Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR - Coś innego zamiast migania diodą

dawid4157 09 Lut 2015 22:47 954 8
  • #1 09 Lut 2015 22:47
    dawid4157
    Poziom 8  

Cześć,
    wszędzie w internecie można spotkać kursy o AVR traktujące o początkach programowania. Zazwyczaj kończą one się na "projekcie" migającej diody. Chciałbym pójść o krok dalej. Czy zna ktoś jakiś poradnik na temat tego co można by jeszcze zrobić oprócz tego? Samo miganie diodą nie jest zbytnio ambitnym zajęciem(bo ileż można). Dodam, ze nie chcę kupować książki. Jakieś pomysły?

0 8
  • #3 09 Lut 2015 23:55
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Jak masz zamiar robić kopiuj wklej z internetu to żaden projekt nie będzie zbyt ambitnym. Z samą diodą też możesz popełnić wiele ciekawych i rozwijających projektów, np.: sterowanie diody za pomocą PWM i dzięki temu wykonać imitację płomienia świeczki, spróbuj wykonać koder alfabetu Morse'a itp. ale ważne jest żeby starać się samemu to zrobić, a nie szukać gotowego rozwiązania. Szukać co najwyżej powinieneś wszystkiego na temat samego AVR, C (lub innego języka), i jakiegoś środowiska np. AtmelStudio. Jak nigdzie nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi zawsze możesz założyć temat na forum.

0
  • #4 10 Lut 2015 00:08
    linuxtorpeda
    Poziom 19  

Pomysłów można szukać też na m.in. Hack-A-Dayu, albo po prostu starać się zrozumieć działanie sprzętów domowego użytku. Jeśli miałbym podać jakiś konkretny, to mogła to by być np. stacja pomiarowa pogody (wilgotność, nasłonecznienie, temperatura) z funkcją zapisu danych na kartę SD. Z pomysłami jednak często jest tak, że najlepsze są te własne - cudze pomysły szybko nudzą.

0
  • #5 10 Lut 2015 18:09
    kisoft
    Poziom 12  

Witam
    to może zrób centralkę alarmową , jedna linia zwłoczna i trzy bezzwłoczne.

0
  • #6 10 Lut 2015 18:32
    tomekm33
    Poziom 22  

Oj coś słabo szukałeś :D

Kolego michalko12 fajny pomysł z tym alfabetem Morse'a. Można zrobić coś w rodzaju "trenażera" do nauki, razem z dekoderem, itd.

Wracając do tematu. Pomysłów jest cała masa. Od różnego rodzaju termometrów przewodowych, bezprzewodowych, mniej lub bardziej użytecznych świecidełek po jakieś systemy zdalnego sterowania i wiele, wiele innych. Kolega wacuu podał Ci jeden link, ja Ci podam jeszcze inny: link. Zajrzyj, może coś Cię zainspiruje.

0
  • #8 20 Lut 2015 21:51
    ReprezentantWschodu
    Poziom 9  

Na początek prosty zegarek polecam np. na wyświetlaczu LED lub HD44780, ja od tego zaczynałem. Zdecydowanie jest to większy krok w świat mikroprocesorów, w porównaniu do mrugania diodkami i nie przytłacza ogromem problemów, które na początku potrafią zniechęcić. Potem można pomyśleć o jakimś prostym robocie np. linefollowerze itd.

0
  • #9 20 Lut 2015 23:31
    leonow32

Poziom 29  

dawid4157 napisał:
    Cześć,
    wszędzie w internecie można spotkać kursy o AVR traktujące o początkach programowania. Zazwyczaj kończą one się na "projekcie" migającej diody. Chciałbym pójść o krok dalej. Czy zna ktoś jakiś poradnik na temat tego co można by jeszcze zrobić oprócz tego? Samo miganie diodą nie jest zbytnio ambitnym zajęciem(bo ileż można). Dodam, ze nie chcę kupować książki. Jakieś pomysły?

Co Ty za kursy czytasz? :) ktoś kiedyś napisał, że możliwości procesora najbardziej ogranicza wyobraźnia programisty :) tak więc musisz coś sobie wymyślić i działać dalej :)

a żebyś nie mówił, że kursy kończą się na mruganiu diodą:
    http://www.leon-instruments.pl/p/kursy.html

2