info,coś mi sie zdaje że go chyba oddam do kolesia,tylko że chce 200 zł.to złodziej ale osobiście za mnie też nie wziął bym się.Czy u was w mieście też komplet tzn.łozysko ,docisk,tarcza kosztuje 350 zł i nawet więcej.To koszt ponat 500 zł aż chce mi się wyć ałłłłłłłłłłłłłłłł.trzymajcie się ciepło niech wam i nam jeżdzi się spoko,bezawaryjnie .Moja renia to 17+gaz śmiga super tylko to sprzęgło,rocznik92 silnik f3n,przebieg 194 tyś