Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wasze opinie o oleju GM 5W30

mickemaster 09 Lut 2015 18:38 34860 19
  • #1 09 Lut 2015 18:38
    mickemaster
    Poziom 27  

Witam, proszę o opinie dotyczące Oleju 5W30 firmy GM. Interesują mnie realne przebiegi i obserwacje użytkowników w/w oleju w silnikach benzynowych i diesla.

2 19
  • #2 09 Lut 2015 23:11
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Ten olej to teoretycznie syntetyk, mam nadzieję że się nie mylę. Jedyny jaki używam od paru lat we wszystkich swoich sprzętach. (klientom nie narzucam) W dobrym dieselku jest żółty ponad 10 tys km, brak nagaru, brak szlamu. Nie mam zastrzeżeń. Temperaturwo dobry. Przy prawie -30 pozwalał uruchomić silnik, Jazda na autobanie na odcinku 30 km z prędkością ponad 200, panewki przeżyły.

2
  • #3 10 Lut 2015 18:17
    mickemaster
    Poziom 27  

Dziękuję za odpowiedź. Pytam ponieważ zbliża się wymiana i zastanawiam się nad zmianą na inną markę ale widzę, że nie ma takiej potrzeby.

2
  • #4 10 Lut 2015 18:25
    nasty_photon
    Poziom 22  

mickemaster napisał:
    Witam, proszę o opinie dotyczące Oleju 5W30 firmy GM. Interesują mnie realne przebiegi i obserwacje użytkowników w/w oleju w silnikach benzynowych i diesla.

Ale GM to robi głównie samochody a nie zajmuje się rafinacją oleju. Tak na prawdę nic wiadomo, co to za produkt bo wygląda na to, że GM zamawia go u poddostawcy z logiem GM na etykiecie. Zupełnie jak Biedronka. Dziś olej pochodzi od jednego dostawcy a za rok będzie od innego, bo ten da cenę atrakcyjniejszą.
    Tak samo jak z olejami marki Castrol (chyba, dokładnie nie pamiętam i nie mogę znaleźć linka do strony to opisującej) - baza olejowa produktów na rynek wschodnioeuropejski jest z Orlenu, a dostawcą dodatków jest ktoś inny.

2
  • #5 10 Lut 2015 18:41
    Megawe
    Poziom 29  

Castrol i GM to dwa oleje które tylko raz kupiłem i to był ostatni raz.
    Chociaż castrol API GL 5 już dawno kupiłem i pamiętam że był adres W-wa ul. Stawki jakiś importer, to po zmianie w tylnym moście musiałem później zmienić most.
    A po wlaniu GM silnik tak głośno chodził, że od razu go spuściłem i zużyłem go do smarowania łańcucha w pile spalinowej.

3
  • #6 10 Lut 2015 20:06
    mickemaster
    Poziom 27  

+

Megawe napisał:
    A po wlaniu GM silnik tak głośno chodził, że od razu go spuściłem i zużyłem go do smarowania łańcucha w pile spalinowej.

Myślę, że to nie był oryginalny produkt GM jakim zalewają nowe silniki. Mówisz o oleju 10W40 czy 5W30 Dexos 2?

3
  • #7 10 Lut 2015 20:31
    svg
    Poziom 9  

Swego czasu stosowałem, ponieważ był to najtańszy olej w Hurtowni, generalnie silniki jeżdżą , nie ma problemu z nagarem , pozostawi zlocicty nalot, więc nie polecam do silników ze zmiennymi fazami rozrzadu, w oplach radzi sobie całkiem nieźle, do VW z pompowtryskiwaczami nie polecam,
    Generalnie tak jak ktoś wyżej napisał , silnik pracuje dość głośno napewno po wymianie na Valvoline czy Texaco, silnik pracuje dużo ciszej dlatego zaczęłam stosować Texaco, ale u klientów którzy przejachali nawet ponad 150 tys( w trakcie serwisowania u mnie) km na tym oleju ,nie było przypadków zatarcia silnika czy oburzenia panewce itp.
    Miałem jednego klienta z Fiatem Ducato 3.0 który przejechał na tym oleju ponad 300 tys. , ogólnie auto miało ponad 300 jak zaczęliśmy go stosować i nadal jedzi , teraz ma prawie milion i nic w silniku nie było robione , tylko wtryskiwacze i pompą paliwa. Oczywiście auto robi trasy , stygnie tylko w nowy rok i w święta, serwis regularnie co 20 tys.

