Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór drukarki laserowej do 700 zł

reno62 10 Lut 2015 12:09 1689 20
  • #1 10 Lut 2015 12:09
    reno62
    Poziom 7  

Hej, potrzebuję drukarki, na którą postanowiłem przeznaczyć maksymalnie 700 zł, oczywiście może być mniej. Drukarka do użytku domowego, ale ma służyć lata i być trwała, pod uwagę biorę tylko nowy sprzęt, im dłuższa gwarancja producenta tym lepiej. Zależy mi także na niskich kosztach eksploatacji. Koniecznie musi mieć duplex i nie może mieć problemów z drukiem dużych plików pdf. Rocznie będzie drukowane jakieś 5 tys. stron, ale nieregularnie, tzn. czasami 500 stron na raz a potem miesiąc przerwy, dlatego wolę urządzenie laserowe. Druk tylko czarno-biały.

Zapoznałem się z podobnymi tematami na forum i wiem mniej niż wcześniej, wybór jest za duży. W oko wpadła mi Kyocera 2135d - akurat do 700 zł z wysyłką, z duplexem, nowa, szybka, zamykana szuflada na papier, dostępne zamienniki tonerów w dobrej cenie (niecałe 100 zł na 7200 stron firm UNI-1 i KATUN - z tego co wyczytałem te marki tonerów są sprawdzone). Problemem jest tylko fakt, że te drukarki są w sprzedaży krótko i brak na ich temat opinii.

Dlatego dwa pytania do Was. Po pierwsze, czy Kyocera to dobra marka wśród drukarek i jak oceniacie ten konkretny model?

Po drugie, co innego polecicie w tym budżecie, tak żeby spełniało podane wymogi i eksploatacja była na podobnym albo niższym poziomie? Poprosiłbym o wskazanie kilku modeli z wymienieniem plusów i minusów.

0 20
  • #2 10 Lut 2015 15:51
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Popatrz jeszcze na HP M201dw - sieć , wi-fi , AirPrint , duplex . Poza tym coraz więcej zamiennych tonerów które mają bęben w sobie. Kyocera ma to do siebie że bęben wymieniasz osobno .

C.

0
  • #3 10 Lut 2015 16:42
    hernan_cortes
    Poziom 21  

W tym budżecie to zdecydowanie bym wybrał Canon i-SENSYS LBP6310dn. Plusy: tonery tanie i wydajne (HP P2055), dodatkowo sieć, drukarka sprawdzona i niezawodna. Minusy: nie stwierdzono :)

0
  • #4 10 Lut 2015 17:40
    suri1986
    Poziom 23  

A kto Ci da gwarancje do nieorginalnych tonerów?
    Kyocera poza tym kiepsko spisuje się z podróbami.

0
  • #5 10 Lut 2015 18:10
    reno62
    Poziom 7  

copyman napisał:
    Popatrz jeszcze na HP M201dw - sieć , wi-fi , AirPrint , duplex . Poza tym coraz więcej zamiennych tonerów które mają bęben w sobie. Kyocera ma to do siebie że bęben wymieniasz osobno .

C.

Wygląda nieźle, ale nie mogłem znaleźć tonerów o pojemności większej niż 2200 stron. Są jakieś tonery o większej pojemności do tej drukarki? Bo jeśli nie to eksploatacja nie będzie najtańsza. Co do kyocery, to bęben jest na 100000 stron (rzekomo), jeśli to prawda to na moje potrzeby całkowicie wystarczy.

hernan_cortes napisał:
    W tym budżecie to zdecydowanie bym wybrał Canon i-SENSYS LBP6310dn. Plusy: tonery tanie i wydajne (HP P2055)

Mam rozumieć, że do tej drukarki można stosować tonery oznaczone hp 05X, tak? Trzeba w nich coś grzebać, czy po prostu gotowy toner wkładamy do drukarki i działa?

suri1986 napisał:
    A kto Ci da gwarancje do nieorginalnych tonerów?
    Kyocera poza tym kiepsko spisuje się z podróbami.

Czyli w laserówkach należy stosować tylko oryginały? Miałem doczynienia tylko z prostymi drukarkami atramentowymi i tuszami do nich, bardzo źle to wspominam, nie wiem jak jest w drukarkach laserowych, myślałem że można stosować zamienniki (wiadomo, że nie najtańsze od firm typu "krzak", tylko od jakichś sprawdzonych producentów). Mógłbyś rozwinąć myśl?

Dziękuję Wam za tak szybką pomoc.

0
  • #6 10 Lut 2015 20:01
    suri1986
    Poziom 23  

[quote="reno62"]

copyman napisał:

Czyli w laserówkach należy stosować tylko oryginały?

