Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki model ? - Chyba uszkodzony mikrofon w kasecie

10 Lut 2015 20:58 906 6
  • Poziom 2  
    Witam

Mamy w bloku stary domofon, jednak nie znalazłem oznaczeń modelu. Od około 2 tyg. temu w słuchawce w domu dźwięk był bardzo słabo słyszalny. Kupiłem nowy unifon TK-6 Wekta, po jego podłączeniu rozmowy z kasety nie słychać wcale. Podłączyłem z powrotem stary unifon, dźwięku też nie ma. Reszta na jednym i drugim działa bez zarzutu. Popytałem u sąsiadów, okazało się że u nich też nie słychać w mieszkaniu rozmowy.
    Dzwonek wywołania działa, w kasecie słychać co się mówi do unifonu, brak komunikacji w przeciwnym kierunku. Sprawdziłbym z innym mikrofonem, lecz przewody od niego są zalane czymś czarnym i nie chcę tego odrywać bo zapewne uszkodzę jeszcze bardziej.
    Proszę o pomoc w identyfikacji modelu kasety, oraz jakieś sugestie co do usunięcia usterki.

Jaki model ? - Chyba uszkodzony mikrofon w kasecie Jaki model ? - Chyba uszkodzony mikrofon w kasecie Jaki model ? - Chyba uszkodzony mikrofon w kasecie Jaki model ? - Chyba uszkodzony mikrofon w kasecie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Domofony
    Model kasety nie jest istotny, bo mikrofon to zwykły mikrofon elektretowy ze wzmacniaczem
    np. http://www.savetronik.pl/opis.php?index=i0283.
    Trzeba by go było podmienić na próbę.
    Uszkodzenie może też być w centrali domofonowej, której musisz szukać na drodze kaseta-mieszkania lub w instalacji (np. zwarcie masy i żyły słuchawkowej).

Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Model panela w tym wypadku wydaje się nie mieć większego znaczenia. Proponuję poszukać centrali( zasilacza)
    Możliwe przyczyny:
    uszkodzony mikrofon, uszkodzona żyła pomiędzy centralą a kasetą, uszkodzone złącze centrali mikrofon panela, uszkodzone złącze słuchawka unifonu, uszkodzony przewód idący w stronę unifonów..... a może wystarczy wyregulować wzmocnienie w centralce.
    Pozdrawiam.
    dodano po minucie:
    ps.Chyba pisaliśmy z Ircysem w tej samej chwili. Tak swoją drogą bardzo podobnie.....
  • Poziom 2  
    Niestety ten link nie działa.
    Czy jeśli w którymkolwiek z mieszkań doszło do zwarcia masy i żyły słuchawkowej, to wystąpi ta usterka w całej instalacji ?

Dodano po 5 [minuty]:

"uszkodzone złącze słuchawka unifonu, uszkodzony przewód idący w stronę unifonów" - to chyba nie, z racji braku fonii u mnie na dwóch słuchawkach i u sąsiadów to samo.
    Pozostaje sprawdzić mikrofon lub centralę i przewody pomiędzy nimi.
  • Specjalista Domofony
    piotrek_qqq napisał:
    Niestety ten link nie działa.

Może teraz będzie lepiej: http://tinyurl.com/pptbh74

piotrek_qqq napisał:

Czy jeśli w którymkolwiek z mieszkań doszło do zwarcia masy i żyły słuchawkowej, to wystąpi ta usterka w całej instalacji ?

Dokładnie tak

Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    piotrek_qqq napisał:
    "uszkodzone złącze słuchawka unifonu, uszkodzony przewód idący w stronę unifonów" - to chyba nie, z racji braku fonii u mnie na dwóch słuchawkach i u sąsiadów to samo.
    Pozostaje sprawdzić mikrofon lub centralę i przewody pomiędzy nimi.

Ale tylko chyba. Dokładnie wyjście centrali odpowiedzialne za wzmocnienie sygnału idące w stronę unifonów, jak i nazwijmy to wejście pod które podłączony jest mikrofon.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Sąsiad znalazł osobę która ten domofon zakładała, więc on się tym zajmie. Dziękuję za pomoc.
    Temat do zamknięcia.