Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Okap OKC 9413I - przepalanie bezpiecznika

marcinmarcin007 10 Feb 2015 18:31 3225 1
    marcinmarcin007
    Level 13  
    Witam wszystkich,
    szukałem trochę informacji na temat mojego problemu jednak nie znalazłem żadnej odpowiedzi. A to forum zawsze przychodziło mi z pomocą :)

Mam okap Amica OKC9413I kilkuletni, i pewnego razu po włączeniu wentylatora wystrzelił bezpiecznik w skrzynce i okap przestał pracować.
    Rozebrałem okap i znalazłem obudowę ze sterownikiem w środku, płytka była dość mocno okopcona i ewidentnie, coś ją "przepięło" zamówiłem nową płytkę, po podłączeniu do okapu sytuacja podobna, można włączać oświetlenie z panelu sterowania natomiast po włączeniu wentylatora błysk w bezpieczniku (dobrze że był bo stara płytka tego nie miała) i wszytko się wyłączyło, rozebrałem wentylator i silnik nie wyglądał dość dobrze (trochę zniszczone uzwojenie) więc wymieniłem również silnik na K-20 czteroprzewodowy, zadowolony podłączyłem wszystko do i niestety sytuacja się powtórzyła bezpiecznik do wymiany...
    Zostaje mi tylko panel sterowania (dość mocno zabudowany i z tego co widzę żeby się do niego dostać trzeba będzie rozwiercać nity) czy miał ktoś z Was podobny problem lub dysponuje schematem do tego sprzętu ponieważ nie mam już pomysłów co to może być, a zależy mi na uruchomieniu tego okapu ponieważ jest on zabudowany i problemem będzie jego wymiana.
    Panel sterowania to cztery przyciski (+) i (-) do wentylatora, timer i oświetlenie oraz wyświetlacz siedmiosegmentowy do wyświetlania biegu wentylatora. Na płytce Attiny do sterowania tym wszystkim.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
    Piotr Lutynski
    Level 13  
    Co się okazało problemem?
    A jak się można dostać do tej płytki z przyciskami? Pytam bo przycisk + mi szwankuje i albo płytke muszę wymienić lub podlutować na niej ten micro-switch

Pzdrawiam