Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SC-PM04EC-S - Jaki głośnik

adam-ataman 10 Lut 2015 12:26 405 1
  • #1 10 Lut 2015 12:26
    adam-ataman
    Poziom 5  

Witam.
    Chciałbym zwrócić się z pytaniem odnośnie wyboru głośnika i konstrukcji kolumny niskotonowej do miniwieży Panasonic SC-PM04EC-S.
    Remontując pokój córki umieściłem oryginalne kolumny na wysięgnikach na ścianie i teraz słuchając muzyki wyraźnie brakuje niskich tonów. Pomyślałem więc, że własnoręcznie wykonam niewielką kolumnę, zamontuję do niej głośnik niskotonowy i podłączę, umieszczając kolumnę na podłodze. Jako że nie znam się na projektowaniu kolumn ani wyborze głośnika prosiłbym o pomoc.
    1. Czy wystarczy skrzynka z płyty wiórowej o wymiarach ok 32x32x25 cm (długość x wysokość x głębokość)?
    2. Czy potrzebny będzie otwór (bas reflex się to chyba nazywa)?
    3. Kompletnie nie wiem jaki głośnik dobrać do tak małej wieży, żeby pryzwoicie grał.
    Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za dość laickie i z pewnością mało precyzyjne pytanie.
    Pozdrawiam.
    Adam

• Pomocny post
    #2 12 Lut 2015 16:36
    sosarek
    Poziom 43  

Krótko mówiąc chcesz zrobić coś "na sztukę" , a później zastanawiać się jak to podłączyć do obecnego zestawu, który nie jest do tego przystosowany.
    Poszukaj lepiej gotowych subwooferów z wejściem HI-INPUT (wysokopoziomowym).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME