Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba satellite c660d-17t - jak uruchomic recovery z dysku d

10 Lut 2015 15:18 1671 7
  • Poziom 6  
    witam chciałem powrócić komputer do stanu fabrycznego skorzystałem z opcji f8 i toshiba hdd recovery komputer po bardzo szybkiej instalacji nie włącza się, to znaczy - był jakiś ekran z ustawieniami, ale wyskakiwal komunikat po wcisnieciu "ok" laptop się resetuje i znów to samo. Udało mi się zainstalować za pomocą dysku naprawy, a później dwóch płyt z obrazem systemu i działa tylko ze obraz nie został nagrany zaraz po zakupie, a ja chcę powrócić komputer do stanu fabrycznego ze wszystkimi ustawieniami jakie były zaraz po zakupie, tylko w tym laptopie recovery nie jest na chronionej partycji jak w dell tylko na d . Zanim go sformatowałem zgrałem to recovery z d na dysk zewnętrzny, chociaż niepotrzebnie bo pomimo wybranej opcji przy przywracaniu sformatuj dysk c i wszystkie jego partycje dysk d się nie sformatował, ale pomijając to - mam zgrane to recovery fabryczne z d tylko nie wiem czy po okresie 4 lat jest ono sprawne i czy wszystko zawiera. I jak włączam odzyskiwanie obrazu systemu z funkcji f8 to pisze system windows nie może odnaleźć obrazu sutemu na komputerze czyli nieznajduje tego recovery na dysku d, lub jest nie sprawne z góry dzięki za pomoc bo sam sobie nie poradzę.
  • Poziom 33  
    Skoro zabezpieczyłeś folder HDDRecovery to nie powinno być problemu z ponowną instalacją systemu. W folderze tym znajduje się wszystko czego potrzebujesz, przede wszystkim program Imagex uruchamiany i obsługiwany spod wiersza polecenia. Możesz uruchomić komputer poprzez F8 i wybrać opcję Napraw Komputer. Z dostępnych narzędzi wybierz wiersz poleceń i działaj. Jak u Ciebie ze znajomością podstawowych poleceń DOS?

Dla poszerzenia wiadomości zapoznaj się z tematami:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1901888.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1719553-0.html

oraz tym artykułem: http://sauron-it.nl/index.php?option=com_cont...hiba-laptop&catid=56:windowssupport&Itemid=60

Polecam zwłaszcza ten ostatni. Opisano tam całą procedurę krok po kroku.
  • Poziom 6  
    witam jak powracałem komputer z opcji f8 a później hdd recovery to wszystko się w grało , zaczęła się konfiguracja i wyskoczył komunikat jak koledze poniżej link
    https://obrazki.elektroda.pl/37_1280262471_thumb.jpg
    powróciłem system z płyt na których jest obraz systemu , ale późno nagrałem i jest trochu zaśmiecony i dalej nie jest to stan fabryczny .
    Czy zabezpieczyłem hdd recovery ? tzn. zgrałem na pendrive jak zgrywałem wszystkie dane z dysku d tydzień temu , więc nie wiem czy przez ten czasz nie uległo recovery awarii ale z tego co patrzyłem to wszystkie foldery jak u kolegi na fotce w którymś poście są , nawet nie wiedziałem że takie cos tam siedzi bo w dell mam recovery na dysku c w partycji chronionej i wszystko się powraca a tu dali na d masakra.
    Czy znam podstawę poleceń dos? no nie bardzo ale jak ktoś mnie pokieruje to myślę że dam rade.
    Po wybraniu z podkatalogu tools imagex daję otwórz i mignie jakiś obraz tak jakby chciało się załączyć ale nie startuje tylko znika od razu.
    Po wybraniu opcji f8 i napraw komputer uruchamia się wiersz poleceń ale nigdy się w tym nie poruszałem i nie wiem co tam mam wpisać.
    Jeszcze jedna dziwna rzecz jak powracałem komputer z obrazu systemu z płyt to najpierw było formatowanie wszystkich partycji dałem tak ale nie widziałem pola formatowanie tylko od razu wgrywał się obraz i po załączeniu komputera jak włączyłem d to były wszystkie dane jakie tam pozostawiłem czyli nie sformatowało ,więc może c także nie sformatowało tylko zastąpiło nowym obrazem i stąd ten problem?
  • Poziom 6  
    czy ktoś zna odpowiedź na mój ostatni post ?
  • Poziom 33  
    piotrek0411 napisał:
    Czy zabezpieczyłem hdd recovery ? tzn. zgrałem na pendrive jak zgrywałem wszystkie dane z dysku d tydzień temu

I wystarczy.

piotrek0411 napisał:
    Po wybraniu z podkatalogu tools imagex daję otwórz i mignie jakiś obraz tak jakby chciało się załączyć ale nie startuje tylko znika od razu.

