Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey Ferguson 3080 - Strasznie wolno opuszcza podnośnik

09 Lut 2015 17:05 2253 9
  • Poziom 15  
    Witam,
    Mam problem z ciągnikiem Massey Ferguson 3080. Problem polega na tym ze wolno mi opuszcza podnośnik. Jeśli nie jest dociążony to praktycznie wcale się nie opuszcza i robi to skokami, trzeba na niego stawać. Pokrętło od EHR mam ustawione na maksymalną szybkość opuszczania. Problem jest taki sam jak opuszczam awaryjnie wciskając przycisk na zaworze. W czym może być problem? Zanieczyszczony zawór? Podnoszenie działa prawidłowo.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Kiedy olej wymieniałeś? Jest zimno, olej gęsty może tak się dziać, albo woda w układzie i coś przymarza.
  • Poziom 19  
    Opuszczałeś z czymś podczepionym czy na pusto?
  • Poziom 15  
    Na pusto.... Jak jest obciążony to opuszcza płynnie i dość szybko. Oleje i filtry wymienione.
  • Poziom 29  
    Dość normalny stan. Siłowniki mają dość sporą średnicę.
    Jak jeszcze zimny olej, a siłowniki po regeneracji to już całkiem nie chcą same opadać.
    Mogą być także dodatkowe opory na tulejkach wału głównego.
  • Poziom 15  
    A to w tych ciągnikach nie ma dociążania?
  • Poziom 19  
    Kolego to nie wladimirec ze ma docisk az go podnosi. Mam to samo przy zerowych temp. podnosi szybko a opada ledwo ledwo na pusto Zrobi sie cieplej, olej rzadki i bedzie smigać.
    Zrób test: podnieś na max stań na podnosniku i opuść, zobaczysz czy pod Twoim ciężarem szybciej opada.
  • Poziom 15  
    Sprawdzałem... dużo szybciej
  • Poziom 19  
    Czyli masz zagadkę rozwiązaną. Choć mam 3060 to jest tak samo. Zimne wszystko, olej gęsty i wolniej opada. Czekaj na wyższa temperature i bedzie śmigać. Pozdrawiam