Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do 2100 zł do salonu pilnie!

Loocash96 09 Lut 2015 22:11 1287 19
  • #1 09 Lut 2015 22:11
    Loocash96
    Poziom 11  

Witajcie ludziska, przymierzam się do kupna nowego telewizora, pomoże ktoś? Very Happy
    1. Pomieszczenie to salon, mniej więcej 5x6 metrów
    2. Siedzimy około 2,5 metra przed telewizorem.
    3. Zwykle jedna, czasem dwie, trzy.
    4. Siedzimy na wprost i lekko pod kątem 45 stopni względem ekranu.
    5. Nie jestem zdecydowany, czy będzie stał, czy wisiał, ale raczej stawiam na opcję stojącą.
    6. Telewizor będzie stał pod światło, ale okna są na drugim końcu pokoju, więc nie będzie to zbytnio przeszkadzało.
    7. Obecnie stoi Thomson 21MT15CL
    8. Złącze usb, ze dwa hdmi, pasowałoby jedno eurozłącze, może mieć wifi, oraz jeśli nie wpłynie to zbytnio na cenę, to może posiadać SmartTV.
    9. Sygnał jest kablowy.
    10. Odtwarzacz DVD i Dekoder, może kiedyś ps3.
    11. Ma pracować ze 2, 3 godziny.
    12. Nie mam pojęcia, nie rozróżniam, słyszałem, że błyszczące mają lepszą głębie kolorów, ale jak wcześniej, nie znam się.
    13. Zwykle programy naukowe na Discovery, typu Mythbusters, albo Poturbowanych. Często oglądam też filmy i zdarzy się czasem jakiś serial.
    14. Nie mam potrzeby surfowania po internecie, aczkolwiek jeśli byłaby taka możliwość, to właściwie dlaczego nie.
    15. Może kiedyś będe na nim grać w gry, ale to będzie jakieś 20% użytkowania.
    16. Preferowałbym coś od Sony, albo Samsunga.
    17. Myślałem o czymś w rozmiarze 40-42 cale.
    18. Mam okropne doświadczenia z input lagiem, więc wykluczam wszelkie modele philipsa.
    19. Więcej oglądam wieczorami.
    20. Maksymalna kwota to 2100 zł.
    21. Może mieć 3d, ale na pewno nie ma to być wyznacznik modelu, to dla mnie zupełnie opcjonalna kwestia. Jeśli już ma być, to raczej aktywne.

0 19
  • Pomocny post
    #3 10 Lut 2015 12:34
    Mario37
    Poziom 20  

Loocash96 napisał:
    Witajcie ludziska, przymierzam się do kupna nowego telewizora, pomoże ktoś? Very Happy
    5. Nie jestem zdecydowany, czy będzie stał, czy wisiał, ale raczej stawiam na opcję stojącą.
    6. Telewizor będzie stał pod światło, ale okna są na drugim końcu pokoju, więc nie będzie to zbytnio przeszkadzało.
    8. Złącze usb, ze dwa hdmi, pasowałoby jedno eurozłącze, może mieć wifi, oraz jeśli nie wpłynie to zbytnio na cenę, to może posiadać SmartTV.
    9. Sygnał jest kablowy.
    12. Nie mam pojęcia, nie rozróżniam, słyszałem, że błyszczące mają lepszą głębie kolorów, ale jak wcześniej, nie znam się.
    13. Zwykle programy naukowe na Discovery, typu Mythbusters, albo Poturbowanych. Często oglądam też filmy i zdarzy się czasem jakiś serial.
    14. Nie mam potrzeby surfowania po internecie, aczkolwiek jeśli byłaby taka możliwość, to właściwie dlaczego nie.
    18. Mam okropne doświadczenia z input lagiem, więc wykluczam wszelkie modele philipsa.
    21. Może mieć 3d, ale na pewno nie ma to być wyznacznik modelu, to dla mnie zupełnie opcjonalna kwestia. Jeśli już ma być, to raczej aktywne.

Potrzebujesz telewizor do sypialni na wieczory więc odpada telewizor na matrycy IPS czyli np. polecony powyżej Panasonic AS650. Dla Ciebie coś z matrycąVA (jeszcze możesz się upewnić czytają fachowy artykuł o matrycach: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029 )

Polecam Ci poczytać profesjonalne testy telewizorów marek, którymi się interesujesz:

Samsung H6200: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

Samsung: H6400: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...st-samsung-65-h6400-full-hd-3d-ue65h640-r1104

Sony W7: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705-r814

Sony W8: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

0
  • #4 10 Lut 2015 12:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Czytaj proszę ze zrozumieniem.
    Siedzimy na wprost i lekko pod kątem 45 stopni względem ekranu.
    Panasonic do tych potrzeb będzie nr1:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/111960...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html

A to wcale nie jest niestety żart piszą o tym wszystkie redakcje świata :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/117040-a-t...sluch-podsluch-w-swoim-samsungu-smart-tv.html
    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1423480747
    Może lubisz być inwigilowany szczególnie w sypialni...

0
  • Pomocny post
    #5 10 Lut 2015 13:17
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:

A to wcale nie jest niestety żart piszą o tym wszystkie redakcje świata :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/117040-a-t...sluch-podsluch-w-swoim-samsungu-smart-tv.html
    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1423480747
    Może lubisz być inwigilowany szczególnie w sypialni...

Świetny argument!