Nie uruchomisz tego programu spod działającego Windowsa, ale właśnie spod:

piotrek0411 napisał:
    Po wybraniu opcji f8 i napraw komputer uruchamia się wiersz poleceń

Najlepiej zaopatrz się w środowisko WinRE danego systemu w wersjach 32 i 64 bitowych. Kiedyś czytałem na Forum że do systemu w wersji x64 wymagane jest dokładnie takie środowisko ale zdarzyło mi się że mimo iż docelowy system był 64-bitowy to imagex i tak tak wymagał środowiska x86.

piotrek0411 napisał:
    uruchamia się wiersz poleceń ale nigdy się w tym nie poruszałem i nie wiem co tam mam wpisać.

W ostatnim linku który podałem jest dokładna instrukcja włącznie z komendami. Musisz tylko podstawić analogiczne zmienne w postaci nazw fragmentów obrazu systemu. Jeśli umieścisz folder HDDR na partycji D:\ to nawet ścieżki powinny być identyczne.

Wcześniej możesz przepartycjonować dysk docelowy według upodobań i zgrać na partycję D:\ folder HDDR. W trakcie procesu przywracania imagex sformatuje tylko partycję C:\.

Nawet jeśli brzmi to teraz zagmatwanie i niezrozumiale to w trakcie pracy nabierze kształtu i sensu. Dobrze radzę, zapoznaj się z ostatnim linkiem. Tam naprawdę jest wszystko czego potrzebujesz.
  • Poziom 6  
    witam przeglądając podobne problemy stwierdziłem , że zaryzykuję i wywołałem w wierszu poleceń x:windows\system32>d\HDDrecovery\tools\imagex /info d:\HDDrecovery\SWImg\14351XSP.swm i otrzymałem odpowiedź: podsystem potrzebny do obsługi tego typu obrazu jest nieobecny , czyli chyba recovery na dysku d jest uszkodzone ? W którymś poście wyczytałem , że na d powinno być także System Volume Information i Temp ja tych dwóch folderów nie posiadam na d czy jest to brakujące ogniwo czy te foldery są zbędne?

Dodano po 33 [minuty]:

elessar87 dzięki za zainteresowaniem moim tematem i za zrozumiałe dla mnie odpowiedzi za wyjątkiem ostatniej jak mam się zaopatrzyć w środowisko WinRE mam je ściągnąć z netu czy znajdują się na dysku c i mam je jakoś zgrać ? i jak później z nich skorzystać bo WinRE to z tego co czytałem to tak jakby obraz potrzebny do szybkiego przywrócenia systemu spakowany do małej pojemności.
    Jak przyglądam się folderowi hdd recovery to data modyfikacji utworzenia to 2015.02 czyli w tedy co zgrywałem a chyba data utworzenia nie powinna ulec zmianie? już nie pamiętam czy zgrałem za pomocą opcji kopiuj czy wytnij wklej ale to chyba niema znaczenia.
    Poczytam jeszcze ten post co zamieściłeś tylko tłumacz strasznie zmienia tekst , z tego co czytałem to chyba dobrą komendę wpisałem tylko czegoś brakuje w hdd recovery?
    z góry dziękuję wszystkim z pomoc
  • Poziom 33  
    piotrek0411 napisał:
    W którymś poście wyczytałem , że na d powinno być także System Volume Information i Temp ja tych dwóch folderów nie posiadam na d czy jest to brakujące ogniwo czy te foldery są zbędne?

Zaiste są zbędne.

piotrek0411 napisał:
    jak mam się zaopatrzyć w środowisko WinRE

Powiem tak... Każda płyta instalacyjna systemu Windows 7 posiada zintegrowane środowisko WinRE. Po uruchomieniu instalatora wybierasz opcję Napraw komputer.
    Płytę ze środowiskiem możesz stworzyć sam z poziomu działającego systemu wpisując w pole polecenia uruchom następującą frazę:

Cytat:
    %systemroot%\system32\recdisc.exe

Jednak tak jak mówiłem wcześniej posiadasz zapewne 64-bitowy system, a imagex wymagać będzie wersji 32-bitowej. Zdobądź płytę instalacyjną w tej wersji, albo utwórz dysk ratunkowy na komputerze z systemem 32-bitowym.

piotrek0411 napisał:
    Jak przyglądam się folderowi hdd recovery to data modyfikacji utworzenia to 2015.02 czyli w tedy co zgrywałem a chyba data utworzenia nie powinna ulec zmianie?

Przy kopiowaniu na inny nośnik ulegnie zmianie. Nie ma się czym przejmować.

Jest jeszcze jedna opcja. Przywracanie obrazu w ten sposób jest nieco skomplikowane ale daje sporo satysfakcji. Jeśli nie poradzisz sobie to zawsze możesz zainstalować system z płyty podpierając się kluczem systemu z naklejki na spodzie komputera. Jest to jak najbardziej legalne działanie.
  • Poziom 6  
    Udało mi się powrócić system do ustawień fabrycznych myślę że pomogło powrócenie obrazu systemu z płyt ta instalacja pewnie naprawiła to co było uszkodzone a dopiero później powróciłem system do ustawień fabrycznych. Dzięki wszystkim zainteresowanym za pomoc zamykam temat.