Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnika 3-fazowego

10 Lut 2015 15:10 828 12
 • Poziom 11  
  Witam.
  Chciał bym wykonać sterowanie radiowe podnośnika samochodowego zasilanego
  silnikiem 3-fazowym o mocy 4kW.
  Obecnie na kolumnie podnośnika jest panel z możliwością sterowania góra dół oraz stop.
  Chciał bym wykonać sterowanie z możliwością przełączania na panelu podnośnika na tryb radiowy i manualny. Obecnie jest sterowany stycznikami.
  W jaki sposób wpiąć się z układem radiowym i jak go wykonać
 • AdexAdex
 • AdexAdex
 • Poziom 11  
  Nie zupełnie o coś takiego, z tego względu, że auto nie będzie podnoszone do maksymalnego poziomu i opuszczane na sam dół, ale w większości przypadków będzie podnoszone do pośrednich wysokości.
  Czyli wciskając guzik na pilocie silnik pracuje do momentu jego puszczenia, co jak dla mnie nie stwarza zagrożenia, no może poza przypadkiem zacięcia się przycisku lub jego uszkodzeniu. Przycisk "Stop" ma awaryjnie odcinać zasilanie
 • Poziom 11  
  Nie wiem czemu sądzisz, że jest to niebezpieczne rozwiązanie.
  W przypadku utraty zasilania lub sygnału radiowego nie będzie przekazywany sygnał do odbiornika, a co za tym idzie podnośnik będzie bezczynny. Klawisze w górę i dół mają tylko działać w momencie gdy są wciśnięte, a po puszczeniu silnik ma stanąć.
  Czyli silnik wykonuje pracę wyłącznie gdy jest wciśnięty i trzymany przycisk.
  Chodzi mi o proste rozwiązanie z 1 zakresem częstotliwości i obsługi wyłącznie tego urządzenia, a zasięg wystarczy rzędu 10m, bo będzie używany wyłącznie w pobliżu podnośnika. Układy do których dałeś linki są zbyt rozbudowane
 • Poziom 26  
  Witam . Zabezpieczyć kasetę jest bardzo prosto . Jeden przycisk na dole kasety który naciśniesz jednym kciukiem (główny włączający zasilanie kasety) . Reszta przycisków ( góra dół) oddalona abyś nie mógł ich wcisnąć jedną ręką . Jedną ręką naciskasz główny przycisk a drugą góra albo dół.
 • Poziom 39  
  Ja się tylko tak zastanawiam, kto ci podbije przegląd dozoru technicznego do takiego wynalazku?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  jurij1994 napisał:
  Chciał bym wykonać sterowanie z możliwością przełączania na panelu podnośnika na tryb radiowy i manualny. Obecnie jest sterowany stycznikami.
  W jaki sposób wpiąć się z układem radiowym i jak go wykonać


  A co UDT na to?
 • Poziom 16  
  Sprawa wygląda następująco. Niektóre urządzenia specjalnie posiadają dwa klawisze uruchamiające proces mechaniczny po to by obsługującemu zająć obydwie ręce i ten nie włożył np: jednej z nich pod prasę w trakcie jej pracy. Tak samo jest z twoim podnośnikiem. Po to ktoś umieścił przyciski po stronie zewnętrznej aby obsługujący nie znajdował się pod samochodem w trakcie opuszczania lub podnoszenia pojazdu.
  Uszkodzenia mechaniczne to czasem przypadek i złośliwość rzeczy martwych więc znajdowanie się pod pojazdem w takim momencie może skończyć się tragedią. Wiadomo że chcesz sobie uprościć obsługę podnośnika, i wpięcie się do układu sterowania jest bardzo proste ale tak jak to próbowali Ci wytłumaczyć poprzednicy możesz swoim wynalazkiem zrobić więcej krzywdy niż pożytku.
 • Poziom 35  
  Ja widzę właśnie to tak: Koledze nie chcę się wstawać i podchodzić do panelu gdzie jest wyłącznik awaryjny tylko siedząc w aucie lub co gorsze pod nim manipulować położeniem samochodu. Dla mnie to GŁUPOTA. Przepraszam ale tak to widzę. Zastanów się co chcesz osiągnąć i co ryzykujesz.
 • Poziom 11  
  A po co ktoś będący pod pojazdem miał by go opuszczac na siebie?
  Ideą jest możliwośc obsługi podnośnika bez konieczności latania do panelu i możliwością przełączenia go na tryb radiowy co nie wyklucza trybu recznego i ma miec możliwośc wylaczenia kontroli radiowej.
  Nie wiem czemu taka wielka dyskusja sie rozpoczęła pod kątem bezpieczeństwa skoro moje pytanie dotyczy całkiem innej rzeczy. Ja chcę korzystac z podnosnika i tylko ja, postronne osoby nie mogą nawet z panelu sterowania nic zrobic, a kwestia bezpieczeństwa tkwi tylko w moim zdrowym rozsądku
 • Poziom 16  
  Jurij1994 wiadomo ze bezpieczeństwo to twoja sprawa ale doradzający nie chciał by poczuć się podle lub mieć jakieś wyrzuty sumienia w związku z nagłym zgonem użytkownika Elektrody.
  Z drugiej strony powiedz może pierw jaki układ radiowy masz dostępny i czy w odbiorniku jest już jakiś układ wykonawczy tzn. przekaźnik