Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz w komputerze, a zasilacz awaryjny UPS

09 Lut 2015 09:41 789 3
  • Poziom 6  
    Mianowicie mam pytanie odnośnie swojego zasilacza i upsa.
    A więc mam w kompie zasilacz 650W i do tego podlaczony UPS, ktory ma moc 600W.
    Komputer juz na tym UPS'ie chodzi 2 lata i nic sie nie stalo, ale wolal bym sie upewnic czy aby napewno nie zaszkodzi to mojemu komputerowi.

Z gory dzieki za pomoc ;)
  • Poziom 22  
    Ale co miało by mu zaszkodzić bo nie rozumiem. zasilacz ma maks moc 650W ale gwarantuje ci że komputer tyle nie ciągnie. można to łatwo sprawdzić patrząc w noty poszczególnych części PC jakie mają zapotrzebowanie w stresie i nominalnie. zasilacz ups zasila PC tylko w chwili zaniku napięcia sieciowego i służy jedynie zamknięciu systemu, rzadko kiedy do dłuższej pracy. a komputer podczas zamykania jak i "normalnej" nie wymagającej dużo mocy pracy aż tyle jej nie potrzebuje więc spokojnie wszystko jest w najlepszym porządku. ja mam zasilacz 500W a UPS 300W i w niczym to nie przeszkadza bo mój komputer nie pobiera podczas zwykłej szarej pracy nawet tych 300W
  • Poziom 6  
    U mnie w domu czesto wystepuja skoki napiecia i wywala korki, dlatego wole sie upewnic w takim razie jaki ups powinien sluzyc zasilaczowi 750W bo mam jeszcze 1 komputer a moze mozna obydwa do jednego podlaczyc ;p
  • Poziom 22  
    nie zrozumiał kolega:) to są maksymalne moce zasilacza i UPSa, komputer podczas normalnej pracy jak i podczas zamykania systemu po zaniku napięcia pobiera o wiele mniej mocy niż jest napisane na zasilacza. ja zaraz idę do pracy ale jak podasz dokładną specyfikację to na pewno ktoś ci wyliczy ile dokładnie i zobaczysz że jest to mniej jak połowa mocy zasilacza.:) Jeśli moc pobierana z ups-a przekroczy dopuszczalną do zadziała zabezpieczenie i nic złego się stać nie powinno.
    Chcesz pracować na tych ups-ach czy tylko mają służyć do bezpiecznego zamykania PC. ?Jeśli tylko do zamykania to spokojnie powinien wydolić do zamknięcia obu. zresztą możesz podłączyć i się przekonać:)