Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit DSG573-błąd A5

10 Lut 2015 20:30 11796 2
 • Poziom 2  
  Witam.
  Posiadam zmywarkę Indesit DSG573. Zmywarka pobiera wodę po chwili wypuszcza i wyświetla się błąd A5.
  Proszę o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 2  
  Witam.
  Odkopuje temat, bo długo szukałem pomocy w internecie na temat tego błędu A5. U mnie pomogło przedmuchanie wężyka od hydrostatu. Należy zdjąć lewy bok (patrząc na zmywarkę od tyłu). Hydrostat znajduje się w dolnym, lewym rogu. Dodam tylko, że awaria ta dosyć długo trwała, bo z początku zmywarka myła tylko na niektórych programach, ale jakieś dwa tygodnie temu przestała myć w ogóle.
 • Poziom 7  
  Witam, dokładnie ta sama zmywarka i ten sam problem.

  Zmywarka nabierała wody i po kilkunastu sekundach zaczynała wypompowywać wyświetlając błąd F5 (nie A5). Czasami zdarzyło się przy wyłączonej zmywarce (podłączona do sieci, wyłączona przyciskiem, zgaszony wyświetlacz) uruchamiała się pompa wypompowująca wodę. Demontowałem i czyściłem po kolei; wąż odprowadzający wodę, filtr w wężu doprowadzającym wodę, pompę myjącą, pompę odprowadzającą wodę. Zbiornik z licznikiem ilości wody, zbiornik na sól (elektro zaworek w zbiorniku), wszystko to nie przywróciło pracy zmywarki.

  Problem udało się rozwiązać dzięki sugestii z powyższego postu. W mojej zmywarce częściowo przytkany był nie wężyk do hydrostatu, a kanalik w plastikowym elemencie zmywarki do którego ten wężyk jest podłączony. Samo przedmuchiwanie go siłą własnych płuc nie pomoże. Będzie drożny, ale nie na tyle żeby prawidłowo działał hydrostat, a ja wyczyściłem to przy pomocy kompresora. Po tym zabiegu zmywarka działa prawidłowo.

  Trzeba zdjąć wężyk z hydrostatu i za jego pomocą przy użyciu sprężonego powietrza (kompresora) porządnie przedmuchać kanalik w tym plastikowym elemencie.