Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AsRock H97 / Radeon R9 290 - brak sygnalu do monitora

almondish 08 Feb 2015 17:10 1194 14
    almondish
    Level 8  
    Witam,

złożyłam dzisiaj nowy zestaw:
    CPU: Intel Xenon E3-1231v3
    Płyta główna: ASRock H97 Performance
    VGA: Sapphire Radeon R9 290
    PSU: be quiet Straight Power 500W
    Chłodzenie: Brocken 2
    Pamięć: 8GB Crucial Ballistix 1600 DIMM
    dysk: SSD Crucial 550 256GB
    Do pełnego szczęścia doszedł jeszcze monitor: Dell U2414H

Wszystko sie przyjemnie składało, ale teraz mam zgrzyt - brak sygnału z PC do monitora.

Próbowałam połączeń:
    1)kabel HDMI monitor - karta graficzna,
    2) kabel HDMI monitor - płyta główna,
    3) kabel miniDP - DP na VGA
    (za każdym razem zmieniając w monitorze źródło sygnału)

PC nie daje żadnych sygnałów dźwiekowych, bezpośrednio po włączeniu na płycie krótko pali się dioda BiosA1 i gaśnie, wiatrak obudowy (połączony z zasilaczem), wiatrak CPU i wiatraki karty graficznej chodzą plynnie od włączenia.

4) Kolejne podejście - wyjęcie karty graficznej, bez zmian.

Nie mam pomyslu co dalej, mam tylko nadzieję, że przegapiłam coś bagatelnego i nic nie będę musiała odsyłać...
    Jak sprawdzić czy płyta główna jest wadliwa w takiej sytuacji (nie mam drugiego PC do testowego podpięcia)?

Wszelkie wskazówki mile widziane.
    Epox
    Level 38  
    Zasilanie CPU podłączone? Próbował kolega na jednej kości ram zmieniać banki pamięci? robić reset CMOS? płyta na kołkach dystansowych ? Sprawdzał kolega bez obudowy "na stole"?
    almondish
    Level 8  
    Epox wrote:
    Zasilanie CPU podłączone?

tak
    Epox wrote:

Próbował kolega na jednej kości ram zmieniać banki pamięci?

Koleżanka jeśli można, przepiełam obie pamięci ram 2x 4gb do innych slotów, nic nie dało.
    Epox wrote:

robić reset CMOS?

nie, dzięki za pomysł. Właśnie robię, przez wyjęcie baterii.
    Epox wrote:

płyta na kołkach dystansowych ?

tak.
    Epox wrote:

Sprawdzał kolega bez obudowy "na stole"?

nie, na stole montowałam chłodzenie i pamięci nie sprawdzałam przed wmontowaniem w budowę, czy działa, sprawdzę jutro czy coś to da.
    karolark
    Level 42  
    Wyjmij dodatkowo ramy i grafikę, jeżeli nie będzie sygnału biosu to na 99% płyta uszkodzona :cry:
    Epox
    Level 38  
    almondish wrote:
    Koleżanka jeśli można,
    Sorry :) Bateria wyjęta na odłączonym zasilaczu? Lepiej było by wsadzić 4gb nie (nie 2x4)żeby wykluczyć problemy pamięci.
    almondish
    Level 8  
    karolark wrote:
    Wyjmij dodatkowo ramy i grafikę, jeżeli nie będzie sygnału biosu to na 99% płyta uszkodzona :cry:

Grafikę już wyjmowałam z nadzieją, że pojdzie na zintegrowanej, dalej brak sygnału.

Głupie pytanie, wybaczcie. Jeśli podlączam Wlan-Stick do portu usb na płycie i dioda na sticku normalnie się pali, to mimo to mogę mięć padniętą płytę?

Dodano po 1 [minuty]:

Epox wrote:
    almondish wrote:
    Koleżanka jeśli można,
    Sorry :) Bateria wyjęta na odłączonym zasilaczu? Lepiej było by wsadzić 4gb nie (nie 2x4)żeby wykluczyć problemy pamięci.

tak, bateria wyjęta na odłączonym zasilaczu, teraz grzecznie odczekuje 30min.
    OK, sprawdzę wariant z jedną kością. Dzięki!
    karolark
    Level 42  
    almondish wrote:
    karolark napisał:

Grafikę już wyjmowałam z nadzieją, że pojdzie na zintegrowanej, dalej brak sygnału.

A ram?
    almondish
    Level 8  
    Grafika wyjęta, próba z 1 kością ram, próba bez Ram. Dalej bez zmian, brak sygnału.

Z nowości, po resecie biosu, teraz dioda biosA1 świeci się ciągle po włączeniu pc, a sam pc po jakiejś niespełna minucie resetuje się.

Co jeszcze mogę sprawdzić? Jak odróżnić zgon płyty od padniętego procesora???
    robiel
    Level 18  
    Witam
    Po opisie stawiałbym na bios.
    Przed reklamacją płyty sprawdziłbym czy bios obsługuje tego Xeona.
    Podstawiłbym zwykły procesor na 1150.
    Pozdrawiam
    irondick
    Level 31  
    Koleżanko nie znalazłem modelu płyty jaki opisujesz ale znalazłem Fatal1ty H97 Performance. Jeśli to ta to przełącz się na drugi BIOS i spróbuj ponownie. Co do procesora ze strony Asrocka: The CPU with "*" without GPU integrated, when this kind of CPU is installed, a discrete VGA card is required. Płyta go obsługuje z każdym BIOSem. Natomiast zasilacz za słaby jak na tą kartę.
    almondish
    Level 8  
    irondick wrote:
    Koleżanko nie znalazłem modelu płyty jaki opisujesz ale znalazłem Fatal1ty H97 Performance.

dokladnie ta: Link

Jeśli to ta to przełącz się na drugi BIOS i spróbuj ponownie.
    - jak mogę to zrobić fizycznie, nie z ustawień bios?

Natomiast zasilacz za słaby jak na tą kartę.

w instruckji karty, zgadza się, wymagają 700W, w sklepie zapewniono mnie, że taki zestaw spokojnie chodzi... no nic, na razie spr jak przełączyć bios.
    irondick
    Level 31  
    Przy baterii zwora BIOS_SEL wybiera który BIOS.
    Instrukcja czy podpowiedź? Wybór należy do ciebie.
    almondish
    Level 8  
    :shocked!: działa. Wstał bez problemu z drugiego biosu. Czy możecie mi wytłumaczyć skąd wziął się ten problem????
    irondick
    Level 31  
    Różnie może być, niestyk na kości, uszkodzona kość, uszkodzony wsad.
    _gradziu
    Level 1  
    Witam

Jak się ma Xeon w takiej konfiguracji w porównaniu np do i5-4690(K)?
    Dlaczego Xeon?