Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykrywacz metali, jak zrobić szybko, skutecznie i domowym sposobem ?

cuando123 10 Feb 2015 20:46 6153 3
 • #1
  cuando123
  Level 9  
  Witam serdecznie. Potrzebuję zrobić wykrywacz metali do jednorazowego użytku, oczywiście domowym sposobem. Otóż jadąc motorem na polnej drodze zgubiłem kartę microsd na odcinku kilku kilometrów, wypadła z kieszeni, a znalezienie jej to jak igły w stogu siana. Jak wiemy taka karta jest bardzo mała ok. 1cm długości, ale w przypadku tego, że leży na powierzchni myślę, że wykrywacz metali by ją znalazł ale bezsensowne byłoby kupowanie takiego wykrywacza i wydawanie grubej kasy skoro mam nadzieję, że dałoby radę zrobić to za free w domu. Nie znam również nikogo kto posiadałby takie urządzenie. Na karcie mam ważne dane i zależy mi naprawdę na jej odnalezieniu. Proszę o pomoc :D
 • #2
  alikatek
  Level 29  
  https://www.youtube.com/watch?v=JYu-QPA2frI
  Najprościej ;)

  Dodano po 1 [minuty]:

  Sory, nie doczytałem.
  Zgubiłeś karte pamięci na polnej drodze na odcinku kilku km i liczysz, że ją odzyszkasz? Nie wiem jak obecnie pogoda u ciebie, ale u mnie leje deszcz a karta po zamoczeniu nie nadaje się do niczego.
 • #3
  cuando123
  Level 9  
  Ale tam nie ma błota, wody na tym odcinku ani nic, jest tylko trawa porośnięta, a jestem pewny że to 100% w tym miejscu. Cały dzień dzisiaj u mnie świeciło słońce więc jest to do wykonania. A co do tego pseudo wykrywacza z filmiku to skąd wyczarować takie radyjko AM ?
 • #4
  jarek_lnx
  Level 43  
  Quote:
  karta po zamoczeniu nie nadaje się do niczego.
  Ja przypuszczam że jednak trochę wytrzyma, elektronika gdy nie ma napiecia jest dosyć odporna na wodę, oczyścić wysuszyć i będzie zadziałać.

  Spodziewam sie że będzie to trudne zadanie dla wykrywacza metali, karta jest mała i składa się głównie z plastiku, jest trochę słabo przewodzącego krzemu (na to wykrywacz raczej nie zareaguje) i metalizowane styki grubości (jak dobrze pójdzie) kilkudziesięciu µm (na to mógł by zareagować)

  Zalecał bym sprawdzic na fabrycznym wykrywaczu (może uda ci sie wypróbować w sklepie, albo namównwić jakiegś właściciela wykrywacza na próby) sprawdź jak sobie poradzi z wykrywaniem karty, z jakiej odległości, do wykrywania małych przedmiotów użyteczne są małe sondy (jakbyś miał do wyboru).

  W testach wykrywaczy można przeczytać jaką monetę wykrywa z jakiej odległości, 1gr to chyba najmniejszy przedmiot jaki może interesować poszukiwacza skarbów i osiągi bywają do 20cm, ale karta zawiera zapewne mniej niż 1/100 tej ilości metalu, więc nie licz na jakieś duże zasięgi.