Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Metabo - Uszkodzona elektronika wyłącznika z regulacją obrotów

10 Feb 2015 20:17 2784 5
  • Level 10  
    W wiertarce SBE560 nie działa regulacja obrotów, pracuje na stałej prędkości. Sam wyłącznik jest sprawny: włącza i wyłącza, przełącza prawe i lewe obroty. Po wymontowaniu rozebrałem wyłącznik, okazało się, że uszkodzeniu uległa płytka z elektroniką. W związku z tym, że nie udało mi się znaleźć w Sieci takiej płytki a najtańszy oryginalny wyłącznik (nr katalogowy Metabo 343408820) jaki wyszukałem kosztuje z dostawą ok 100 zł, pomyślałem o ewentualnej naprawie regulatora. Z uwagi na niedostępność schematu proszę o pomoc w identyfikacji elementów na tej płytce. Po dokładnym oczyszczeniu ze smaru wyraźne ślady uszkodzenia noszą elementy nr 1(rezystor jaka wartość),2 (to chyba dioda jaka) 3 (bezpiecznik?) Element nr 4 powinienem połączyć wg zaznaczenia? Ścieżki rezystancyjne noszą ślady "przypalenia" styków? Tranzystor (5) wygląda na nienaruszony.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 33  
    5 to raczej mostek prostowniczy.
  • Level 15  
    Nie kombinuj.. ;) Weź włącznik, idź na rynek-bazar i za 20zł kupisz zamiennik "podobny" do tego w Metabo. Oryginał 80zł + 10zł przesyłka.
  • Level 11  
    mizyn jak poradziłeś sobie z tym włącznikiem wiertarki mam taki sam wszystkie elementy są dobre oprócz diody nie stety nie znam wartości a 3 to kondensator.
  • Level 11  
    I chyba faktycznie diak puszczę napięcie od 0V i sprawdzę na zwarciu,może być sprawny ten diak,dzięki za odpowiedż.