Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o sprawdzenie schematu - Sterownik do akwarium ATmega32

09 Feb 2015 17:41 1242 3
  • Level 11  
    Witam, proszę o sprawdzenie poniższego schematu.

Schemat:
    Prośba o sprawdzenie schematu - Sterownik do akwarium ATmega32

I pytanie: Czy czujniki DS18B20 i DHT11 zadziałają na wtyku USB? Teoretycznie nie ma to chyba znaczenia, ponieważ jest to połączenie ze sterownikiem, a nie z komputerem, ale wolę się upewnić. Dodam jeszcze, że pierwszy raz korzystam z triaków i optotriaków, ale tworząc schemat posługiwałem się w tym przypadku innym schematem i moje pytanie brzmi: Czy takie połączenie triaków i optotriaków jest poprawne i wszystko zadziała? ( projektując PCB uwzględnię grubość ścieżek )
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 11  
    Skoro nie ma żadnych uwag to znaczy, że wszystko jest w porządku?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Moderator on vacation ...
    Zaskoczenie, prawda? :)

Praktycznie wszystko jest OK, ale w zależności od charakteru sterowanych urządzeń warto zerknąć na typowe schematy aplikacyjne MOC3021 i BT138 - strona 7-4.

L1 i C1 są zbędne jeśli nie wykorzystujesz części analogowej mikrokontrolera.
    Za to C1 przydałby się na pinie Vcc.

I drobna podpowiedź - może sterowanie podświetlaniem zrobisz poprzez PWM z mikrokontrolera?
  • Level 11  
    I to miłe zaskoczenie :D. Co do całej reszty to już sobie poradzę :). Dzięki za podpowiedź odnośnie PWM - racja, przecież jak nie będę chciał nie muszę z niego korzystać, a programowo zawsze mogę się pobawić, a po co ma sobie "wisieć" ;).
pcbway logo