Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Massey Ferguson 3080 - Strasznie wolno opuszcza podnośnik

09 Feb 2015 17:05 2874 9
  • Level 15  
    Witam,
    Mam problem z ciągnikiem Massey Ferguson 3080. Problem polega na tym ze wolno mi opuszcza podnośnik. Jeśli nie jest dociążony to praktycznie wcale się nie opuszcza i robi to skokami, trzeba na niego stawać. Pokrętło od EHR mam ustawione na maksymalną szybkość opuszczania. Problem jest taki sam jak opuszczam awaryjnie wciskając przycisk na zaworze. W czym może być problem? Zanieczyszczony zawór? Podnoszenie działa prawidłowo.
  • Level 23  
    Kiedy olej wymieniałeś? Jest zimno, olej gęsty może tak się dziać, albo woda w układzie i coś przymarza.
  • Level 15  
    Na pusto.... Jak jest obciążony to opuszcza płynnie i dość szybko. Oleje i filtry wymienione.
  • Level 29  
    Dość normalny stan. Siłowniki mają dość sporą średnicę.
    Jak jeszcze zimny olej, a siłowniki po regeneracji to już całkiem nie chcą same opadać.
    Mogą być także dodatkowe opory na tulejkach wału głównego.
  • Level 15  
    A to w tych ciągnikach nie ma dociążania?
  • Level 19  
    Kolego to nie wladimirec ze ma docisk az go podnosi. Mam to samo przy zerowych temp. podnosi szybko a opada ledwo ledwo na pusto Zrobi sie cieplej, olej rzadki i bedzie smigać.
    Zrób test: podnieś na max stań na podnosniku i opuść, zobaczysz czy pod Twoim ciężarem szybciej opada.
  • Level 15  
    Sprawdzałem... dużo szybciej