Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit wie 127 (EX) - Podłączenie programatora.

gienek6666 10 Lut 2015 14:33 864 4
  • #1 10 Lut 2015 14:33
    gienek6666
    Poziom 18  

Witam,mam pralkę taką jak w temacie. Przyniesiono do mnie z uszkodzonym programatorem. Uszkodzeniu uległ triak Q9. Jest jeszcze drugi problem. Kabelki ze złączy odłączonych na rysunku są luźne i były przez kogoś wcześniej wyciągane. Mogą być źle podłączone. Czy ktoś posiada rozpiskę jak powinno być kolorami. Chodzi i te złącza odłączone, kabelki naprawdę lekko wychodzą. Proszę o pomoc.
    Indesit wie 127 (EX) - Podłączenie programatora.

0 4
  • #3 12 Lut 2015 17:34
    gienek6666
    Poziom 18  

Znalazłem SM to tej pralki. Podłączyłem zgodnie ze schematem. Włączyłem do prądu wyświetlacz działa, funkcje też można przełączać ale nie chce się włączyć tak jakby drzwiczki były otwarte. Złącze J4 odpowiada za blokadę drzwi. Są 2 brązowe grubsze tej samej długości i jeden cieńszy czerwony. Czerwony dobrze podłączyłem.Ale nie wiem czy ma znaczeni kolejność brązowych? Czy może czujnik drzwiczek do wymiany bo wcześnie padł triak Q9.

0
  • #4 26 Lut 2015 21:43
    krys06
    Poziom 29  

gienek6666 napisał:
    Czy może czujnik drzwiczek do wymiany bo wcześnie padł triak Q9.

Czujnik sprawdzić miernikiem. Wciśnięty/wyciśnięty--->muszą być inne wskazania.Jak pokazuje to samo np:zwarcie w obie strony - do wymiany.No chyba, że problem już dawno rozwiązany!

0
  • #5 17 Mar 2015 12:49
    gienek6666
    Poziom 18  

Witam, po dłuższej przerwie. Pralkę naprawiłem. Przyczyną była źle założona kostka, przez mojego poprzednika. W pralce kostka, która idzie do czujnika drzwi do programatora pasuje na dwa sposoby. Nie niszczy to programatora, ale pralka działa tylko przy odpowiednim połączeniu. Może na przyszłość komuś się ta informacja przyda, bo ja przez nieuwagę, kupiłem drugi czujnik drzwiczek ale jak ten też nie działał, to po ścieżkach programatora znalazłem przyczynę.
    Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

1