A w atramentach mogłęś dawać nie orginały i żadać gwarancji? Jeśli gwarancja jest powodem chęci zakupu nowej, to ogólnie nową odradzam.

0
  • #7 10 Lut 2015 20:28
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 10 Lut 2015 20:31
    reno62
    Poziom 7  

Po prostu lubię sprzęt nowy, bez historii, wtedy wiem że posłuży mi długo i nie będą mnie czekać nieprzyjemne przygody po zakupie, zwłaszcza że nie znam się na drukarkach i ich serwisowaniu.

A co z używanych byście polecili? Tak żeby toner na ok. 7000 stron kosztował około 100 zł i żeby drukarka długo posłużyła?

0
  • #9 10 Lut 2015 20:41
    suri1986
    Poziom 23  

Może po prostu poszukaj albo blisko serwisu który da Ci drukarke z gwarancją, albo dobrego sprzedawce.

0
  • #10 10 Lut 2015 21:11
    copyman

Poszukaj LJ P2055 dn i po sprawie :) tanie i wydajne zamienniki , rownież w wersji X . Kyocera nie toleruje kiepskich zamienników a jeżeli już jakiś znajdziesz to trzeba sie go trzymać . Jeżeli zmieszają sie dwa tonery to na dobry początek rozbiórka modułu tonera i dokładne jej wyczyszczenie i zasypanie modułu od nowa . Poza tym nawet działające zamienniki potrafią mocno skrócić żywotność bebna a to już spory wydatek ... Moim zdaniem jak nie chcesz przepłacić a chcesz cieszyć sie długo rewelacyjna drukarką to poszukaj P2055. Są dostepne z gwarancja i po przeglądzie . Zapytaj może o taką kolegę LaserJack .

C.

0
  • #11 10 Lut 2015 22:01
    reno62
    Poziom 7  

Przejrzałem allegro w poszukiwaniu używanych drukarek HP i mam kilka ostatnich pytań. Czym różnią się modele P2015, P2055, P3005 oraz 1320? Tonery do nich kosztują w zasadzie tyle samo, więc eksploatacja będzie na podobnym poziomie. Który model z podanych wyżej będzie najlepszy, P2055?

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.

0
  • #12 10 Lut 2015 22:53
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Tak, do Canona i-SENSYS LBP6310dn pasują te same tonery co do HP LJ P2055. Nic nie trzeba zmieniać, zakłada się zamiennik tonera o symbolu "HP 05X" i drukarka działa bez problemu :)

0
  • #13 11 Lut 2015 07:40
    fakvat
    Poziom 16  

Mało opłacalny jest zakup nowej drukarki do wydruku pdfów i 5000 stron rocznie. Nie widzę żadnych plusów takiego zakupu. Proponowany cannon -to 12 miesięcy gwarancji, toner startowy (skończy się to trzeba od razu zakupić w jakiś zamiennik - dodatkowe koszty), prądożerna. dobra do wydruków z biura dokumentów z MS Office.
    Jak ma byc nowa to np.: Kyocera FS-2100DN, Lexmark MS410dn
    Za 700 zł i za kwotę o wiele mniejsza masz możliwość zakupu dobrej klasy drukarki używanej, w której koszty eksploatacyjne będą mniejsze niż w nowej drukarce.

0
  • #14 11 Lut 2015 08:31
    copyman

reno62 napisał:
    Czym różnią się modele P2015, P2055, P3005 oraz 1320 ?

Różnią sie wiekiem :) 1160/1320 była pierwsza z tej serii , następnie była P2015 a po niej P2035/2055 . P3005 to zupełnie inna bajka. Jest to duża i dość głośna drukarka która ma kilka niedociągnięć (głośna praca układu grzejnego , problemy z podawaniem papieru) Jej przewagą jest na pewno duży i wydajny toner.

reno62 napisał:
    Tonery do nich kosztują w zasadzie tyle samo, więc eksploatacja będzie na podobnym poziomie.

Teoretycznie ... Modele 1320/P2015 i P2055 mają podobne tonery i te koszty są porównywalne. P3005 ma większy toner wiec eksploatacja wyjdzie trochę taniej.

reno62 napisał:
    Który model z podanych wyżej będzie najlepszy, P2055?

Biorąc pod uwagę serię 1320/2015/2055 to ta ostatnia byłaby najlepszym rozwiązaniem . Mam tych drukarek sporo w miejscach gdzie można by powiedzieć że robią za zakład małej poligrafii i dają świetnie radę :) Jeżeli osobiscie miałbym polecić to właśnie P2055. Najlepiej w wersji DN z dupleksem i siecią.

