Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera IP - Brak podglądu z zewnątrz sieci i urządzeń mobilnych IOS

marco_81 10 Feb 2015 14:00 5478 18
Optex
    marco_81
    Level 11  
    Witam szanownych użytkowników.

Mam problem z uzyskanie obrazu z kamery IP z zewnątrz sieci. W sieci domowej działa bez problemu.
    Oczywiście posiadam stały adres IP i są zrobione przekierowania na routerze.

Problem dotyczy samego wyświetlania obrazu, tzn strona kamery ładuje się natomiast obrazu brak. W urządzeniu mobilnym z systemem IOS również się ładuje strona natomiast w miejscu podglądu mam kolor zielony i nic.
    Dodam oczywiście że na komputerze zainstalowany jest wymagany program Quick Time.

Strona ładuje się i dalej nic :(

Proszę o pomoc
  • Optex
  • Optex
    norek1991
    Level 19  
    A jakie porty przekierowałeś? Bo o ile się nie mylę osobny port jest dla http i osobny dla steamingu obrazu. Co to za kamera?
    marco_81
    Level 11  
    Więc tak, router to TP-LINK TL-WR941ND
    Model kamery : LV-IP13IR20DF
  • Helpful post
    norek1991
    Level 19  
    Jakie port przekierowałeś? Spróbuj jeszcze port 554.
    marco_81
    Level 11  
    Dotarłem do domu.
    Podaje zrzuty ustawień
    Kamera IP - Brak podglądu z zewnątrz sieci i urządzeń mobilnych IOS Kamera IP - Brak podglądu z zewnątrz sieci i urządzeń mobilnych IOS
  • Helpful post
    norek1991
    Level 19  
    Pierwsza reguła w routerze: Service port 34567, internal port 34567 - reszta bez zmian,
    Druga reguła: Service port 80, Internal port 81, protocol http, adres ip bez zmian

Tak powinno zadziałać.
    marco_81
    Level 11  
    norek1991 wrote:
    Service port 34567, internal port 34567

Z tego co pamiętam Router odmawia zapisania ustawień jeśli w polu Service i internal port numery są takie same.
    Sprawdzę dziś jak przyjadę do domu.
    Czyli mam zrobić 2 reguły do jednego urządzenia (jednego IP 192.168.1.124) ?
    A co zrobić abym mógł się zalogować na swój router z zewnątrz ?
    Adres router'a to 192.168.1.1

Proszę o informację
  • Helpful post
    norek1991
    Level 19  
    Nie powinien odmawiać. Zdalny dostęp- zakładka security/ remote managment, port możesz wybrać jaki chcesz, w polu "Remote managment IP adress" możesz wpisać adres IP, z którego bedziesz mógł się logować. Dla wartości 0.0.0.0 żadne urządzenie nie bedzie miało możliwości, a dla 255.255.255.255 wszystkie.
    marco_81
    Level 11  
    norek1991 wrote:
    "Remote managment IP adress" możesz wpisać adres IP, z którego bedziesz mógł się logować

Ale loguję się za pośrednictwem tel kom lub komputera w pracy, więc adresy IP się zmieniają.
    norek1991
    Level 19  
    Dlatego napisałem:

norek1991 wrote:
    Dla wartości 0.0.0.0 żadne urządzenie nie bedzie miało możliwości, a dla 255.255.255.255 wszystkie.

Czytanie ze zrozumieniem :)
    marco_81
    Level 11  
    norek1991 wrote:
    Czytanie ze zrozumieniem

No tak, sorry :)
    marco_81
    Level 11  
    ok, zrobiłem tak jak napisałeś.
    Mam dostęp do router'a z zewnątrz :)
    Ale w dalszym ciągu na iphonie mam zielony obraz :(

Ustawienia są takie. Port 80 jest zarezerwowany do logowania się do router'a.

Z komputera w pracy również nie mam podglądu, ładuje się quick time i się zwiesza :(

Proszę o pomoc
    norek1991
    Level 19  
    Podaj mi dane dostępowe do kamery, (najwyżej potem zmienisz hasło) zobacze czy z mojego kompa i iphone'a zadziała :) Będzie wiadomo gdzie szukać problemu :)

Dodano po 2 [minuty]:

A najpierw dodaj jeszcze te same reguły na routerze, tylko dla UDP a nie TCP. Piszę dopiero teraz bo umknęło mi powiadomienie o odpowiedzi, przepraszam.
    marco_81
    Level 11  
    norek1991 wrote:
    Podaj mi dane dostępowe do kamery

poszło na priv
    norek1991
    Level 19  
    Pozwolę sobie zacytować, fragment wiadomości:

marco_81 wrote:
    Na IE po zainstalowaniu activex działa ale na mozilli już nie
    Z urządzeń apple również nie działa

Z tego wynika, że porty przekierowane są prawidłowo, skoro na IE działa zdalnie. Jest problem z wtyczkami. U mnie też się nie chce wyświetlać testowane narazie na Win 8.1, a z doświadczenia wiem, że jeśli chodzi o kamery to wszystko najlepiej zawsze szło przy winxp
    marco_81
    Level 11  
    norek1991 wrote:
    U mnie też się nie chce wyświetlać testowane narazie na Win 8.1

A czy na produktach apple'a u Pana działa ?
    norek1991
    Level 19  
    Ładna pogoda u Was :) Jednak był problem z portami, pewnie gdzieś w ustawieniach kamery są jeszcze porty dla poszczególnych streamów ale niestety jako user nie mam tam wglądu. Dodałem w routerze kamerę do DMZ. Testowane na win 8.1 (chrome i IE) Win7 pro (Mozilla, IE), na Iphone 4S niestety nie działa, zaraz jeszcze spróbuję jakiś program do kamer na ipka pobrać i zobaczę.

Dodano po 32 [minuty]:

P.S Przy testach na komputerach zdalnych ustaw Substream, na Mainstream się nie wyświetla sądzę, że przez prędkość transferu.
    marco_81
    Level 11  
    Witam ponownie,
    problem podglądu rozwiązany połowicznie, tzn, na przeglądarce IE po zainstalowaniu wtyczki AxticX pojawił się podgląd.
    Natomiast jeśli chodzi o podgląd z urządzeń Apple udało mi się uruchomić w programie vMEyeSuper

Pojawił mi się problem z jedną kamerą firmy Longse. W ustawieniach nie ma podanego portu TCP , jest tylko HTTP , RTSP , Port telefonu.
    Mój NVR niby znalazł port TCP 8999 ,ale po wpisaniu go do aplikacji vMEyeSuper nie udaje mi się połączyć.
    Może ktoś zna odpowiedź dlaczego ?

Pozdrawiam