Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron - sterowniki touchpad i karta sieciowa

08 Lut 2015 11:06 3036 8
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z zainstalowaniem sterowników do touchpada i karty sieciowej.
    A wszystko zaczęło się tak:
    Kupiłem nowego lapka Dell Inspiron 3542, teoretycznie bez systemu. Lecz później okazało się że jest na nim zainstalowany Ubuntu. Bez wahania chciałem go zmienić na Windows 8. Włożyłem płytkę, sformatowałem wszystkie partycje. I chyba to było błędem, gdyż na Ubuntu touchpad i karta Wi-Fi działały. Niestety po zainstalowaniu Windowsa już nie. Chcąc zainstalować sterowniki ze strony producenta, zastąpiłem touchpad myszką podpiętą pod USB, a źródłem internetu był telefon (hotspot przez USB). Ściągnąłem sterowniki no i tutaj zaczął się kolejny problem. Wszystkie stery instalują się bez zarzutu, tylko co z tego jak dalej nie działa mi ani touchpad, ani karta wi-fi.
    Proszę o pomoc. Gdzie mogę znaleźć dokładną specyfikację kompa, abym mógł tu wrzucić?(jeśli to potrzebne)
  • Poziom 38  
    Skopiuj te identyfikatory i wstaw.
  • Poziom 6  
    1
    PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_020C1028&REV_01
    PCI\VEN_168C&DEV_0036&SUBSYS_020C1028
    PCI\VEN_168C&DEV_0036&CC_028000
    PCI\VEN_168C&DEV_0036&CC_0280
    2
    ACPI\VEN_INT&DEV_33C2&REV_0004
    ACPI\VEN_INT&DEV_33C2
    ACPI\INT33C2
    *INT33C2
    3
    ACPI\VEN_INT&DEV_33C3&REV_0004
    ACPI\VEN_INT&DEV_33C3
    ACPI\INT33C3
    *INT33C3
    4
    ACPI\VEN_INT&DEV_33C7&REV_0004
    ACPI\VEN_INT&DEV_33C7
    ACPI\INT33C7
    *INT33C7
    5
    ACPI\VEN_INTL&DEV_9C60&REV_0004
    ACPI\VEN_INTL&DEV_9C60
    ACPI\INTL9C60
    *INTL9C60
  • Poziom 6  
    Instalowałem w kolejności takiej jak są poukładane sterowniki na stronie. Ściągałem i na bieżąco instalowałem. Czyli w kolejności alfabetycznej :)
    No ale nic, odinstaluję wszystkie i na nowo spróbuję.

Dodano po 3 [minuty]:

Ale najbardziej mnie dziwi to, że taka podstawowa rzecz jak touchpad nie działa po instalacji systemu, a dźwięk już działa, bez konieczności instalowania sterowników.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Niestety nie pomogła nawet ta kolejność instalacji sterowników. Po deinstalacji wszystkich sterowników, instalowałem je na nowo. Najpierw chipset, później karta graficzna (tylko zintegrowana), następnie kartę sieciową (już wtedy widziałem że nie działa) i touchpad (także nie działa). Już nie mam pomysłu jak się do tego dalej zabrać.
  • Poziom 12  
    kolego udało się zainstalować ?? jeżeli nie to wrzuć tu numer seryjny bez ostatniego znaku

win 8 po lan powinno ściągnąć sterowniki, najgorzej że ściągnięcie sterowników grafiki z microsoft równa sie w 90% czarny ekran, te bym polecił ze strony dell
  • Poziom 6  
    Lapka dałem znajomemu informatykowi. Zainstalował Win 8,1 i stery poszły gładko :)