Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ORNO OR-VID JS 1032 - Zakłócenia wyświetlacza przy otwieraniu furtki ! FILMIK

mateusz0081 09 Lut 2015 22:10 2814 24
  • #1 09 Lut 2015 22:10
    mateusz0081
    Poziom 13  

Witajcie
    Posiadam wideodomofon ORNO OR-VID-JS-1032 i przy otwieraniu furtki poprzez przyciśnięcie przycisku podaniu impulsu na elektrozaczep zawsze są zakłócenia obrazu, lecz kiedy ktoś zadzwoni lub chce zrobić podgląd to jest wszystko w porządku.
    Napewno zakłócenia są wywołane przez elektrozaczep w furtce. Mam już nawet polutowane przewody i łączenia są pokryte koszulkami termokurczliwymi, a problem nadal nie ustępuje. Czy macie jakieś pomysły, może zastosować jakiś filtr zakłóceniowy ?

PS. Filmik jest nagrywany w nocy ale widać o co chodzi.

0 24
  • #2 09 Lut 2015 23:03
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Wydajność zasilacza, zbyt dużo pobierający prądu zaczep, kiepskie przewody, ale przede wszystkim spadek napięcia. I od spadku bym zaczął podwajając przewody odpowiedzialne za zasilanie. Typowe dla tego wynalazku. Z drugiej strony skoro już kogoś wpuszczamy to po co mamy go dalej oglądać.
    Pozdrawiam

0
  • #3 09 Lut 2015 23:27
    mateusz0081
    Poziom 13  

Witaj
    Myślałem, aby właśnie zmienić na koncentryk + zasilanie.
    Właściwie mam położony pod ziemią kabel UTP ziemny w rurce i będzie problem aby teraz to wymieniać.
    Czy może zastosować mocniejszy zasilacz ?

0
  • #5 10 Lut 2015 10:51
    mateusz0081
    Poziom 13  

Nie mam ponieważ mam jeszcze co innego podłączone pozostałymi ;/
    Czy ten zasilacz mógł bym zmienić na mocniejszy ?

0
  • #6 10 Lut 2015 13:03
    Ircys
    Specjalista Domofony

Wyprzedzasz nas wszystkich swoją technologią (z przyszłego roku) - patrz data na wyświetlaczu, więc możemy mieć kłopot żeby Ci pomóc :)

Pozdrawiam

0
  • #7 10 Lut 2015 13:15
    mateusz0081
    Poziom 13  

Oczekiwałem bardziej na odpowiedz na temat, a nie żarty.

0
  • #8 10 Lut 2015 13:32
    suworow

Ale odpowiedź już była. W zasadzie to teraz ruch po Twojej stronie. Nie będę Ci pisał co by mój kolega powiedział, gdybyś go spytał co z tym zrobić. :)

Pozdrawiam

0
  • #9 11 Lut 2015 01:15
    mateusz0081
    Poziom 13  

ok dzieki :|

0
  • #10 11 Lut 2015 14:08
    intertime

Poziom 14  

1. Zamiast elektrozaczepu zastosować przekaźnik. Elektrozaczep zasilić przez osobne trafo lokalnie i np. schować w obudowie napędu bramy.
    2. Wstawić diodę prostowniczą w szereg z elektrozaczepem, niestety nie będzie typowego brzęczenia elektrozaczepu.

Mocniejsze i wydajniejsze trafo nie zagwarantuje braku zakłóceń.
    Z doświadczenia wiem że problem mają te kamerki które nie mają wbudowanego przekaźnika, tylko podają bezpośrednio zasilanie 12V na elektrozaczep, które jest także używane do zasilenia kamery.

Mariusz

0
  • #11 11 Lut 2015 14:59
    mateusz0081
    Poziom 13  

Witaj
    Nie do końca rozumiem jak rozwiązać twoją poradę którą podałeś.
    Do słupka mam pociągnięte jeszcze osobne zasilanie z transformatora 12v który zasila elektrozaczep, abym mógł otworzyć furtkę poprzez przycisk. Jest puszczone pozostałymi przewodami ze skrętki które zostały w kablu.

Wyjaśnij mi jaśniej jak wykonać ten pomysł który podałeś...

0
  • #12 11 Lut 2015 15:48
    intertime

Poziom 14  

Z kamery odłączasz elektrozaczep. W jego miejsce podłączasz miniaturowy przekaźnik 12V a dokładnie to jego cewkę. Jeżeli masz przycisk dodatkowego otwierania to styki przekaźnika podłącz do zacisków tego przycisku. To powinno pomóc.

0
  • #13 11 Lut 2015 16:15
    mateusz0081
    Poziom 13  

Tylko że tym sposobem nie będę mógł otworzyć furtki na wideodomofonie, czy źle rozumiem ?

