Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple Macbook 13,3 Unibody - Płyta 820-2327 zwarcie na mostku MCP79MXT-B2?

09 Lut 2015 19:00 1608 5
  • Poziom 20  
    Witam,mam problem z MacBookiem unibody 2008 13,3,model płyty 820-2327.
    Trafił do mnie z powodu braku reakcji na włącznik, znalazłem zwarcie na kondensatorach mostka hybrydowego MCP79MXT-B2 i teraz pytanie czy tak ma być?Czy taka rezystancja tam jest odpowiednia jeżeli ktoś posiada takową sprawną płytę prosiłbym o podanie rezystancji na tych kondensatorach,załączam zdjęcie z zaznaczonymi elementami ,Wynagrodzę punktami ,proszę o pomoc. Apple Macbook 13,3 Unibody - Płyta 820-2327 zwarcie na mostku MCP79MXT-B2?
  • Spec od komputerów
    Czy masz pełne zwarcie na tych kondensatorach?
    Inne czynności i pomiary?
  • Poziom 20  
    Witam z góry dzięki za odzew, tak na tych kondensatorach jest pełne zwarcie równoważne ze zwarciem obu sond multimetru,Brak jakichkolwiek zwarć na pozostałych cewkach przetwornic,poprzedni właściciel twierdzi że był zalany ,płyta wymyta brak jakichkolwiek śladów korozji ,po próbie odpalenia płyty bez klawiatury po zwarciu pinu nr 5 złącza klawiatury do masy poleciał charger isl6258ahrtz.
    Próba zwarciowa przeprowadzona ,grzeje się brzeg procesora CPU.
    Sygnały zaznaczone na schemacie idą właśnie do tego miejsca, czyżby był to tylko jakiś bocznik który mierzy napięcie w miejscu "zwarcia"? Apple Macbook 13,3 Unibody - Płyta 820-2327 zwarcie na mostku MCP79MXT-B2?
  • Poziom 25  
    Na tym etapie pomiń kwestię niskiej rezystancji na kondensatorze układu. Zresztą niektóre układy tak maja że jest kondensator miedzy różnymi masami.Skup się raczej na tym aby pracowała przetwornica główna. Zwykle jest tak że nawet gdy jest zwarcie w jakiejś przetwornicy poza główną po stronie obciążenia to można zobaczyć krótki skok prądu przy próbie startu. Jak brak zwarć na cewkach to 3/5V powinno być ( choć też nie zawsze).
  • Spec od komputerów
    bydlak napisał:
    po zwarciu pinu nr 5 złącza klawiatury do masy poleciał charger isl6258ahrtz.

Wymień go i zaczniemy od początku.
  • Poziom 20  
    Witam,przed "wyparowaniem" chargera po podłączeniu zasilania pojawiało się 3,3V w przetwornicy głównej, w tym modelu 5V pojawia się dopiero po naciśnięciu guzika.Po zwarciu 5 pinu z masą wentylator delikatnie drgnął i cisza znalazłem to zwarcie i pomyślałem że któraś przetwornica zasilająca most się zabezpiecza nie mam na razie isl6258 żeby wlutować ,chodziło mi czy właśnie taka rezystancja ma panować na tym układzie.Pozdrawiam.
    OK wymienię ten isl i dam znać narazie dzięki.