2
  • #8 10 Lut 2015 20:32
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Jeśli już o tym mowa, to widziałem gości, którzy zbierają puste opakowania w warsztatach po firmowych olejach. Bynajmniej nie wyglądali na obrońców środowiska naturalnego.

1
  • #9 10 Lut 2015 20:53
    nasty_photon
    Poziom 22  

mickemaster napisał:
    +
    Megawe napisał:

Myślę, że to nie był oryginalny produkt GM jakim zalewają nowe silniki. Mówisz o oleju 10W40 czy 5W30 Dexos 2?

I co, myślisz że ktoś będzie fałszował olej za 80zł (5l)? To już zwykły Castrol 5W30 C2/C3 w bańce 5l kosztuje dwa razy drożej.

1
  • #10 10 Lut 2015 20:56
    Megawe
    Poziom 29  

Olej GM 10 na 40 wlałem do starej omegi 2,0 16V a kupiłem po sąsiedzku u dorabiającego się biznesmena co to jest zachwycony innowacyjną unijną gospodarką. Po odpaleniu silnika po minucie już olej był w bańce z której go wlałem. Wolałem kupić nowy inny olej niż czekać co się stanie a potem wspierać innowacyjną gospodarkę zakupami części. Wpisz w google "olej GM głośna praca silnika" i wyskoczy spora lista.
    Teraz oleje głównie Liqui Moly i części kupuję bezpośrednio w dużej hurtowni.

0
  • #11 10 Lut 2015 21:54
    mickemaster
    Poziom 27  

nasty_photon napisał:
    I co, myślisz że ktoś będzie fałszował olej za 80zł (5l)? To już zwykły Castrol 5W30 C2/C3 w bańce 5l kosztuje dwa razy drożej.

Kolego jeśli np. podrabiają tranzystory za 2 zł/szt. to czemu nie mieliby podrabiać oleju za 80 zł ?

0
  • #13 10 Lut 2015 23:23
    nasty_photon
    Poziom 22  

mickemaster napisał:
    nasty_photon napisał:

Kolego jeśli np. podrabiają tranzystory za 2 zł/szt. to czemu nie mieliby podrabiać oleju za 80 zł ?

Jakie to tranzystory za 2 zł/szt podrabiają?
    Powód jest taki sam jak przy fałszerstwach pieniędzy: nikt nie będzie robił kopii banknotów 10 zł bo to za duże ryzyko i za mały zysk w stosunku do poniesionych nakładów. Bo jak już masz zamiar się zająć robieniem lewych olejów to przy takim samym wysiłku dostaniesz więcej za bańkę oleju LIQUI MOLY (219zł 5l) niż zwykłego GM za 80 zł. To się nazywa ekonomia.

1
  • #14 11 Lut 2015 07:36
    mickemaster
    Poziom 27  

Widze, że z ekonomią to jednak masz mało wspólnego. Łatwiej oszkuać więcej osób na małych ilościach niż kilka na duże kwoty. Twoje dywagacje niestety nic nie wnoszą do mojego tematu. Przykład tranzystorów to 2SC2078, zarówno działające jak i tak zwane "malowanki" można było kupic swego czasu po 2 zł/szt.

2
  • #15 11 Lut 2015 16:34
    nasty_photon
    Poziom 22  

mickemaster napisał:
    Widze, że z ekonomią to jednak masz mało wspólnego. Łatwiej oszkuać więcej osób na małych ilościach niż kilka na duże kwoty. Twoje dywagacje niestety nic nie wnoszą do mojego tematu. Przykład tranzystorów to 2SC2078, zarówno działające jak i tak zwane "malowanki" można było kupic swego czasu po 2 zł/szt.

