Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4550N - Pytanie o wybór właściwego ustawienia w sterowniku

10 Lut 2015 20:03 480 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    To pytanie kieruje głównie do posiadaczy leciwego modelu drukarki HP 4550n otóż od dłuższego czasu próbuje wydrukować na niej cokolwiek na papierze kredowym błysk lub mat (próbowałem różne gramatury 130 i nawet 250g/m2) Oczywiście papier jest błyszczący z obu stron lub matowy. Używam tylko podajnika ręcznego do tych prób. Niestety do tej pory mimo różnych ustawień np. m.in karton błyszczący nie udaje mi się nic wydrukować na tym papierze, aby kartka nie wyszła cała pomarszczona albo porwana. Raz zacięła mi się tak, ze musiałem wyjmować strzępki. Nie wiem czy jest to wina rolek, czy utrwalania, ale czytałem gdzieś ze ktoś z powodzeniem drukował na takich papierach, niestety nie wiem jakiego konkretnie sterownika używał, że wszystko wychodziło idealnie bez żadnych zacięć.

Drukarkę mam zainstalowaną pod Windowsem 7.
    Gdyby ktoś drukował na niej na takich papierach i mógł się podzielić wiedzą co należy ustawić, aby nie było niespodzianek będę wielce rad. Oczywiście mogę podesłać screen, tego co mam do wyboru.
    pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Generalnie gdy kartka pomarszczona czy pogięta nie zależy to od sterownika tylko od samej mechaniki, gdyby wydruk był zły (bąble, rozmazane kolory) to sterownik.
  • Poziom 2  
    ABLublin napisał:
    Generalnie gdy kartka pomarszczona czy pogięta nie zależy to od sterownika tylko od samej mechaniki, gdyby wydruk był zły (bąble, rozmazane kolory) to sterownik.

Kartka jest nowa wprost z opakowania, nie ma możliwości, aby była pogięta pomarszczona lub coś w tym guście, zresztą nigdy bym takiej nie włożył, po prostu z drukarki wychodzi zazwyczaj cała pokancerowana.

Może ktoś drukował na takiej i wie jaki odpowiedni sterownik wybrać do tego typu papieru?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Chodziło mi gdy kartka wychodzi z drukarki pomarszczona czy pogięta nie zależy to od sterownika tylko od samej mechaniki, gdyby wydruk był zły (bąble, rozmazane kolory) to sterownik.