C.

0
  • #15 11 Lut 2015 13:16
    reno62
    Poziom 7  

Dzięki za wytłumaczenie, wiem trochę więcej niż na początku, wiele się wyjaśniło.

Waham się między Canonem LBP6130dn a HP P2055. Tonery do tych drukarek są zamienne, więc eksploatacja będzie wyglądać podobnie (skoro bęben jest zintegrowany z tonerem). Za P2055 trzeba dać od 300 do 450 zł, na aukcjach podają różne przebiegi (do 50 tys. stron, do 30 tys., nawet do 10 tys. - w co już nie chce mi się wierzyć). Możecie polecić jakiegoś zaufanego sprzedawcę z allegro, ewentualnie jakiś sprawdzony sklep internetowy, gdzie można kupić używaną P2055? W okolicy nie mam żadnych sklepów/serwisów ze sprzętem poleasingowym, zostaje zakup online.

Co do Canona, to jest nowy, nie wiem tylko czy różnica w cenie to rekompensuje (ok. 670 zł z przesyłką). Nie udało mi się znaleźć informacji, na ile starczają tonery startowe w tym sprzęcie, może koledzy wiedzą? Na stronie producenta brak jakiekolwiek informacji na ten temat albo po prostu nie potrafię jej znaleźć.

0
  • #16 11 Lut 2015 15:07
    Imprimarex
    Poziom 24  

Z tych dwóch urządzeń ja byłbym za Canonem.

Powody:
    - gwarancja
    - lepsza jakość wykonania oraz wytrzymałość

Kupując urządzenie używane istnieje możliwość otrzymania egzemplarza z uszkodzeniem i wtedy są problemy z naprawą.

0
  • #17 11 Lut 2015 15:39
    copyman

Jeżeli jest możliwość zakupu nowego to sie nie zastanawiaj . Co do jakości wykonania to nie ma co demonizować HP ... Z mojego rozeznania to jedna "stajnia" wiec i tu będzie podobnie. Co do nowych sprzętów to i tu czasem zdarzają sie przypadki że mają felera i działać nie chcą , mimo tego że świeżo z kartona wyjęte ... Tak to czasem bywa :)

C.

0
  • #18 11 Lut 2015 16:13
    reno62
    Poziom 7  

I tak chyba zrobię, że zamówię tego Canona. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje to jestem na nie oczywiście otwarty, ale chyba trudno będzie znaleźć nowy sprzęt, którego eksploatacja będzie na takim poziomie. Nie wiecie jaką pojemność startową mają tonery w LBP6130dn? To ostatnia rzecz, której nie wiem.

0
  • #19 18 Lut 2015 14:20
    reno62
    Poziom 7  

Z uwagi na to, że zmienił mi się budżet (zmniejszył rzec jasna, i to o połowę), postanowiłem posłuchać rad udzielonych przez kolegów i zdecydowałem się na HP P2055dn z dodatkowym podajnikiem papieru. Drukarka co prawda używana, ale ma rzekomo tylko 4 tys. stron przebiegu i ma być jak nowa, gwarancja jest na 12 miesięcy, zobaczymy co z tego wyniknie. Gdy sprzęt dotrze dam znać jak się spisuje.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

Edit:
    Drukarka dotarła. Sprzęt działa dobrze, drukuje szybko i bez wad, wydruk serwisowy potwierdził przebieg. Oprócz kilku przetrać (do których doszło prawdopodobnie podczas transportu lub magazynowania) wygląda jak nowa. Jedyna "wada" to dość głośna praca, zwłaszcza chwilę po uruchomieniu. Temat do zamknięcia.

0
  • #21 21 Mar 2015 22:26
    reno62
    Poziom 7  

Mogę polecić sprzęt, który mi niedawno doradzono, tzn. HP P2055DN. Na znanym portalu aukcyjnym kupisz egzemplarze w cenie 300-400 zł, ja za swoją drukarkę dałem równo 400 zł wraz z dodatkowym podajnikiem na papier. Co prawda dołączony do niej toner starczył na ok. 200 stron i wydruk nie był idealny (drobne ubytki), ale po zmianie na nowy toner (zamiennik) wydruk jest wyraźny i ostry, jak z nowej drukarki. Sprzęt działa szybko, tonery są wydajne i w miarę tanie, jest spory wybór zamienników w cenie do 100 zł (odradzono mi kupno najtańszych regenerowanych z allegro), sprzęt działa szybko, w zasadzie trudno znaleźć jakąś wadę poza głośną pracą po włączeniu urządzenia. Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić używaną p2055dn.

0