Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A300 Satellite - Laptop nie uruchamia się - czarny ekran

pablito09 08 Lut 2015 14:58 1317 4
 • #1 08 Lut 2015 14:58
  pablito09
  Poziom 2  

  Witam mam problem z laptopem Toshiba A300 Satellite. Po wciśnięciu przycisku 'Power' komputer "pracuje" ale na ekranie nic się nie dzieje(czarny ekran). Dodam tylko że przy włączaniu przez 1 sekundę miga dioda dysku twardego po czym gaśnie. I tak przez cały czas - komputer pracuje ale Windows się nie uruchamia.
  Jak do tego doszło:
  Grałem na laptopie po czym komputer się zawiesił. Wyłączyłem go przytrzymując przycisk "Power". Od tej chwili Windows się nie uruchamia.

  Proszę o pomoc.

  0 4
 • #2 08 Lut 2015 15:43
  elessar87
  Poziom 33  

  pablito09 napisał:
  Grałem na laptopie po czym komputer się zawiesił.


  Zawieszeniu towarzyszyły artefakty na ekranie?

  Sprawdź czy nie wypięła się kość RAM'u, dla pewności podstaw zastępczą.
  Wypnij dysk twardy i napęd płyt.

  Prawdopodobnie będziesz miał dostęp do baterii BIOS'u. Wyjmij ją przy wyciągniętej baterii głównej na 15 minut i załóż ponownie.

  Podłącz komputer pod zewnętrzny wyświetlacz.

  Jeśli po wykonaniu powyższych czynności obraz się nie wyświetli czeka Cię wędrówka do serwisu celem upewnienia się w diagnozie padniętego układu BGA. Chyba że masz dostęp do hota, wtedy możesz zrobić to sam.

  0
 • #3 08 Lut 2015 16:15
  pablito09
  Poziom 2  

  Niestety nadal Windows się nie uruchamia


  Nie, nie było żadnych artefaktów.

  Próbowałem podłączyć zewnętrzny wyświetlacz. Nadal nic

  Nie chcę się "bawić" w wyjmowanie baterii BIOSU aby nic nie zepsuć.

  Myślę, że to problem dysku twardego. Podczas uruchamiania przez sekundę świeci się dioda. I kiedy się wsłucham w pracujący dysk (podczas uruchamiania) to słychać takie ciche pojedyncze "przemielenie" i równo z tym, gaśnie dioda dysku twardego. Choć być może teraz jestem przewrażliwiony na tym punkcie i każde skrzypnięcie wydaje mi się podejrzane :)

  0
 • #4 08 Lut 2015 19:10
  elessar87
  Poziom 33  

  Takie zachowanie komputera, jeśli miałoby być spowodowane awarią dysku twardego należałoby do rzadkości. Z resztą możesz to bardzo łatwo zweryfikować. Po prostu:

  elessar87 napisał:
  Wypnij dysk twardy


  Jeśli masz dostęp do baterii BIOS'u spod dolnej klapki komputera. W tych komputerach często jest taka możliwość. Gdybyś podał pełne oznaczenia modelu powiedziałbym Ci dokładniej. W każdym razie baterię możesz wyjąć bez konsekwencji bo najprawdopodobniej będziesz miał do niej dostęp i będzie to zwykła CR2032 w gnieździe.

  0
 • #5 08 Lut 2015 20:09
  Vieslav889
  Poziom 24  

  Czasem jest możliwe, że uszkodzony dysk "blokuje" start komputera, aczkolwiek dzieje się to raczej po procedurze POST. Czy pojawia się ekran startowy? Druga sprawa - spróbuj uruchomić laptopa bez dysku twardego, aby wykluczyć awarię.

  0
  Szukaj w 5mln produktów