Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GALAXY S4 - tylni aparat robi żółte zdjęcia

cmurek 10 Feb 2015 18:34 1350 0
    cmurek
    Level 16  
    Witam serdecznie. Może znajdę jakąkolwiek pomoc wśród forumowiczów. W listopadzie zakupiłem Samsunga Galaxy S4 (I9505) 16gb. Od początku telefon przejawiał "typowe" dla siebie wady - dość mocne nagrzewanie się bez nadzwyczajnego powodu (0 aplikacji w tle i wyłączone GPS, Wi-Fi, dane komórkowe etc.), oraz dość szybko zanikający poziom baterii. Z czasem doszło włączanie się danych komórkowych samych z siebie. Przywrócenie ustawień fabrycznych niewiele pomogło a bynajmniej nie na długo. Jednak problem, który już kategorycznie przeważył szalę goryczy nad moim egzemplarzem to robienie zdjęć w żółtym odcieniu co dopiero zostało przeze mnie zauważone gdy klient przyszedł do mnie do sklepu ze swoją s4 i właśnie ją odebrał z serwisu jednak ze względu na przedni aparat. Okazuje się, że mój zabarwia wszystko na żółto co szczególnie się przejawia na kolorach szarości które zachodzą w kolor kawy z mlekiem i na bieli. W załączeniu zdjęcia porównawcze z mojego aparatu i aparatu, który posiadamy na ekspozycji w sklepie. Oddałem telefon do serwisu Samsunga na naprawę gwarancyjną. Po 2 tyg tel. dotarł z wymienionym aparatem. Włączam i wada nie zniknęła. Wgrałem do pamięci telefonu zdjęcia porównawcze jak w załączniku aby serwisant mógł zobaczyć o co chodzi bo wnioskowałem, że nawet mu się nie chciało sprawdzić czy cokolwiek uległo po tej wymianie aparatu zmianie. Pani przyjmując zgłoszenie dopisała tą informację. Minęły kolejne 2 tyg i co? Serwis odpisał: "Usterki nie stwierdzono, kamera działa poprawnie zgodnie ze specyfikacją producenta dla tego modelu". Czyli ogólnie nie kiwnęli nawet palcem. Zresetowali tel bądź wgrali na nowo soft jak za pierwszym razem i tyle. Co radzicie w takim razie? Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem lub wie jak sobie z nim poradzić? Próbowałem innej aplikacji do robienia foto - to samo. Zdjęcia porównawcze są zrobione przy zachowaniu w obu telefonach tych samych ustawień. Nie wiem jak samsung ale CCS serwis ma kompletnie na to wywalone i widocznie uważa, że ludzie lubią robić zdjęcia w sepii :-) Aha, mój aparat najczęściej nie łapie zbyt dobrze ostrości przez to zabarwienie co widać na tych srebrnych ryflach listwy podłogowej.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się