Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka aristo mba 3238

anndre 15 Maj 2005 22:43 2658 17
  • #1 15 Maj 2005 22:43
    anndre
    Poziom 10  

od nie dawna jestem posiadaczem lodówki ariston mba3238 i zauważyłe że co jakiś czas coś w niej strzela dzwięk ten można porównać do załączania stycznika lub coś w tym rodzaju czy jest to normalne w te lodówce

0 17
  • #2 15 Maj 2005 22:57
    skryn
    Admin grupy AGD

Każda "nowoczesna" lodówka strzela i jest to normalne (kurczenie i rozszerzanie się materiału- plastik). W większości instrukcji obsługi można się tego doczytać.

0
  • #3 15 Maj 2005 23:35
    anndre
    Poziom 10  

zapomniałem napisać ze za każdym razem są to trzy strzały i raczej w regularnych odstępach czasowych

0
  • #4 15 Maj 2005 23:37
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Maj 2005 01:28
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Mysle ze to efekt pracy elektrozaworu przełączajacego góra/dół, o ile to model full elektronik (a tak mi sie wydaje ;) )

0
  • #6 16 Maj 2005 01:57
    ge1739
    Poziom 12  

prawdopodobnie wada fabryczna oddaj ja jak masz na gwarancji

0
  • #7 12 Cze 2005 12:02
    jarqw
    Poziom 10  

Ja mam taki sam problem z lodówką też strzela, i mam pytanie czy serwis to wymieni czy powie że tak ma działać ta lodówka.

0
  • #8 12 Cze 2005 13:12
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Cze 2005 08:26
    jarqw
    Poziom 10  

Ja podejrzewam że jest to zawór przełączający ale nie wiem czemu za każdym razem trzela trzy razy. A poza tym to nie jest to przyjemne szczególnie w nocy.
    Ciekawe czy jakbym to zgłosił do serwisu to czy by coś z tym zrobili czy powiedzieliby że tak musi być.

0
  • #10 13 Cze 2005 15:50
    Radek_n
    Poziom 14  

Serwis najprawdopodobniej by powiedzial ze te trzaski sa normalne chyba ze sa bardzo glosne. Mam nowa lodowke Ardo bez zadnych zaworow przelaczajacych i przy wlaczeniu tez slysze 3 strzaly i czasami tez slychac te strzaly bez zadnej okazji. Stara 3 letnia lodowka Ardo ktora mialem tez wydawala takie dzwieki ale bardzo glosne. Serwis stwierdzil ze to normalne. Wiec chyba nalezy sie powoli przyzwyczajac do takich odglosow "normalnej" pracy lodowki.

0
  • #11 21 Sie 2005 09:07
    gunolt
    Poziom 12  

Mam nowiutkiego Aristona i u mnie po zalaczeniu sprezarki rowniez strzela trzy razy. Prawde mowiac jest to wkuzajace wywalic tyle kasy za lodowke, a ona taka glosna.

0
  • #12 21 Sie 2005 18:03
    3bit
    Poziom 10  

pracuje w servisie aristona i zaraz rozwieje wasze watpliwosci co do tedo problemu z uwagi na to ze w tej lodówce jest jedna sprezarka został uzyty elektro zawór który ma za zadanie załaczac układ chłodziarki badz zamrazalnika w lodówce sa 3 sady kture odpowiadaja za informowanie modułu o temperaturze jak panuje w chłodziarce i zamrazalniku priorytetem zawsze jest chłodziarka jesli niemam tam temteratury to przełacza układ na chłodziarke dopiero po zrobieniu temperatury na góże przełacza układ na zamrazalnik i te pstrykniecia sa były i beda chyba ze ariston wymysli cichze elektro zawory na co sie niezapowiada narazie

Dodano po 3 [minuty]:

a jezeli wam to tak bardzo przeszkadza to mzoecie se go odkrecic od obudowy dzewiek powinien byc cichszy ale to jest standart pracy tej lodówki pozdrówka z białego

0
  • #13 26 Wrz 2005 13:04
    jarqw
    Poziom 10  

No nie wiem czy standard ja mam już drugą taką chłodziarkozamrażarkę (ten sam model) ponieważ pierwsza się rozszczelniła i wymienili mi ją, i muszę powiedzieć że ta pierwsza była bardzo cicha i nie było słychać żadnych trzasków. Tą pierwszą to miałem jeden z pierwszych modeli jakie wchodziły na rynek polski. Widocznie coś potem musieli usprawnić bo po 2,5 roku dostałem drugą i strzela jak cho.....ra. I też mnie to denerwuje, po co było usprawniać coś co działało dobrze.

0
  • #14 26 Wrz 2005 13:19
    elektryk2000

Tam są stosowane dwa różne elektrozawory które mogą się różnić . Poza tym nawet takie same mogą różnie pracować.

Musze Cie zmartwić, jesteś skazany na awarię tej pięknej lodóweczki ;)
    Jak nie na gwarancji tak jak ostatnio, to na pewno po kilku latach przestanie działać...
    Więc, pstrykanie el-zaworu to pestka przy takiej perspektywie ;)
    Pozdrawiam

0
  • #15 26 Wrz 2005 15:37
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 26 Wrz 2005 19:35
    servisant
    Specjalista AGD

Bleble napisał:
    Ostatnio w jednej miejscowości miałem 3 tego rodzaju do naprawy
    a dokładniej jeszcze są , a w zasadzie zrezygnowano nikt nie chciał wydać na nowy sterownik
    Doszło do spadku napięcia z sieci zasilającej i rozjechały się eepromy
    dokładnie takie samo uszkodzenie
    sprawdzając co jest w pamięci ,były prawie puste

Co trzeba miec, lub jak zbudowac urzadzenie zeby sprawdzic co jest z ta pamiecia, czy mozesz uchylic rabka tajemnicy? ;)

0
  • #17 26 Wrz 2005 19:51
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 27 Wrz 2005 01:51
    elektryk2000

Bleble napisał:
    Ostatnio w jednej miejscowości miałem 3 tego rodzaju do naprawy
    a dokładniej jeszcze są , a w zasadzie zrezygnowano nikt nie chciał wydać na nowy sterownik
    Doszło do spadku napięcia z sieci zasilającej i rozjechały się eepromy
    dokładnie takie samo uszkodzenie
    sprawdzając co jest w pamięci ,były prawie puste

Polska rzeczywistość jest taka, ża prawdopodobnie teraz ci ludzie dzwonią i pytają wszędzie "kto zrobi to taniej" ;)

0