0
  • #14 11 Lut 2015 18:29
    intertime

Poziom 14  

Będziesz mógł jak najbardziej. Przekaźnik będzie działał dokładnie tak samo jak przycisk dodatkowego otwierania.

0
  • #15 12 Lut 2015 01:43
    suworow

intertime napisał:
    2. Wstawić diodę prostowniczą w szereg z elektrozaczepem,

Czy aby na pewno w szereg.?
    intertime napisał:
    niestety nie będzie typowego brzęczenia elektrozaczepu.
    Nie będzie i nie było skoro zaczep był zasilany z panela prądem stałym.
    Co do samego zasilenia z dodatkowego trafa to jak najbardziej, szczególnie że jest podprowadzony przycisk wyjścia, co zdecydowanie ułatwia przełączenie.
    Mateusz, jak będziesz zadawał kolejne pytanie , to napisz dokładnie co i jak masz podłączone, a nie dawkowanie wiadomości na raty

Pozdrawiam

0
  • #16 12 Lut 2015 07:51
    intertime

Poziom 14  

Oczywiście ze dioda równolegle :)
    Nie wiem jak to jest możliwe, ale chyba elektrozaczep mimo ze zasilany prądem stałym sterowany jest chyba jakimś kluczem bo często brzęczy.

Mariusz

0
  • #17 12 Lut 2015 08:17
    suworow

Miałem styczność raptem z kilkoma orno i tym podobnymi. W żadnym z nich elektrozaczep " nie brzęczał". Co innego domofony typu proel.

Pozdrawiam

ps jak już jesteśmy przy brzęczeniu to pytanie do autora jak to jest u niego z tym brzęczeniem z przycisku domofonu i przycisku przy furtce.

0
  • #18 04 Mar 2015 12:30
    mateusz0081
    Poziom 13  

Jednak teraz zauważyłem że nie ma tzw'' brzęczenia'' tylko jedno "pyknięcie" natomiast dalej są zakłócenia przy otwieraniu.

0
  • #20 04 Mar 2015 16:57
    mateusz0081
    Poziom 13  

Podpinałem mocniejszy zasilacz lecz nadal to samo..
    Nic po za tym wiecej nie zrobiłem. Jak będzie cieplej to postaram się zrobić coś więcej.

0
  • #21 04 Mar 2015 23:32
    suworow

A od czego miałeś zacząć?????
    Wymiana zasilacza na wydajniejszy niewiele zmieni jeżeli będą za cienkie przewody i na nich będzie następował spadek napięcia. I tu masz dwie drogi. Idealne rozwiązanie to oddzielny zasilacz do elektrozaczepu ( siłą rzeczy zasilanie kamery pójdzie innymi żyłami a więc będzie mniejszy spadek napięcia. Przy okazji zwiększy ci się wydajność prądowa układu). Prostsze--po prostu podwojenie żył zasilania
    Pozdrawiam

0
  • #22 05 Mar 2015 00:20
    mateusz0081
    Poziom 13  

Do elektrozaczepu idzie impuls z kamerki , ponieważ kamera jest tylko zasilana przewodami ktore trzeba było pociągnąć i nie mam możliwości zrobić oddzielnego zasilania.

0
  • #23 08 Mar 2015 16:28
    intertime

Poziom 14  

mateusz0081 napisał:
    Witaj
    Nie do końca rozumiem jak rozwiązać twoją poradę którą podałeś.
    Do słupka mam pociągnięte jeszcze osobne zasilanie z transformatora 12v który zasila elektrozaczep, abym mógł otworzyć furtkę poprzez przycisk. Jest puszczone pozostałymi przewodami ze skrętki które zostały w kablu.

Wyjaśnij mi jaśniej jak wykonać ten pomysł który podałeś...

To ja już nic nie rozumiem.

Po przyciśnięciu przycisku dodatkowego otwierania też są zakłócenia na monitorze?

0
  • #24 08 Mar 2015 20:08
    mateusz0081
    Poziom 13  

Osobny transformator i ukryty przycisk nie jest podłączony do kamerki na słupku więc nie ma zakłóceń.
    Gdy przycisne przycisk od otwierania na domofonie wtedy pojawiaja się zakłócenia.

0
  • #25 08 Mar 2015 20:27
    suworow

mateusz0081 napisał:
    Do elektrozaczepu idzie impuls z kamerki , ponieważ kamera jest tylko zasilana przewodami ktore trzeba było pociągnąć i nie mam możliwości zrobić oddzielnego zasilania.

1. Pisz po Polsku.
    2. Masz podane dwa sposoby rozwiązania problemu. Intertime dość dokładnie opisał co masz zrobić. Jeżeli dalej nie rozumiesz to może czas zadzwonić do kogoś kto to ogarnie
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo