Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powiadomienie SMS o przerwaniu obwodu elektrycznego.

arteko 08 Lut 2015 10:29 885 5
  • #1 08 Lut 2015 10:29
    arteko
    Poziom 24  

W przypadku zerwania drucika (obwodu) moduł GSM lub zaadoptowany telefoon komórkowy wysyła najlepiej sms na kilka numerów lub ewentualnie dzwoni na zadany numer.
    Proszę o jakieś proste rozwiązanie, ponieważ nie potrzebuję żadnych czujek.
    W tej chwili mam tylko jeden pomysł.
    Za 70-100 zł można kupić "Alarm GSM Czujka Ruchu" z kartą SIM. Czujka dzwoni na zadany numer po wykryciu ruchu.
    Myślę że zamiast czujki ruchu mógłbym podłączyć mój obwód.
    Sprawdzę tylko jak zmienia napięcie czujka rucha i taką samą zmianę napięcia musi zrobić przerwa na obwodzie.
    Nie mam na razie lepszego pomysłu.
    Może ktoś zna prostsze rozwiązanie na przyklad z wykorzystaniem starego tetefonu?

0 5
  • #2 08 Lut 2015 10:43
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Potrzebny przekaźnik i telefon z funkcją szybkiego wybierania.

Ze swojego układu zasilasz przekaźnik
    Wykorzystujesz styk NC który podłączasz do klawisza numerycznego, uwcześnień ustawiając na nim szybkie wybieranie danego numeru.

Przy zaniku zasilania Twojego układu, przekaźnik się wyłącza zwierając swoje styki, co skutkuje wybraniem numeru telefonu i nawiązaniu połączenia

2
  • #3 10 Lut 2015 20:47
    arteko
    Poziom 24  

Dzięki, to proste, tanie oraz dobre rozwiązanie. że też na to nie wpadłem.
    A gdybym chciał powiadomienie sms na kilka zadanych numerów, to czy istnieje na to sposób?

0
  • #4 10 Lut 2015 21:01
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Trzeba by już wtedy zastosować jakiś konfigurowalny moduł powiadamiania.

Ewentualnie jakiś stary telefon z RS`em + procek z odpowiednim programem.
    Ale w tej tematyce nie pomogę.

Do poczytania tu

0
  • #5 15 Lut 2015 07:22
    arteko
    Poziom 24  

Przy wspólnych siłach znalazłem rozwiązanie.
    Kupujesz trakera na przykład TK-102
    Przy naciśnięciu na TK przycisku Alarm TK wysyła sms-y do zadanych numerów.
    Reszta znana - tak jak napisał kolega wiadomo co zrobić czyli prosty układzik na przerwanie obwodu podpięty pod przycisk Alarm na TK.

0
  • #6 15 Lut 2015 09:42
    igorrr
    Poziom 15  

Witam.
    Ja bym zaproponował moduł Satel GPRS T2 (ok 350zł, ale czasami można trafić używany za ok 100zł w dziale bazar zabezpieczenia)
    Moduł ma 5 wejść, czyli możesz podłączyć 5 obwodów, masz wtedy możliwość zorientowania się z której strony ktoś przerwał obwód.
    Możesz też zdalnie, za pomocą sms'a zapalić np. światło, lub te światło może się zapalić automatycznie po przerwaniu obwodu.
    Możesz ustawić 4 osoby do powiadomienia sms, lub moduł może dzwonić do tych osób.
    Cuda na tym można zdziałać.

0