Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kompresor jaki? - chcę zrobić albo kupić pomóżcie.

sewmustaf 09 Lut 2015 11:11 2214 3
  • #1 09 Lut 2015 11:11
    sewmustaf
    Poziom 2  

Witam a ja mam pytanie bo rozglądam się za kompresorami a w sumie to raczej chcę sobie zrobić, i tak po kolei mam zbiornik z lpg 100l szukam silnika 220v około 2,2kw i do tego chcę kupić jakąś sprężarkę dwucylindrową i tu pytanie. Czy np taka dawałaby radę?
    wydajność 310 l/min
    dwa tłoki 65mm
    waga 16kg
    lub od jakiegoś samochodu czy byłaby wydajniejsza? ale tam trochę kłopot bo albo chłodzenie trzeba robić albo smarowanie,
    a do tego trzeba jeszcze zawór zwrotny i wyłącznik z zegarami będzie to kosztowało około 700zł
    a może lepiej kupić oryginał np.
    wydajność niby 430 l/min
    zbiornik 50 l
    Kompresor potrzebuje do malowania elementów(nie całych samochodów) i chciałem podpiąć klucz pneumatyczny.Tanim kompresorem 24l 210 l/min przy malowaniu biurka brakowało trochę powietrza.

0 3
  • #2 10 Lut 2015 19:13
    Furions
    Poziom 14  

"lub od jakiegoś samochodu czy byłaby wydajniejsza? ale tam trochę kłopot bo albo chłodzenie trzeba robić albo smarowanie,
    orócz tego trzeba jeszcze zawór zwrotny i wyłącznik z manometrami będzie to kosztowało około 700zł"
    Co to znaczy od samochodu jakiegoś..??
    Sam kompresor widoczny na 1 zdjęciu zasili butlę do 150 litrów - koszt 350-500zł
    zawór zwrotny - 20zł
    manometr z zegarami - 70zł
    Najgorzej z silnikiem 2,2kW 230V - polski dobry używany 350zł (żadne GERMANY), siłowy 150-200zł

Cały kompresor dwu tłokowy 50litrów widoczny na drugim zdjęciu ERMAN - 650-700zł - większość części dostępna, olejowy, zbiornik 2mm i ma naprawdę 50 litrów pojemności - tańsze odpowiedniki mają w obwodzie mniej centymetrów.
    Natomiast ERMAN 100 litrów - 1200-1300zł, odwadniacz w komplecie, cichutki.

0
  • #3 11 Lut 2015 21:30
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

sewmustaf napisał:
    Kompresor potrzebuje do malowania elementów(nie całych samochodów) i chciałem podpiąć klucz pneumatyczny

Proszę sprawdzić ile pobiera klucz i pistolet do malowania i na podstawie tego dobrać wielkość kompresora i zbiornika . By nie było tak że kompresor nabije zbiornik za dwie minuty i wyda powietrze za minutę lub odwrotnie. Tu tematy potrzebne do zbudowania kompresora samemu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2922794&highlight=

0
  • #4 21 Lut 2016 13:38
    sewmustaf
    Poziom 2  

chcę teraz kupić kompresor nowy lub urzywany bo jednak za drogo wyszło mnie zbudowanie jak bym chciał wszystko kupić to przerosło by cene nowego i to dużo
    podam przykład
    pompa około 400zł
    silnik 230v około 400zł
    butla lpg 100zł
    włącznik ciśnieniowy 50zł
    zawór zwrotny i przewody pasek około 100zł
    kółka uchwyty i mocowania 60zł
    malowanie spawanie elektrody 50zł
    razem 1160zł a za tę cene kupi już coś dobrego.
    kompresor który zbudowałem wyglądał tak brakowało mi tylko podłączenia bo silnik miałem 3 fazowy a włacznik 230v mogłem zrobic to stycznikiem
    stwierdziłem że za dużo mnie kosztował i sprzedałem, teraz jest mi jednak potrzebny podobnych parametrów sprzęt ale kupię chyba oryginał coś w granicach 700-800zł
    doradzcie mi czy np. takie coś by były do malowania?
    einhell bt-ac 400/50
    lub kupczyk zva 50
    ewentualnie coś z urzywek np.
    http://olx.pl/oferta/kompresor-olejowy-black-decker-100l-CID628-IDdIEZz.html
    http://olx.pl/oferta/kompresor-sprezarka-2-cyl-400v-10-bar-osprzet-gratis-CID628-IDe5bal.html
    http://olx.pl/oferta/kompresor-100-l-abac-CID619-IDe5M4r.html
    ewentualnie wkurzyć się o dołożyć do 1000 i kupić podobny 100l
    [/img]

0