Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Novatherm ZW20 ME 23 - Wyłącza sie, dioda miga 1x na sekundę

09 Lut 2015 19:13 861 2
  • Poziom 2  
    Witam, kupiłem mieszkanie które ogrzewa piec gazowy Junkers Novatherm ZW20 ME23 (model spisałem z tabliczki)
    Poprzedni właściciel poinformował mnie o wymianie programatora i regularnym czyszczeniu. Nie był problematyczny tak więc nie postanowiłem go zmieniać.

Piec sprawował się dotychczas bez zarzutu, lecz teraz gdy się go włączy, nagrzeje wodę do zadanych ustawień (np na 2 grzeje do 40, na 5 do 60 stopni) w c.o. i się wyłącza, czyli normalna sprawa ( tak mi się wydaje). Lecz gdy temperatura spadnie włącza się ponownie pojawia się płomień, po chwili znów zaczyna "pstrykać" i dzieje sie tak przez ok 10 s. i płomień gaśnie. Miga wtedy dioda z częstotliwościa 1x na sek.

Czy jest to sprawą kurzu który tworzył sie podczas remontu: cięcie kafli, szlifowanie ścian itp. bo własnie w tym czasie się to zrobiło.
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 34  
    lukasz116 napisał:

Czy jest to sprawą kurzu który tworzył sie podczas remontu: cięcie kafli, szlifowanie ścian itp. bo własnie w tym czasie się to zrobiło.

Na 99% jest to przyczyną awarii. Musisz wezwać serwis który wyczyści wymiennik główny, palnik i elektrody.
  • Poziom 2  
    ok dzięki czyścić miałem zamiar właśnie po remoncie mam tylko nadzieje że to nie jest poważna sprawa.