Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kyocera Taskalfa 250ci - T這 na kopiach i skanach.

09 Lut 2015 12:29 1563 15
  • Poziom 19  
    Przebieg oko這 40tys. Wydruki super, je郵i chodzi o kopie to wchodzi niebieskie t這. Kalibracja CCD przy u篡ciu karty o nr 302FZ56990 i symulacji 411 nie wnosi 瘸dnych zmian. Prosz o wskaz闚k.
  • Poziom 21  
    identycznie jest z ADF i szyby ?
  • Poziom 19  
    Wgra貫m najnowszy firmware bo by z 2013 roku chyba, jeszcze raz skalibrowa貫m CCD i z szyby teraz t這 jest minimalne cho z ostro軼i ma problemy. Z ADF jest nadal niebieskawe t這. Nie mam za bardzo czasu 瞠by przysi捷 do niej.
  • Specjalista - kserokopiarki
    kto regulowa co przy obiektywie/ccd? Znasz histori maszyny?
  • Poziom 24  
    Mo瞠sz skorygowa warto軼i kolor闚 w U425.
  • Poziom 19  
    Nie znam historii maszyny i nie wiem czy kto grzeba przy skanerze.
    Je郵i chodzi o U425 to w豉郾ie nie bardzo wiem do czego s逝膨 warto嗆 L A B w poszczeg鏊nych kolorach.
    jak masz jak捷 inn 250 ci to wydrukuj raport i wstaw dane, jak nie to 21 i inicjalizacja ustawie, ewentualnie 02, totalny reset do nastaw fabrycznych i dopiero po tym regulacje, jak to nic nie da to albo CCD walni皻e (mam nadziej, ze czy軼i貫), albo jaki AS przestawi optyk - btw lustra siedz w zatrzaskach? Na te ostatni opcje wskazywa by brak ostro軼i o kt鏎ym wspomina貫
  • Poziom 19  
    Jeste pewien, 瞠 mog warto軼i CCD przepisa z innej? Nie wiem czy to nie indywidualne warto軼i dla danej kopiarki.
    Optyk ca陰 czy軼i貫m, nie by豉 nawet brudna. Lustra na swoim miejscu.
    mo瞠sz, oczywi軼ie stare sobie zostaw wydrukowane
  • Poziom 21  
    A mo瞠 jedno z luster jest odwr鏂one i odbija nie przedni a tyln p豉szczyzn. Mo瞠sz sprawdzi p豉szczyzn odbijania przyk豉daj帷 np 鈔ubokr皻 do powierzchni. Mog貫 si pomyli przy sk豉daniu lub przej掖e problem z maszyn. Je郵i lustra poprawnie osadzone to tylko ponowna kalibracja skanera z wzorcami kolor闚.

Pozd..
    "ksero profesjonalnie" ten dzia zobowi您uje, na pewno kolega sprawdzi takie podstawowe rzeczy w maszynie z "nie wiadomo sk康" :D ...cho nie takie rzeczy si zdarza造 :cry:
    jakie post瘼y?
  • Poziom 19  
    Lustra na pewno dobrze osadzone, poza tym jak 幢e si za這篡 to z tego co pami皻am wywali kod 3200.
    Wklepa貫m ustawienia z innej ale tylko CCD. R騜nice by造 minimalne i rezultat闚 nie ma. Kalibracja wzorcami kolor闚 nie daje efektu ju od pocz徠ku.
  • Poziom 21  
    Mia貫m taki przypadek na 3051ci - 鄴速e t這 przy skanach z ADF z szyby OK. Kalibracja rozwi您a豉 problem ale musia貫m poprosi o wsparcie - brak wzorc闚. Z tego co wiem do kalibracji tej maszyny wymagany jest tylko jedne wzornik. Moze u篡貫 niew豉軼iwego. A jeszcze jeden w徠ek podstaw 鈍ietl闚k mo瞠 鈍ieci jako "inaczej".

Pozdr
  • Poziom 1  
    Aby rozwi您a problem kolorowego t豉 na kopiach i skanach musisz u篡 symulacji U429 Color Offset i ustawi warto嗆 dla koloru niebieskiego z 0 na -2.
    To powinno pom鏂.
  • Poziom 19  
    Dzi瘯i za info. Rzeczywi軼ie symulacja 429 i ponowna kalibracja pomog豉. Zamykam.