Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson SR50-elektroniczny regilator prądu ładowania

Indyczes 15 May 2005 18:57 3935 7
    Indyczes
    Level 33  
    Witam kolegów.
    Nie zajmuję się serwisem motorowerów,ale pech chciał,że kupiłem synowi SIMSONA SR50.Jest w nim uszkodzony regulator ładowania,konkretnie zwarta jest jedna z diod połączonych szeregowo,jest to regulator na tyrystorze,bardzo prosty,dla mnie elektronika pikuś.Może ktoś z kolegów ma schemat takiego regulatora,bądź wie jakie tam występują diody,konkretnie jaka to dioda oznaczona kodem paskowym,druga jakaś 1N... jest dobra.Sprawa pilna,ładowanie idzie na full i wyparowuje elektrolit,przed zakupem nowego akumulatora muszę koniecznie usunąć tę usterkę.Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
    Indyczes
    Level 33  
    Witam.
    Ale pod tym linkiem nic nie ma,dobrze podałeś?
    Sorry-jakieś kłopoty z serwerem,teraz mam,ale nie jest to o co mo chodzi,mam instalację 12V,pewnie ładowanie i przerywacz kierunków ktoś przerobił,przerywacz jest oddzielnie,jakiś typowy samochodowy na termobimetalu.Być może,że ten regulator to jakieś rzemiosło,jest na tyrystorze,są tam dwie diody,jeden opór 2W i kondensator 22nF,na płytce nie ma żadnych opisów.Może ktoś się z takim czymś spotkał,ewentualnie ma schemat elektronicznego regulatora 12V do Simka.
    Indyczes
    Level 33  
    Witam.
    Niestety z tego rozwiązania nie skorzystam,może jednak ktoś ma jakiś konkretny schemacik regulatora 12V,sprawa pilna,syn nie daje mi spokoju,oryginalny regulator wraz z przerywaczem kierunków kosztuje 75zł,to jednak za dużo.
    teskot
    Level 34  
    Witam,

z doświadczenia wiem, że żaden regulator nie jest potrzebny. Akumulator ma sporą pojemność (z tego co pamiętam 5,5Ah), a cewka ładowania daje coś koło 1,5A. Przy normalnej jeździe używając kierunkowskazów i hamulca-co za tym idzie światła stopu, bilans wychodzi ledwo na plus. Ale gdyby mimo wszystko był potrzebny jakiś schemacik to proszę pisać na adres: teskot3(malpa)poczta.onet.pl
    mbalawajder
    Level 11  
    nie macie przez przypadek schematu do s51 na 6v?? tylko nie chodzi mo i oryginała tylko coś innego bo oryginał sie nie spisuje

Dodano po 1 [minuty]:

??
    Indyczes
    Level 33  
    Kupiłem nowy regulator i po sprawie,nie mam czasu na eksperymenty,dziekuję wszystkim wypowiadającym się,zamykam temat.
    Pozdr.