Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atmega - Wyświetlacz 1/2 fis VW

Mimitron 08 Feb 2015 10:18 1146 5
    kamyczek
    Level 38  
    W jakim sensie uruchomić chcesz wyjąć lcd z licznika i podłączyć do mikrokontrolera czy wpiąć się w zegar i wyświetlać swoje komunikaty ?
    Mimitron
    Level 20  
    Kiedyś wykonałem "komputerek samochodowy" do moje golfa IV. Można na elektrodzie znaleźć opis tego projektu. Parę dni temu przestało mi działać zerowanie licznika, przy tej okazji musiałem wyciągną licznik i go rozebrać. Podczas naprawy okazało się że można by zamontować w miejscu 1/2fis wyświetlacz np. z nokii 3310 którego obsługa jest banalna i szeroko opisana. Dla jasności dodam że nie mam w swoim golfi fis-a, a w samym liczniku jest ramka do zamontowania wyświetlacza, trzeba by jedynie obciąć maskującą to "tarcze licznika". Potem wymyśliłem że można by kupić jakiś licznik na alledrogo, wydłubać oryginalny wyświetlacz 1/2fis i go wykorzystać do wyświetlania informacji z mojego komputerka, a sam komputerek rozbudować.
    User removed account
    User removed account  
    Mimitron
    Level 20  
    niveasoft wrote:
    Dawno takiego nie rozbierałem ale tam chyba sterownik był na płycie licznika a wyświetlacz był podłączany albo taka wysychającą ze starości taśmą i potem były błedy na wyświetlaczach, albo na gumkach przewodzących. W jednym i w drugim przypadku kontroler to płyta licznika. W liczniku się ustawia czy ma sprawdzać na przykład klocki i płyn w zbiorniku spryskiwaczy.

Ja chce tylko wykorzystać wyświetlacz. Kupić licznik z jakiegoś angola, wydłubać z niego wyświetlacz i podpiąć pod atmege. Gdy wszystko będzie działać, a "komputerek" będzie gotowy, wyświetlacz zamontować w moim liczniku.

Stąd moje pytanie. Czy ktoś skopał się z takim zagadnieniem i ma informacje jak zmusić wyświetlacz 1/2fis z licznika VW do współpracy z atmeg-ą ?
    kamyczek
    Level 38  
    Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jak dopasujesz rozmiarem wyświetlacz ze sterownikiem obsługa tego jest mało wygodna a dokumentacja to raczej tylko z analizatora ttl