Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark T640 - Zacięcia papieru w duplexie, błąd 238.04

09 Feb 2015 16:09 1380 4
  • Level 17  
    Witam,

Problemem jest duplex drukarki Lexmark T640. Podczas drukowania dwustronnego, wywala błąd 238.04 . Po otwarciu tylnich dzwiczek duplexu, brzeg kartka znajduje wystaje na ok 5-10mm od szczeliny. Wyciąga się lekko, nic nie haczy (jedna strona jest zadrukowana). Co jakiś czas drukuje poprawnie.

Podczas drukowania jednostronnego nie zauważyłem problemów.
    Duplex był przesmarowany silikonem na rolkach, łożyskach, żadna zębatka nie jest pęknięta. Flagi są Ok.
    Czy problemem mogą być wyrobione rolki gumowe transferowe papieru?
    Podejrzewam, też rolki dociskające bedące z tyłu na dzwiczkach.

Gdzie można dostać te rolki, zdaje się że może być problem z dostępnością.
    Coś znalazłem ...
    http://www.fastprinters.com/QSP/ATR6400.asp
  • Level 24  
    sneak wrote:

Czy problemem mogą być wyrobione rolki gumowe transferowe papieru?

że What???
    Oczywiście jest to jedna jedyna kartka, która się zacina? Czy gdzies po drodze są jeszcze jakieś?
  • Level 17  
    Miałem na myśli rolki gumowe z tyłu duplexu, dociskające się z plastykowymi rolkami zamocowanymi na tylnich drzwiczkach duplexu.
  • Helpful post
    Level 10  
    Na tylnych drzwiczkach drukarki jest ruchomy ślizg kierujący papier do dupleksu. A na tylnej pokrywie w drukarce z prawej strony jest taka blaszka przenosząca napęd tego ślizgu. Sprawdź czy się nie zacina, czy się nie wygięła (ona jest taka łamana w kilku miejscach i czasami - chyba od temperatury - potrafi ulec zniekrztałceniu. Wtedy ślizg przełącza się niedokładnie i kartka w niego uderza. Ślady są bardzo delikatne i łatwo je przeoczyć:)
  • Level 17  
    Witam,

Przeczyściłem rolki acetonem, przetarłem papierem wodnym 400. Przygiąłem 2 blaszki dociskowe - tak by mocniej dociskały. Krótkie 2 testy po 10stron przeszło pomyślnie.