Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne odgłosy dochodzące z dysku twardego.

10 Lut 2015 12:01 831 9
  • Poziom 7  
    Witam, jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem nowy komputer. Gdy go włączam, nagle zaczyna coś skrzypieć, charczeć. Po jakimś upływie czasu (1h - 1,5h) charczenie znika i za jakieś 10 min to samo. Zastanowiło mnie to, więc rozkręciłem obudowę, przyłożyłem ucho i słuchałem - według mnie dochodzi to od dysku twardego. Czytałem różne takie posty i prawdopodobnie są takie dyski, co przy wczytywaniu danych tak charczą. Bardzo proszę o pomoc, wskazówki co robić. Czy to coś poważnego?
    Mam komputer na gwarancji - oddać go do serwisu, niech sprawdzą co się w nim dzieje?
    Mój komputer to DELL PRECISION T3500 W3503 WINDOWS 7, a dysk twardy to Barracuda ES.2 250GB.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Daj screna z CrystalDiskInfo
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Dwa pozornie identyczne dyski (marka/model) potrafią się zachowywać diametralnie inaczej jeśli chodzi o wydawane dźwięki. Na pewno sam hałas, jeśli nie jest to wycie porównywalne z pracą suszarki, nie będzie podstawą do reklamacji. Proponuję zacząć od testowania np. za pomocą HD Tune.
  • Poziom 7  
    Proszę oto screen Dziwne odgłosy dochodzące z dysku twardego.

Dodano po 3 [minuty]:

Mlewan ale dysk charczy przy pobieraniu jakiegoś programu głośniej :( Czyli z tego co mówisz dysk może lekko charczeć i to jest normalne ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    I dysk ma niby przepracowane 35000h? Wstaw ten dźwięk na forum.
  • Poziom 7  
    Tyle piszę że ma przepracowane w tym programie samego mnie to dziwi ..
  • Poziom 36  
    Jeżeli ma przepracowane tyle godzin to bardzo możliwe, że siadają już np: łożyska. Czas bezawaryjnej pacy dla dysków "cywilnych" szacuje się na około 40 tys. godzin. Na razie wygląda OK niemniej jednak zastanowiłbym się nad przeznaczeniem go na dysk dodatkowy, a nie główny. Możliwości są dwie, albo pracował jako dysk serwerowy, albo błędny odczyt SMART.
  • Poziom 21  
    Gumis655 napisał:
    Witam, jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem nowy komputer.

jeśli można wiedzieć gdzie zakupiony, ile gwarancji i ile dałeś za niego?
    Najlepiej jak byłby link do specyfikacji
  • Poziom 20  
    Biorąc pod uwagę ilość startów oraz to, że komputer jest nowy, to ja bym bardziej obstawiał np. błąd jednostek (tzn. czas w sekundach, a nie godzinach).