Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uaz 469 - Dobór korektora hamowania.

10 Lut 2015 14:49 1398 8
  • Poziom 14  
    Witam,
    Jako że po wymianie przednich bębnów na hamulce tarczowe nie mogę dojść ładu z hamulcami bo tył blokuje się dużo szybciej niż przód.
    Próbowałem zastosować inną średnicę cylinderków hamulcowych. Oryginał 32mm, ja założyłem 25mm. Nie dało to wyczekiwanego rezultatu. Teraz skłaniam się do założenia korektora. I tu pytanie jaki? Najlepszy chyba byłby taki z jednym wejściem i dwoma wyjściami na oba tylne koła.

Założonaą mam pompę hamulcową od Lublina do tego Serwo z mercedesa i przednie zaciski z poloneza. Tył Tłoczki Od gaza 25mm.
    Ktoś ma jakiś pomysł na te korektor?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Moderator Samochody
    Im mniejszej średnicy cylinder, tym mniej cieczy potrzeba do wypchnięcia tłoka. Trudna sprawa z korektorem, musi mieć stosowną charakterystykę.
  • Poziom 32  
    A jakby zmienił charakterystykę sprężyn w pompie hamulcowej ?
    Korektor będzie się sprawdzał tylko na równej nawierzchni.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Moderator Samochody
    Megawe napisał:
    A jakby zmienił charakterystykę sprężyn w pompie hamulcowej ?
    Korektor będzie się sprawdzał tylko na równej nawierzchni.

A jakie znaczenie mają sprężyny w pompie hamulcowej? One mają tylko cofać tłoczki pompy spowrotem. Korektor zaś ma zdławić dopływ płynu do hamulców tylnej osi, żeby hamowały słabiej - dławienie ma być proporcjonalne do obciążenia tylnej osi, reprezentowanego przez ugięcie zawieszenia.
  • Poziom 32  
    http://skodaporadnik.republika.pl/porady/hamulce/hamulce.htm

Sprężyny w pompie mają znaczenie na opóźnienie narastania ciśnienia pomiędzy przodem a tyłem jeżeli mamy przednie hamulce podłaczone do jednego tłoczka a tylne do drugiego tak jak jest w polonezie. Jak jest to podłączone w tym UAZ-ie to nie wiem. W skodzie sprężyny te nie są jednakowe. Korektor bym montował taki jak jest w tym linku, ciśnieniowy na przewód. Korektor dzwigniowy podłączony do zawieszenia do terenowego auta się nie nadaje.
  • Poziom 14  
    Czy ktoś wie jakie średnice mają:

Tłoczek hamulcowy w zaciskach hamulców tarczowych w samochodach lublin?
    Oraz Jaka jest średnica tłoczka hamulcowego w cylinderkach w lublinie?
    a także jaka jest średnica tłoczka w pompie lublinowskiej?
  • Moderator Samochody
    Megawe napisał:
    http://skodaporadnik.republika.pl/porady/hamulce/hamulce.htm

Sprężyny w pompie mają znaczenie na opóźnienie narastania ciśnienia pomiędzy przodem a tyłem jeżeli mamy przednie hamulce podłaczone do jednego tłoczka a tylne do drugiego tak jak jest w polonezie.
    Nie czytaj więcej takich idiotyzmów i ich nie rozpowszechniaj. Sprężyny służą tylko i wyłącznie do tego co napisałem wyżej - mają cofać tłoczki pompy do pozycji wyjściowej.
    Cytat:

Korektor dzwigniowy podłączony do zawieszenia do terenowego auta się nie nadaje.

A to czemu ma się nie nadawać?
  • Poziom 14  
    Więc sprawę uważam za rozwiązaną-problem było złe dobranie pompy i serwa. Wystarczyło wstawić pompę od merca 124 razem z serwem. DO tego wstawiłem korektor od Nivy i dałem mniejsze cylinderki z tyłu.