Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia

Pudl 99 10 Lut 2015 11:40 1452 14
  • #1 10 Lut 2015 11:40
    Pudl 99
    Poziom 11  

Witam, nie bardzo się na tym znam więc proszę o pomoc! Posiadam TV Samsung UE 32 D5000, kino domowe Samsung HT-TH 25, dekoder turboBOX+ oraz Naziemną TV Cyfrową. Chciałbym to wszystko podłączyć aby fonia grała przez kino domowe, z ty że dekoder jest podłączony z kinem dwoma cinch (biały i czerwony) i gra poprawnie (7) TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia a kino z TV kablem euro-euro, natomiast dekoder z TV złączem HDMI. Mój problem polega na tym że kiedy oglądam NTC nie ma dźwięku przez kino domowe. Proszę o pomoc :( TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia

0 14
  • #2 10 Lut 2015 11:49
    grubs
    Poziom 32  

Napisz dokładny model kina.

0
  • #3 10 Lut 2015 12:54
    romeok01
    Poziom 35  

Telewizor ma cyfrowe wyjście audio i wyjście na słuchawki, a kino nie posiada cyfrowych wejśc audio, jedynie analogowe na chinch.

Jedyne co można zrobić, to połączyć kablem mały jack - 2 chinch z wyjścia na słuchawki, ale wtedy nie będzie dzwięku w telewizorze.

0
  • #4 10 Lut 2015 13:02
    Pudl 99
    Poziom 11  

Samsung DVD Home Cinema HT-TH 25 to stary model i już nie mam do niego papierów, odczytałem to co jest na przednim panelu, a ta fotka tylniego panelu jest aktualna. TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia

Dodano po 5 [minuty]:

Do romeok01 w kinie już 2x chinch (na zdj. nr7) jest połączone z dekoderem.

0
  • #5 10 Lut 2015 13:18
    romeok01
    Poziom 35  

Dźwięk z dekodera będzie przesyłany do telewizora kablem HDMI, a z telewizora do kina wyjściem słuchawkowym. Niestety nie widzę innej możliwości podlączenia, aby uzyskać dzwięk w kinie przy wykorzystaniu DVB-T i dekodera.

0
  • #6 10 Lut 2015 13:30
    Pudl 99
    Poziom 11  

Ale w takim układzie dźwięk z dekodera nie pójdzie przez kino

0
  • #7 10 Lut 2015 13:38
    romeok01
    Poziom 35  

Pójdzie z dekodera przez telewizor, wyjście słuchawkowe zawsze działa, niezależnie od źródła sygnału w telewizorze.

0
  • #8 10 Lut 2015 13:41
    Pudl 99
    Poziom 11  

Problem tyko w tym że chciałem żeby wszystko t.z. dekoder, DVB-T grało przez kino domowe.

0
  • #9 10 Lut 2015 13:48
    romeok01
    Poziom 35  

Będzie dźwięk w kinie domowym, ale po włożeniu małego jacka do wyjścia słuchawkowego zniknie dżwięk w telewizorze.

Jak chcesz, żeby wszystko dobrze grało, to pozostaje zakup kina z cyfrowym wejściem audio, tutaj mozna tylko tak przesłać dżwiek analogowo.

0
  • #10 10 Lut 2015 16:14
    Pudl 99
    Poziom 11  

OK, czyli jeżeli podłącze to wszystko tak jak mówisz t.j. dekoder z TV - HDMI, a TV z kinem przez gniazdo słuchawkowe do złącza kina domowego-AUX IN, to wszystko będzie śmigać (dekoder i NTC) przez kino?

0
  • #11 10 Lut 2015 17:31
    romeok01
    Poziom 35  

Tak i nie będzie dźwięku w telewizorze, bo po włożeniu jacka do gniazda słuchawek jest wyłączany i dźwięk będzie tylko w kinie.

0
  • #12 10 Lut 2015 18:17
    Pudl 99
    Poziom 11  

A jak takie złącze (adapter) wygląda i jak się nazywa, mini jack-2x chinch?

Dodano po 4 [minuty]:

Czy to jest coś takiego ? TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia

0
  • #13 11 Lut 2015 08:10
    grubs
    Poziom 32  

Na twoim miejscu przeprowadził bym jeszcze parę testów.
    Chociaż szanse są marne.
    Przede wszystkim upewnił bym się czy kabel scart jest "pełny" (czyli ile pinów jest fizycznie połączonych na dwóch końcach kabla)
    Na wyjściu scart w TV (przynajmniej z tunera) powinien być wystawiany dźwięk.
    Pytanie czy w kinie na złączu scart jest wejście audio. Kino (po uprzednim utwierdzeniu się że kabel jest "pełny") ustaw na scart jak nie zadziała to na aux (w celach testowych odłącz dekoder).
    Jeżeli to nie zadziała to można by jeszcze zastosować przełącznik audio na chinche i przełączać pomiędzy sygnałem z dekodera a TV (Oczywiście trzeba upewnić się że na złączu scart TV wystawia sygnał audio). Pomocna może być taka przejściówka

Ostatecznym rozwiązaniem najlepszym ale i najdroższym jest zastosowanie konwertera DAC (optical - audio). To rozwiązanie eliminuje wyłączanie głośników TV co dzieje się przy użyciu złącza słuchawkowego.
    Oczywiście zacząłbym od tego co wymieniłem na początku, poprzez rozwiązanie kolegi wyżej a na końcu gdyby nie odpowiadał mi poziom dźwięku lub wada w postaci odłączania głośników zdecydował bym się na konwerter.

0
  • #14 11 Lut 2015 08:24
    romeok01
    Poziom 35  

Pudl 99 napisał:
    A jak takie złącze (adapter) wygląda i jak się nazywa, mini jack-2x chinch?

Dodano po 4 [minuty]:

Czy to jest coś takiego ? TV, KD, NC+, NTC - Nie działa fonia

To jest kabel mały jack - 2 chinch lub 2 x RCA. Na zdjęciu, które zamieściłeś jest kabel 2 chinch female (żeński), a ma być male (męski)

Taki jak ten

0
  • #15 21 Lip 2016 09:12
    Pudl 99
    Poziom 11  

Popytałem w śrut Fachowców i jest OK.
    Zamykam temat.

0