Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS SE 24N860EU - Wciśnięty zamek drzwi, nie działa blokada drzwi.

peludito 08 Lut 2015 13:55 2232 2
  • #1 08 Lut 2015 13:55
    peludito
    Poziom 9  

Witajcie,
    mam spory problem. Otóż drzwi w zmywarce nie chciały się zamknąć, nikt z domowników nie zauważył, że po prostu górną szufladę blokowało jedno naczynie. Objawy były takie, jakby po prostu zamek drzwi nie chciał chwycić, więc "pomogłem mu" nożem - wcisnąłem do dołu ten plastikowy element, który zazwyczaj ulega pod naporem stalowego uszka wystającego z obudowy. Nie włożyłem w to żadnej siły, nie jestem aż tak głupi - tam raczej nic nie miało prawa pęknąć. Liczyłem na to, że po cyklu zmywarka odblokuje zamek i on wróci do normalnej kondycji, ale nic z tego. Teraz jest tak, że owszem, zmywarka działa i nie cieknie, ale drzwi się nie blokują. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w temacie, bo każdy cykl stwarza ryzyko, że drzwi się w końcu otworzą i zaleje nam kuchnię.
    Pozdrawiam!

-1 2
  • SterControl
  • SterControl
  • #3 08 Lut 2015 17:39
    peludito
    Poziom 9  

Ok, dostałem się do tego zamka - obrotowa zapadka, która powinna się opierać o poziomą, stalową poprzeczkę zeskoczyła z tej poprzeczki i zatrzymała się w jałowej pozycji. Odpiąłem zamek od mikroprzełącznika odcinającego zasilanie w pozycji otwartych drzwi i położyłem na płask tak, żeby móc przezwyciężyć opór grubej sprężyny, na której chodzi mechanizm. Ustawiłem w prawidłowej pozycji zapadkę i to wszystko. Ogólnie robota prosta, konstrukcja zamka logiczna, znacznie bardziej upierdliwy cały proces demontażu i montażu elementów. Bardzo nie polecam grzebać czymkolwiek w zamku otwartych drzwi - naprawdę nie włożyłem w to prawie żadnej siły, a "się zepsuło". Dzięki, pozdrawiam.

1