Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PS 1920 PBF5VQ202FT - Podłączenie brak kostki

p.wirro 09 Lut 2015 20:50 1482 0
    p.wirro
    Poziom 2  
    Dobry wieczór posiadam kuchenkę ceramiczna pod zabudowę firmy Amica PS 1920 Typ PBF5VQ202FT i mam problem otrzymałem płytę bez kostki połączeniowej w środku obudowy by podłączyć zasilanie są tylko wystające przewody kolory przewodów to
    3 czerwone 2 biało pomarańczowe 1 czarny 1 niebieski i żółtozielony ochronny z niebieskim i żółtozielonym wiadomo jak podłączyć lecz nie wiem co z resztą.
    Płytę chciałbym podłączyć pod 2 lub 3 fazy instalacje mam 3 fazowa w domu.Proszę o pomoc w załączniku zdjęcie poglądowe jak to u mnie wygląda.Jedno udało mi się sprawdzić niebieski i biało pomarańczowy to zasilanie 230 v do transformatora zasilającego panel sterujący płyty.

Poradziłem sobie więc może komuś się przyda przewody aby podłączyć należy najlepiej poznać zasadę podłączenia po rozkręceniu płyty i sprawdzić połączenia zasilanie na zasilacz 230 V tj.panel sterujący następnie ,,wyłapać" przewody które są podłączone do przekaźników na panelu sterowania to są przewody Fazowe zasilają wejścia przekaźników a z ich wyjść poprowadzone są przewody do pól grzewczych cewką tych przekaźników steruje zasilanie transformatora zasilającego panel sterujący , następnie przewód który jest łączony szeregowo od pola grzewczego do następnych pól grzewczych od miejsca podłączenia zasilania to tzw. ,,0" w przypadku tej płyty ma ona osobne zasilanie ,,0" do transformatora panelu sterującego i osobne ,,0" do pól grzewczych.

Jeśli mamy obawy co do poprawnego podłączenia płyty z instalacji 3-Fazowej zalecam aby podłączyć najpierw całą płytą 1-Fazą (mniejsze prawdopodobieństwo że spalimy sterowanie płyty).Ważne aby podłączyć przewód ochronny do obudowy płyty !!!
  • Relpol przekaźniki