Czyli teraz Samsung zakłada specjalną bazę, z której będzie prowadził nasłuch każdego Kowalskiego i uzyskanymi nagraniami prowadził szantaż na grube $$$$$$. Zapewne nie ma nic lepszego do roboty. Nie popadajmy w paranoję.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zamieszanie jest przede wszystkim w związku z paragrafem w polityce prywatności mówiącym o tym, że dane mogą być przesyłane do osób trzecich. Poza tym jest też mowa o innych producentach korzystający z tej technologii...

Dodano po 12 [minuty]:

Loocash96 napisał:
    9. Sygnał jest kablowy.

Też skłaniał bym się bardziej do wyboru czegoś na matrycy VA. W tej cenie ciężko o solidnego IPS'a, ale są bardzo dobre modele na matrycy VA z bardzo dobrym odwzorowaniem barw i wysokim kontrastem, jak chociażby powyżej wymienione Sony czy Samsungi. Jedną z wad tej technologi są słabsze kąty widzenia, więc na Twoim miejscu wybrał bym się po prostu do sklepu i sprawdził na ile są one dla Ciebie akceptowalne (o ile w ogóle) w poszczególnych modelach. Dopiero gdyby okazał się, że VA nie daje rady przy Twoich wymaganiach, rozejrzałbym się za jakimś IPS'em.

0
  • #9 10 Lut 2015 18:27
    Loocash96
    Poziom 11  

Ten samsung H6400 z pilotem multimedialnym mnie strasznie zachwycił, jest też tańszy od sony o 300 złociszy, więc Panowie, chyba mamy zwycięzcę :D jeżeli zmienię zdanie, to jeszcze napiszę.

0
  • Pomocny post
    #10 10 Lut 2015 18:44
    Kamper12
    Poziom 10  

Polecam ten telewizor, posiadam go i jestem bardzo zadowolony, najbogatszy smart TV jaki można mieć w TV, flash w przeglądarce, bez problemu otwiera wszystkie pliki mkv.
    Pod konsolę też się nadaje input lag nie jest odczuwalny.
    Obraz też jest fenomenalny.

0
  • #11 11 Lut 2015 02:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie opowiadaj proszę .
    Przecież telewizor Philips z Androidem ma 900.000 aplikacji
    A ty możesz mieć max 120 !
    A model PFS8109 ma nieporównywalną czerń.

0
  • #12 11 Lut 2015 09:54
    Mario37
    Poziom 20  

I na co komu 900 000 aplikacji? To jak z kanałami: 150 kanałów a i tak oglądasz trzy na krzyż. Wolę 120 aplikacji np. Samsunga ale w polskim języku niż nie wiadomo ile z całego świata. A najważniejszych dla polskiego użytkownika jest ze 20 jak TVP Player, Ipla itd. Więc nawet 120 to gruba przesada. Gry na Androidzie tną i wyglądają bardzo słabo. Więc tym też bym nie nie podniecał.

0
  • #13 11 Lut 2015 12:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wolę 900.000 aplikacji bo mam gry , informacje, telewizje świata, filmy.
    Mam wybór i wybieram co chcę, gram w co chcę. Mam naukę języków które jak widać każdemu się przydają.
    Ktokolwiek zna google play - nie będzie opowiadał głupot że mu nie potrzeba.

0
  • #14 14 Lut 2015 12:32
    Loocash96
    Poziom 11  

wziąłem wyższy model - H6700 Ma ładniejszą podstawkę, oraz nieco szybszy procesor, a tą wiadomość napisałem funkcją wykrywania głosu :D

0
  • #15 14 Lut 2015 16:07
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Bardzo dobry wybór :D

do zaakceptowania przy oglądaniu pod niewielkim kątem ?

0
  • #17 14 Lut 2015 16:38
    Loocash96
    Poziom 11  

Do zaakceptowania przy nawet całkiem dużym kącie - myślę, że o ile nie oglądamy całkowicie z boku, to nie ma z tym najmniejszych problemów.

Dodano po 39 [sekundy]:

LOCOLOCO napisał:

Tak, a potem zamawiam czapeczkę z folii aluminiowej i bunkier na wypadek ataku reptilian.

0
  • #19 14 Lut 2015 17:20
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Dla jednych jest zabawne , ale dla innych nie.
    Ja np. nie lubię inwigilacji :

https://www.youtube.com/watch?v=g5I8wln4i5U

Dobrze, że Internet i telefony (zwłaszcza te ze słowem "sprytny" w nazwie) nie prowadzą inwigilacji...(ooo coś przeoczyłem?) ale proponuję zrezygnować i z nich dla świętego spokoju i ukryć się w bunkrze, gdzieś w mazurskim lesie...
    Ale zaraz, pozostawiłeś po sobie w sieci już tyle śladów, że nie ma chyba żadnego ratunku...

:D :D :D

Czy odsyłanie do kradzionych elementów filmów jest odpowiednie? Ktoś tu niedawno tak mocno bronił własności intelektualnej...

0
  • #20 14 Lut 2015 22:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak coś ukradleś to sorry...
    Nie mów o tym głośno.
    Ja skorzystałem ogólnie dostępnych informacji.

Jak masz na podsłuchu telefon to Twój problem.
    Wątek jest o telewizorach wiec trzymaj sie tematu.
    Podsłuch w telewizorach wykryli inni i do nich zgłaszaj pretensje.

Lubisz jak Cię podsłuchują Twoja sprawa.
    Na tym polu różnimy się zdecydowanie.

0