Efekt psychologiczny dzięki któremu ludzie kupują podrabiane produkty działa zupełnie inaczej: ludzi wabi produkt, który jest drogi i uważany za prestiżowy/premium/z wyższej półki ale w znacznie niższej cenie. Dlatego podrabiane są buty Adidas, torebki Louis Vuitton czy zegarki Rolex bo dla wielu ludzi jest to przedmiot pożądania. Nikt nie podrabia chińskich trampek czy
    bazarowego t-shirtu za 10zł.
    Tak samo nikt nie będzie podrabiał oleju GM, który kosztuje 16zł za litr (opakowanie 5l) skoro najtańszy olej marki AAB-Cleantec 5W-30 w beczce 208 litrów kosztuje 15zł/litr.
    Przykład tranzystorów jest zupełnie nietrafiony, bo rynek samochodowy jest znacznie większy niż rynek majsterkowiczów reperujących stare cb radia. W Polsce zarejestrowanych jest ponad 18 milionów samochodów, do każdego wchodzi parę litrów oleju, który jest wymieniany co rok (teoretycznie).
    A ile rocznie w Polsce wymienia się tranzystorów w końcówkach mocy? Nawet jeśli 500-600 to jest to wartość pomijalnie mała.

Po Twoich postach widać, że chcesz aby ktoś Cię utwierdził że robisz dobrze lejąc olej GM do swojego samochodu. Więc mogę Ci napisać: tak, lej ten olej, jest bardzo dobry.

3
  • #16 11 Lut 2015 18:22
    mickemaster
    Poziom 27  

nasty_photon napisał:
    Efekt psychologiczny dzięki któremu ludzie kupują podrabiane produkty działa zupełnie inaczej: ludzi wabi produkt, który jest drogi i uważany za prestiżowy/premium/z wyższej półki ale w znacznie niższej cenie. Dlatego podrabiane są buty Adidas, torebki Louis Vuitton czy zegarki Rolex bo dla wielu ludzi jest to przedmiot pożądania. Nikt nie podrabia chińskich trampek czy
    bazarowego t-shirtu za 10zł.
    Tak samo nikt nie będzie podrabiał oleju GM, który kosztuje 16zł za litr (opakowanie 5l) skoro najtańszy olej marki AAB-Cleantec 5W-30 w beczce 208 litrów kosztuje 15zł/litr.
    Przykład tranzystorów jest zupełnie nietrafiony, bo rynek samochodowy jest znacznie większy niż rynek majsterkowiczów reperujących stare cb radia. W Polsce zarejestrowanych jest ponad 18 milionów samochodów, do każdego wchodzi parę litrów oleju, który jest wymieniany co rok (teoretycznie).
    A ile rocznie w Polsce wymienia się tranzystorów w końcówkach mocy? Nawet jeśli 500-600 to jest to wartość pomijalnie mała.

Po Twoich postach widać, że chcesz aby ktoś Cię utwierdził że robisz dobrze lejąc olej GM do swojego samochodu. Więc mogę Ci napisać: tak, lej ten olej, jest bardzo dobry.

Kolejny post nie na temat...
    P.S. Nie chcę aby ktoś utwierdzał mnie w jakimkolwiek przekonaniu. Poprzednią wymianę robiłem w ASO dlatego zastanawiałem się czy pojechać tam znowu. Olej już wymieniony, zalałem Liqui Moly top tec 4600, który spełnia normę Dexos 2.

1
  • #17 26 Paź 2015 09:27
    Kelso
    Poziom 11  

mickemaster napisał:
    Olej już wymieniony, zalałem Liqui Moly top tec 4600, który spełnia normę Dexos 2.

Czy zauważyłeś jakąś różnicę w pracy silnika? Cichsza praca na zimnym? Diesel czy benzyna?

0
  • #18 31 Paź 2015 08:43
    mickemaster
    Poziom 27  

Nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika na LM. Od tej pory zrobiłem już dwie wymiany. Wróciłem do GM. Silnik 1.7 cdti.

2
  • #19 31 Paź 2015 09:14
    Kelso
    Poziom 11  

Czyli brak magicznego wyciszenia silnika, wzrostu dynamiki (sic!) czy nawet spadku zużycia paliwa? Pragmatyzm i zdrowy rozsadek jednak górą. Brawo mickemaster!

0
  • #20 31 Paź 2015 10:44
    Kune
    Poziom 23  

Ja nie widzę żadnej różnicy pomiędzy olejami, chyba że chodzi o temperaturę oleju przy długim obciążeniu i niskich prędkościach w wysilonej turbo benzynie. Czy to Mobil, Castrol, LM, Motul, Valvoline.
    Na GM jeżdża mi dwie Insignie CDTI i zadnych, nawet najmniejszych problemów z olejem czy cisnieniem oleju.

Zamiast droższego oleju wm co 30kkm, lepiej kupic tanszy i wymienic co 10-15kkm.

3